دانلود کتاب بکارگیری و معرفی انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بکارگیری و معرفی انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بکارگیری و معرفی انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی

محمدرضا مفیدی و سحر مفیدی در کتاب بکارگیری و معرفی انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی، انواع رنگ‌ها و اصول چیدمان مبلمان را به صورت کاربردی و با ذکر مثال آموزش می‌دهند.

در معماری و دکوراسیون داخلی برای رسیدن به اهدافی همچون کارکرد مناسب، زیبایی بصری، هارمونی فضایی، تاثیر محیطی و روانی موثر و مثبت، باید به صورت هماهنگ، منسجم، معنادار و زیبا از عناصر طراحی داخلی استفاده نمایید. در یک فضای داخلی مناسب و مطلوب تمام عناصر به ویژه مبلمان با یکدیگر ارتباطی تنگاتنگ دارند و تمام اجزاء روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند و نقشی اساسی در زیبایی خانه خواهند داشت.

بنابراین زیبایی هر خانه به چگونگی ترکیب عناصر و الگوهای سه بعدی فضا بستگی دارد. بر این اساس انتخاب صحیح مبلمان یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌ها در طراحی داخلی یک فضا می‌باشد. منظور مبلمانی است که در سبک‌ها و مدل‌های مختلف عرضه می‌شوند و هر کدام مطابق فضا و سلیقه‌تان، مناسب و ایده‌آل می‌باشند.

مبلمان در واقع شامل: یک دست مبل چند نفره برای فضای نشیمن، پذیرایی، یک دست میز و صندلی مناسب فضای غذاخوری، جا کفشی در بخش ورودی، یک تخت و میز آرایش در فضای خواب و میز مناسب کار است. انتخاب مبلمان براساس سبک معماری فضای داخلی، رنگ مایه‌های اصلی، ترکیب متریال‌های چوبی یا فلزی، ظرافت یا راحتی، دوام یا زیبایی، سبکی یا سنگینی، برند تجاری یا اصالت بومی متریال و ... از طرف طراح داخلی، معمار یا دکوراتیو با نظر کارفرما و مخاطب انتخاب می‌شود.

برای مثال: مبلمان‌های راحتی، رنگ‌های خنثی و تیره «چرک تاب» عموما انتخاب افراد مجرد می‌باشد که چند منظوره بودن مبلمان را مدنظر خود، در انتخاب نهایی قرار می‌دهند و از طرف دیگر مبلمان‌های رسمی، رنگ‌های فراخ و براق انتخاب نو عروسان می‌باشد که زیبایی بصری فضای داخلی را بر مبلمان مورد استفاده در انتخاب نهایی قرار می‌دهند.

مولفه‌های مطرح شده در این مجموعه در فرایند طرح‌ریزی و استفاده از مبلمان که نیازمند درک درست از مبانی بکارگیری، آشنایی با رنگ‌ها، سبک‌ها، طرح‌ها و کارکرد مبلمان در یک فضای داخلی براساس کاربری منطبق یا شاید تضادهای سلیقه‌ای کاربر باشد، بیان شده است.

در بخشی از کتاب بکارگیری و معرفی انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی می‌خوانیم:

مبلمان قهوه‌ای به خصوص قهوه‌ای تیره بیشتر به خاطر کارکرد و دوام شان انتخاب می‌شوند. بر خلاف تصور مبلمان قهوه‌ای در دکوراسیون داخلی همیشه خسته کننده و ساده نیستند. شما بعد از مطالعه ایده‌های زیر به گونه‌ای دیگر به ست کردن مبلمان قهوه‌ای خود می‌نگرید.

همه می‌دانند که مبلمان قهوه‌ای فوق العاده کاربردی هستند، به همین دلیل است که در بازارهای مبلمان آن‌ها را به وفور می‌بینید و سریع هم به فروش می‌روند. مهم‌ترین ویژگی که ما به خاطر آن مبلمان قهوه‌ای را انتخاب می‌کنیم مقاومت در برابر لکه و کثیفی است که این ویژگی باعث می‌شود آن‌ها انتخاب خوبی برای خانواده‌های فعال یا دارای فرزند باشند. با این حال یکی از گلایه‌هایی که دارندگان مبلمان قهوه‌ای دارند این است که فکر می‌کنند رنگ آن بی روح و خسته‌کننده است.

مشکلی که اکثر افراد دارند این است که احساس می‌کنند مبلمان قهوه‌ای‌شان به خوبی با دکوراسیون اطراف ادغام نمی‌شود و مانند یک جزء جداگانه به نظر می‌رسد. اما بدانید که اگر اطراف مبل قهوه‌ای تیره‌تان با عناصر روشن تر احاطه شود دیگر آن طور به نظر نمی‌رسد. برای مثال: دیوارها باید رنگ خنثی داشته باشند سپس آثار هنری، اکسسوری‌ها و تزئینات مبلمان مثل کوسن‌ها را در رنگ‌های روشن تر یا شادتر انتخاب کنید تا تیرگی مبلمان قهوه ای‌تان به تعادل برسد.

 ۱۹۹ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-742306-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۹۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: مفاهیم پایه
خرید مبلمان
نحوه انتخاب مبلمان
چیدمان مبلمان در فضاهای کوچک
ست کردن مدل‌های مختلف مبلمان
ست کردن مبلمان و فرش
مبلمان بزرگ در فضای کوچک
انتخاب مبل تک
فصل دوم: رنگ وجنس مبلمان
انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان
بکارگیری مبلمان چوبی تیره
بکارگیری مبلمان رنگ روشن
رنگ مبلمان بر اساس سبک معماری
رنگ‌ها و ترند‌های مطرح مبلمان
رنگ مناسب برای کاناپه
ست کردن مبلمان مشکی
ست کردن مبلمان بنفش
ست کردن مبلمان قهوه ای
ست کردن مبلمان آبی
ست کردن مبلمان نقره ای
ست کردن مبلمان طلایی
ست کردن مبلمان خاکستری
ست کردن مبلمان زرد
ست کردن مبلمان صورتی
ست کردن مبلمان سبز
ست کردن مبلمان قرمز
ست کردن مبلمان زرشکی
ست کردن مبلمان مرجانی
ست کردن مبلمان سفید
ست کردن مبلمان خردلی
ست کردن مبلمان چرم
ست کردن مبلمان مخملی
کوسن‌های رنگی و طرح دار
فصل سوم: سبک و طرح مبلمان
مبلمان سبک وینتیج
مبلمان سبک آرت دکو
مبلمان سبک باروک
مبلمان سبک ویکتوریایی
مبلمان سبک مدرن اواسط قرن
مبلمان سبک کلاسیک - مدرن
مبلمان چسترفیلد
مبلمان چتری
مبلمان شزلون
مبل لاوسیت یا کاناپه دونفره
مبلمان سکشنال یا چند بخشی
مبلمان طرح‌های گل دار
مبلمان جنس حصیری
مبلمان زیرپنجره
مبلمان تخت خوابشو و راحتی
صندلی‌های مختلف برای دکوراسیون
صندلی‌های ترکیبی - تطبیقی
صندلی های‌ چوبی
صندلی‌های نمادین دهه‌ی 50 و 60
صندلی‌های مدرن
صندلی راک
صندلی لهستانی
صندلی‌های شیشه ای
صندلی تابی
صندلی کامپیوتر
صندلی اوپن یا صندلی میز بار
میز جلو مبلی با سبک‌های مختلف
میز عسلی
میز تلویزیون
میز یا صندلی پاف
میز و صندلی کم جا
میزهای کار
میز پاتختی
منابع

راهنمای دانلود کتاب بکارگیری و معرفی انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی

برای دانلود کتاب بکارگیری و معرفی انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بکارگیری و معرفی انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی