دانلود کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند

کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند اثر ازوپ، دربردارنده‌ی داستانی زیبا و آموزنده‌ است که با زبانی ساده، دل‌نشین و تخیلی آزاد برای کودکان گروه سنی «ب» و «ج» روایت می‌شود.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته است و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته شد و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

در بخشی از کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند می‌خوانید:

روزی روزگاری در گوشه‌ای از این دنیای بزرگ چند گوسفند و بوقلمون در مزرعه‌ی زیبا و پرعلفی در کنار هم با دوستی زندگی می‌کردند.

در یکی از روزهای زیبای پاییز که باد ملایمی برگ‌های رنگارنگ درختان را به اطراف پراکنده می‌کرد و هوای مزرعه از بارانی که شب قبل می‌بارید کمی نمناک شده بود مزرعه‌دار با سر و صدای زیادی در کهنه‌ی مزرعه را باز کرد و داخل شد.

مزرعه‌دار اغلب به آن‌جا می‌آمد تا به حیوانات رسیدگی کند و به آن‌ها آب و خوراک بدهد ولی انگار آن روز برای کار دیگری به مزرعه آمده بود. علف‌های سطح مزرعه کم کم زرد شده بود و دیگر سبزی و شادابی چندانی نداشت و...

 ۱۴ صفحه، ۹۵۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-04-4612-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند

برای دانلود کتاب بوقلمون بینوا و گوسفند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بوقلمون بینوا و گوسفند