دانلود کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار

پیتر والش در کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار، به شما کمک می‌کند تا از لوازم زیاد در خانه، کمدهای پر از لباس‌های اضافی و میز کاری به هم ریخته و شلوغ خلاص شوید و یک زندگی سرشار از نظم، آسایش و آرامش را تجربه کنید.

موضوع کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار چیست؟

آیا عنوان کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار (It's All Too Much) شما را مجذوب خود نکرد؟ امکان دارد در زندگی خود احساس کنید که چیزی را بیش از حد نرمال دارید؛ شغل، روابطتان با دیگران، وسایلی که در خانه دارید و یا هر چیز دیگری ناگهان شکل کلافه‌کننده برایتان خواهند داشت. اگر تا به حال این شرایط را احساس کرده‌اید پس شما هم گرفتار چیزهای بیش از اندازه شده‌اید.

از یک جایی به بعد کم کم متوجه می‌شویم که داشتن مال و اموال بیشتر، باعث خوشبختی و موفقیت نخواهد شد. متوجه مى‌شویم که دارایى‌هاى بیشتر باعث احساس خفگی در ما می‌شوند. داشتن یک خانه بزرگ‌تر، یک اتومبیل بهتر و اموال بیشتر هرگز ضامن خوشبختی ما نیستند. براى بیشتر ما دارایی‌هایمان بر ما صاحب می‌شوند و اختیار زندگی را از دست‌مان می‌گیرند. بعد از گذشت سال‌ها ناگهان متوجه می‌شوید که هر آن چیزی که به دست آورده‌اید، بیش از اندازه است.

سخن پیتر والش (Peter Walsh) با افرادی است که خانه‌هایشان، دفاتر کارشان و گاه اتومبیل‌هایشان را پر از چیزهاى زائد کرده‌اند. این‌ها کسانى هستند که توانایى برخورد منطقى و عقلانى با آنچه را دارند، از دست داده‌اند. همه گوشه‌هاى خانه‌شان را با لباس، کاغذ، پروژه‌هاى مدرسه فرزندان، کاغذهاى بسته‌بندى، کتاب‌هاى متعدد، لوازم باغبانى، محصولات آشپزخانه، وسایل ورزشى، عتیقه‌ها، اسباب‌بازی‌ها، لوازم یدکى اتومبیل و هر چیز دیگرى که بتوانید تصورش را بکنید، انباشته‌اند.

ما گرفتار مصرف مفرط هستیم و بسیارى از مردم حالا به این نتیجه رسیده‌اند که این نیاز به زیاد داشتن، بهاى سنگینى به همراه دارد: بچه‌ها به قدرى با اشیاء مختلف در خانه روبه‌رو هستند که توانایى تمرکز کردن را از دست داده‌اند. خرید بیش از اندازه فشارهاى مالى را افزایش داده است. زن و شوهر در جدالى پیوسته به سر مى‌برند، زیرا هیچکدام حاضر نیستند از دارایى‌هاى خود دست بکشند. خانه‌ها به جاى فراهم آوردن تسهیلات تبدیل به انبار شده‌اند.

اگر احساس مى‌کنید از خرت و پرت‌ها و آنچه دارید کلافه شده‌اید، انتخاب ساده‌اى است: همین جا و همین حالا تصمیم بگیرید که دیگر نمى‌خواهید، اموال و اشیا بر زندگى شما مسلّط شوند. با راهکارهای نویسنده در این کتاب همگام شوید، تا هماهنگى را به خانواده و روابط خود بازگردانید.

در بخشی از کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار می‌خوانیم:

ما در تمام طول زندگى اشیایى را جمع‌آورى مى‌کنیم. چیزهایى را به ما مى‌دهند، چیزهایى به ما به ارث مى‌رسد، چیزهایى را پیدا مى‌کنیم و اغلب چیزهایمان را مى‌خریم. هر چه در خانه شماست با اجازه شما به آن جا آمده است. این همه آت آشغال از آن جهت در خانه شماست، زیرا فکر مى‌کنید به شکلى به دردتان مى‌خورند. چوب اسکى و تجهیزات مربوط به آن را از آن جهت نگهدارى مى‌کنید که ممکن است روزى بخواهید از نو اسکى کنید. از آن جهت بشقاب‌هاى چینى را روى هم انباشت مى‌کنید زیرا ممکن است روزى 20 نفر مهمان داشته باشید. ممکن است اگر روزى به کتاب‌هاى دوران دبیرستان خود نگاهى بیندازید، به یاد ایام خوش دوران مدرسه بیفتید. اگر همه کتاب‌هایى را که خریده‌اید بخوانید، بر اطلاعاتتان افزوده مى‌شود. اگر این حرف‌ها درست باشند، چرا این کتاب را مى‌خوانید؟ آیا این کتاب را از آن جهت نمى‌خوانید زیرا اموال و اجناسى که جمع کرده‌اید شما را به آن زندگى مورد علاقه‌تان نزدیک نمى‌کند؟ روى هم انباشت کردن اجناس و خرت و پرت مانعى میان شما و آنچه به واقع مهم است ایجاد مى‌کند.

با اغلب اشخاصى که در این خصوص با آن‌ها کار کرده‌ام به این نتیجه رسیده‌ام که احساس نارضایتى از این وضع مرتب در آن‌ها بیشتر مى‌شود. آن‌ها از شلوغى و انباشت آت آشغال خسته شده‌اند. مى‌بینند که خانه‌شان زیر کوهى از خرت و پرت مدفون شده است. و با این حال بدون این‌که چیزى از اموال خود کم کنند، اجناس جدیدى به آن اضافه مى‌کنند. شما این کتاب را از آن جهت مى‌خوانید که اجازه ندهید این اتفاق در خانه شما بیفتد.

 ۲۳۲ صفحه، ۶۸۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5219-77-7 

چاپ ۱۳۸۸: ۳۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اوّل: مسئله شلوغى
1: این خانه زیباى من نیست
2: بهانه، بهانه
3: زندگى مورد علاقه‌تان را تصوّر کنید
بخش دوم: برطرف کردن شلوغى‌ها
قدم اول: نقطه شروع برطرف کردن شلوغى‌ها از کف اتاق‌ها
قدم دوم: بیرون بریزید
قدم سوم: خانه خود را فتح کنید
اتاق شماره 1: اتاق خواب اصلى
اتاق شماره 2: اتاق‌هاى بچه‌ها
اتاق شماره 3: اتاق‌نشیمن
اتاق شماره 4: دفترکار در منزل
اتاق شماره 5: آشپزخانه
اتاق شماره 6: اتاق غذاخورى
اتاق شماره 7: دستشویى و حمام
اتاق شماره 8: گاراژ، زیرزمین و سایر انبارها
قدم چهارم: حفظ و نگهدارى
قدم پنجم: مرتب وارسى کردن و پاکسازى نمودن
قدم ششم: آداب جدید
سخن آخر: از یافته‌هایتان در زندگى استفاده کنید

راهنمای دانلود کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار

برای دانلود کتاب بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بیش از اندازه است: برنامه‌ای عملی برای زندگی سرشار