دانلود کتاب به دیگر سخن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب به دیگر سخن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب به دیگر سخن

به دیگر سخن، اثر جومپا لاهیری پنجمین کتاب برندۀ جایزۀ بین‌المللی داستان کوتاه است.

به دیگر سخن، کتاب شک است و در عین‌حال کتاب شهامت و اثری متفاوت است. تقریباً همۀ اتفاقات آن برای جومپا رخ داده است. به دیگر سخن به‌نوعی با یادداشت‌های روزانه و متن‌های شخصی‌ لاهیری شروع شده و برایش خصوصی‌ترین و در عین‌حال صریح‌ترین است.

جومپا لاهیری به عشق و علاقه‌اش به زبان ایتالیایی اشاره می‌کند. مستقیم و بی‌واسطه نوشتن احساسات و زندگی و داد و ستد جومپا در این کتاب که با زبان‌های انگلیسی، بنگالی و ایتالیایی هم صحبت کرده، این اثر را به اثری ارزشمند تبدیل کرده است. در عبارت دیگر "به دیگر سخن"، به واسطۀ اولین مشق قوی ایتالیایی لاهیری، ارزشی دو چندان دارد. دو داستانی که در کتاب می‌خوانیم با فکر و ذهن و زبان ایتالیایی، از نویسنده‌ای است که همواره انگلیسی می‌نوشته است. کتاب با روایتی عاشقانه از علاقۀ عجیب لاهیری به زبان ایتالیایی پرده بر می‌دارد و خواننده در این سیر و سلوک و سفر عاشقانه با او همراه می‌شود. گاه لحن لاهیری تلخ و گاه طنز می‌شود، اما لحن اصلی کتاب بسیار صمیمی و شیرین است و لاهیری چون دوستی صمیمی با خوانندگان و دوستدارانش از عمیق‌ترین و طولانی‌ترین عشقش به زبان ایتالیایی که سابقه‌ای بیست ساله دارد، حرف می‌زند و درد و دل می‌کند.

جومپا لاهیری نویسندۀ کتاب‌های مترجم دردها، همنام، خاک غریب و دشت است. او جوایز متعددی برده، از جمله پولیتزر، جایزۀ پن همینگوی، جایزۀ بین‌المللی داستان کوتاه اُ. هنری، جایزۀ ادبیات جنوب آسیا و جایزۀ بین‌المللی ورسیلا و یارجو برای کتاب به دیگر سخن. او همچنین نشان ملی علوم انسانی را از رئیس‌جمهور امریکا، باراک اوباما، دریافت کرده است.

علت اینکه چرا جومپا این کتاب را از ایتالیایی به انگلیسی برنگردانده، سختی فاحش ترجمه از ایتالیایی است که در بخشی از این کتاب هم توضیح داده شده که می‌گوید: "این‌که بخواهم از زبانی که تازه فرا گرفتنش را آغاز کرده‌ام به انگلیسی، که زبان کتاب‌های قبلی‌ام بود، ترجمه کنم، کمی سخت است. در آن‌زمان، تمام هم وغم من محافظت از زبان ایتالیایی‌ام بود. به‌علاوه، اگر این کتاب را ترجمه کرده بودم، وسوسه می‌شدم که آن را ارتقا بدهم و متن را قوی‌تر کنم، چون انگلیسی‌ام قوی‌تر بود".

کتاب به دیگر سخن (In altre parole)، نوشتۀ جومپا لاهیری (Jhumpa Lahiri)، ترجمه شده توسط معصومه عسکری است، که توسط انتشارات کوله پشتی به چاپ رسیده است.

 ۱۲۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8211-08-2 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخنی درباره‌ی نویسنده
یادداشت نویسنده
عبور
لغت‌نامه
عشق در نگاه اول
تبعید
گفت‌گوها
چشم‌پوشی
خواندن به‌کمک فرهنگ لغت
جمع‌آوری لغت
دفترچه‌ی یادداشت روزانه
داستان
تبادل
پناهگاه پوشالی
غیرممکن
ونیز
ناقص
نوجوان پشمالو
دومین تبعید
دیوار
مثلث
دگردیسی
لوله‌کشی در اعماق
داربست
نیمه‌روشن
حرف آخر

راهنمای دانلود کتاب به دیگر سخن

برای دانلود کتاب به دیگر سخن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  به دیگر سخن

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.