دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا نوشته‌ی جان فیلدز اقتباسی از معروف‌ترین، مشهورترین و محبوب‌ترین اثر ژول ورن است، قصه زندگی مردانی که در زیر دریا به دنبال هیولایی غول‌آسا هستند. اما در آخر درمی‌یابند که هیولایی که به دنبالش می‌گردند، زیردریایی شگفت‌انگیز کاپیتان نمو است.

جان فیلدز (Jan Fields) در کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا (20000leagues under the sea dani) با خلق داستانی جذاب و مهیج و با شخصیت‌پردازی‌هایی زیرکانه شما را به دنیایی شگفت‌انگیز می‌برد. ژول ورن به سبب علاقه‌‌اش به سفر، آثار ماجراجویانه‌‌ای را نوشته که در عین تخیلی بودن بسیار واقع گرایانه هستند، زیرا کشفیات تخیلی‌اش به چیزهایی که بعدها ساخته شدند بسیار نزدیک هستند.

موضوع اصلی کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا چیست؟

قصه بیست هزار فرسنگ زیر دریا درست زمانی آغاز می‌شود که مردم به طور ناگهانی به وجود هیولایی ناشناخته در اعماق دریا پی می‌برند. این موضوع تشویش و دل نگرانی بسیاری میان مردم ایجاد می‌کند. عده‌ای آن را کوسه‌ای غول پیکر متصور شده‌ و بسیاری هم معتقد بودند هیولایی عجیب و غریب است. اما چیزی که حقیقت داشت این بود که این موجود ناشناخته ساخته‌ی دست بشر بود.

دانشمندی به نام آروناکس به همراه یک شکارچی نهنگ و یکی دیگر از دوستانشان، برای بررسی و پیدا کردن هیولا به زیر دریا می‌روند. اما کشتی‌شان با آن موجود غول آسا برخورد کرده و به آن آسیب می‌رساند. در این میان آن‌ها متوجه می‌شوند که این موجود عظیم الجثه یک زیردریایی است، چیزی که تا به حال نظیر آن را ندیده‌اند.

ژول ورن را بیشتر بشناسیم:

ژول ورن، از بهترین نویسندگان مشهور فرانسه و حتی دنیا به شمار می‌آید. او در خانواده‌ای مرفه به دنیا آمد و به سبب علاقه‌ی وافرش به داستان‌های علمی تخیلی آثار بسیاری را در این زمینه نوشت که باعث شهرت چشمگیرش در دنیا شد. از او به عنوان پدر داستان‌های علمی تخیلی یاد می‌شود و بسیاری معتقد‌ند که آثار او رویاهایى هستند که با واقعیت گره خورده‌اند. یکی از معروف‌ترین آثار او کتاب سفر به مرکز زمین است که مانند دیگر آثارش توجه بسیاری را به خود جلب کرده و طرفداران بسیاری دارد.

بسیاری از جوانان در چندین نسل متوالی با داستان‌های جذاب او سرگرم شده و مطالب زیادی آموخته‌اند. از آثار برجسته‌ی او می‌توان به رمان‌هایی نظیر: از زمین به ماه، پنج هفته در یک بالن، سفر به مرکز زمین و دور دنیا در هشتاد روز اشاره کرد.

در بخشی از کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا می‌خوانیم:

در سال 1866 رویدادهای عجیبی در دریا رخ داد. چند کشتی با یک شیء دراز، درخشنده و غول‌آسایی مواجه شدند. آن چیز با سرعتی وصف‌ناپذیر حرکت می‌کرد و هیچ مقصد خاصی نداشت. او به تمام جاهای اقیانوس سرک می‌کشید.

اگر یک کار نابخشودنی انجام نمی‌داد -به خطر انداختن کشتی‌ها- به آن اجازه داده می‌شد تا در صلح و صفا به وجودش ادامه بدهد. آن شیء به‌خصوص به کشتی‌ای صدمه زد که متعلق به کنراد، کشتی‌دار معروف انگلیسی، بود.

در آوریل 1867 چیزی به اسکاتیا ضربه زد که در بدنه‌ی آن سوراخ تمیزی به شکل مثلث ایجاد کرد. کشتی با وجود آسیبش به سلامت به خانه بازگشت؛ ولی صدمه آن‌قدر جدی بود که فریاد مردم را برای خلاص شدن از شر این موجود اسرارآمیز بلند کند.

در این هنگام من در آمریکا بودم. دولت فرانسه از من درخواست نمود تا با یک گروه اکتشافی که به سرزمین‌های بدآب‌وهوای نبراسکا می‌رفت، بپیوندم؛ زیرا من دستیار پروفسور در موزه‌ی تاریخ طبیعی در پاریس بودم. در پایان مارس در نیویورک بودم و داشتم وسایلم را برای بازگشت به پاریس جمع می‌کردم.

با داستان‌های موجودات اسرارآمیز دریا آشنا بودم. تمام روزنامه‌ها از آن داستان‌ها پر بود. بعضی می‌گفتند آن موجود در واقع بازمانده‌ی شناور یک کشتی شکسته یا یک صخره‌ی شناور است؛ اما آن به‌دشواری می‌توانست توجیهی برای سرعت زیادش باشد.

 ۹۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6210-98-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تپه‌ی دریاییِ جابه‌جاشونده
فصل دوم: با نهایت سرعت
فصل سوم: ند لند بداخلاق می‌شود
فصل چهارم: چند هیکل
فصل پنجم: مرد دریاها
فصل ششم: همه‌چیز با برق
فصل هفتم: یادداشت دعوت
فصل هشتم: قدم زدن
فصل نهم: چند روز روی خشکی
فصل دهم: اقیانوس هند
فصل یازدهم: مروارید ده میلیونی
فصل دوازدهم: تونل عربی
فصل سیزدهم: قطب جنوب
فصل چهاردهم: نیاز به هوا
فصل پانزدهم: اسکوئید غول‌پیکر
فصل شانزدهم: قربانی
فصل هفدهم: آخرین کلمات کاپیتان نمو

راهنمای دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا

برای دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بیست هزار فرسنگ زیر دریا
زهرا عسگری
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
ادبیات کلاسیک نوجوان
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)