معرفی و دانلود کتاب تاب آوری در نوجوانان: راهنمای استقامت

برای دانلود قانونی کتاب تاب آوری در نوجوانان: راهنمای استقامت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تاب آوری در نوجوانان: راهنمای استقامت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاب آوری در نوجوانان: راهنمای استقامت

کتاب تاب آوری در نوجوانان: راهنمای استقامت، یک راهنمای جامع و هیجان‌انگیز برای نوجوانان است که کمک می‌کند تا مهارت‌های سخت‌کوشی را در مقابل دنیایی پر از استرس و اضطراب رشد دهند. کارن باروخ فلدمن با نوجوانان در سطح خودشان صحبت می‌کند و آنان را به استفاده از زبان و منافع خود درگیر می‌کند.

کتاب تاب آوری در نوجوانان:

کتاب راهنمای استقامت کارن باروخ فلدمن (Caren Baruch Feldman) برای نوجوانان، یک نیاز واقعی را برطرف می‌کند؛ ترکیبی منحصر به فرد از تحقیق و حس مشترک در کتابی لذت‌بخش و آموزشی که به افراد جوان، والدین و آموزگاران کمک خواهد کرد. از زمان انسان‌های اولیه تاکنون، استقامت همیشه یک عامل جدایی‌ناپذیر در موفقیت مردم بوده است؛ اما شاید امروزه حتی از قبل هم مهم‌تر باشد.

کتاب تاب آوری در نوجوانان (Grit guide for teens) ایده‌های خوب و استراتژی‌های مهمی را ارائه می‌دهد و به نوجوانان و والدینشان کمک می‌کند تا در استفاده از استقامت برای حل مشکلات در زندگی روزمره خود به روشنگری برسند و پیشگیرانه عمل کنند. استقامت به شما کمک می‌کند تا به چیزهایی که برایتان مهم است اهمیت دهید.

به طور خلاصه، استقامت توانایی به انجام رساندن اهداف درازمدتی است که برای شما در مقابل موانع و چالش‌ها مهم هستند. استقامت داشتن به شما کمک می‌کند تا برای امتحان نهایی که دو هفته به طول می‌انجامد مطالعه کنید یا از ترک یک ورزش پس از یک مسابقه دشوار جلوگیری می‌کند. این چیزی است که شما را مجبور به مواجهه با هیجانات دشوار یا احساسات ناراحت کننده می‌کند تا بتوانید احساس قوی‌تر و تاب‌آوری بیشتری کنید. استقامت امری ضروری برای دستیابی به اهداف است، مهم نیست که چه چیزی باشد.

به عنوان یک نوجوان که امروزه رشد می‌کند، ممکن است داشتن استقامت کار دشواری باشد. شما در سن و سالی هستید که شکست می‌تواند خردتان کند. هنگامی که شما یک بازی را از دست می‌دهید یا در امتحانی رد می‌شوید، ممکن است آن را به عنوان پایان جهان احساس کنید. تنش و فعالیت‌ها بسیار زیاد هستند و شما باید بین فعالیت‌های مدرسه، فعالیت‌های اضافی و تعهدات خانوادگی تعادل ایجاد کنید. اغلب از شما خواسته می‌شود کارهایی را انجام دهید که تمایلی به انجام آن ندارید و اگر این فشارها کافی نباشد، شما را نسبت به حوادث اجتماعی گیج و دلسرد می‌کنند. با تمام این فشارها، تعیین اهداف بلندمدت و پیدا کردن قدرتی برای به انجام رساندن آن غیرممکن است مگر با داشتن استقامت.

این موضوعی است که کتاب تاب آوری در نوجوانان روی آن کار می‌کند. این کتاب شامل دستورالعمل‌های گام به گام در مورد چگونگی توسعه استقامت و وارد کردن آن به زندگی است و کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور می‌توانید روابط، سلامتی و بهزیستی هیجانی را بهبود بخشید. استقامت مانند هر مهارت دیگری وقتی که به مرحله‌هایی تقسیم و در نقاط خاصی که استقامت الزامی است، به کار گرفته می‌شود مانند دانشگاهیان، روابط اجتماعی، بهداشت و سلامتی، فعالیت‌های اضطراری و رفاه عاطفی می‌تواند رشد پیدا کند.

از طریق فعالیت‌ها در فصل یک، شما یاد خواهید گرفت که استقامت چیست، سطح کنونی استقامت خود را تعیین خواهید کرد و نقاطی را که در آن تمایل به ایجاد استقامت دارید مشخص می‌کنید (هدف استقامت شما). در فصل دوم می‌توانید نحوۀ شناخت و مقابله با افکار غیرمنطقی را که در راهتان قرار گرفته‌اند و شیوه‌های جدید تفکر را که جرأت ذهنی شما را توسعه خواهد داد پیدا کنید. در فصل سه با توجه به استراتژی‌های یاد شده، این افکار را به عمل تبدیل می‌کنید که برای استحکام قدرت و رفتار با جرأت ایجاد شده‌اند. در فصل چهار شما می‌توانید با استقامت راه‌هایی را برای غلبه بر موانع پیدا کنید تا بتوانید از سختی‌ها عبور کنید. هدف نویسنده این است که منافع تمرکز بر روی اهداف بلندمدت را ببینید و تنش‌هایی را که با نوجوانی می‌آیند را به آغوش بکشید، به خاطر اینکه در آن تنش‌ها امکان رشد واقعی وجود دارد.

نکوداشت‌های کتاب تاب آوری در نوجوانان:

- کتابی ضروری برای نوجوانان و والدین آن‌ها است. ساده، ظریف و از لحاظ علمی و عملی اثبات شده است. (براکو پابریک، نویسنده کتاب عادات و شادکامی)

- کارن باروخ فلدمن کار بسیار بزرگی برای به دست آوردن آخرین تحقیقات در مورد استقامت و تبدیل آن به امری دست‌یافتنی انجام داد، کتابچه راهنمای کاربرپسند برای نوجوانان که می‌توانند بیشترین تأثیر را در افزایش استقامت و تاب‌آوری داشته باشد. (دانا استوکس، مدیر اجرایی مجله زندگی شاد)

- نوجوانان هر جا نگاه می‌کنند، به نظر می‌رسد با فاجعه‌ای روبه‌رو می‌شوند. این کتاب راهنمای بسیار خوبی برای هدایت بی‌نظمی عاطفی نوجوانان است. کارن باروخ فلدمن مفهوم بسیار خلاقانه و همه جانبه‌ای از استقامت را ارائه می‌دهد که می‌تواند به نوجوانان کمک کند تا به زندگی ادامه دهند و به طور کامل توانایی‌های خود را تحقق بخشند! (اسکات بری کافمن، دکترا، مدیر علمی موسسه تخیل در دانشگاه پنسیلوانیا و نویسنده مجله)

- موفقیت - آن گونه که ما آن را تعریف کرده‌ایم - نیازمند توانایی برای ایستادگی است، زمانی که مسیر سخت می‌شود. بنابراین تقریباً به هر گونه ناراحتی غلبه می‌کند. خواندن کتاب راهنمای استقامت برای نوجوانان آسان است و نشان می‌دهد که شما چگونه می‌توانید مقاوم‌تر، موفق‌تر و تاب‌آورتر در هر آنچه که در زندگی انجام می‌دهید، بشوید. (مارک برتین، پزشک متخصص اطفال و نویسنده)

- پایداری - پشتکار - اسقامت: از نظر من، زمانی است که هدف و عمل، تمایل به تحقق بخشیدن به آرمان را به وجود می‌آورد. کارن باروخ فلدمن کتابی بسیار عالی نوشته است که می‌تواند به هر جوانی کمک کند تا ماهرتر و متمرکزتر شود و هر آموزگار و والدینی عمیق‌تر و باانگیزه‌تر شوند. (دکتر گیل جی نوما، عضو هیئت علمی دانشکدۀ پزشکی هاروارد)

کتاب تاب آوری در نوجوانان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب در درجۀ اول به تمامی نوجوانان کمک می‌کند تا تنبلی، اهمال‌کاری و ناامیدی را کنار بگذارند و با پشتکار و سخت‌کوشی برای رسیدن به موفقیت در هر مرحله از زندگی‌شان قدم بردارند و در درجۀ دوم راهنمای خوبی برای والدین است تا در این مسیر فرزندانشان را همراهی کنند.

جملات برگزیدۀ کتاب تاب آوری در نوجوانان:

- رودخانه سنگ را می‌شکافد نه به خاطر قدرتی که دارد، بلکه به خاطر استقامتش.
- استقامت چیزی است که با گذشت زمان، زندگی هدفمند را از زندگی بی‌هدف جدا می‌کند.
- نابغه کسی است که چیزی را که فعلاً وجود ندارد می‌بیند و باعث می‌شود تا باشد.
- طرز تفکرت را تغییر بده، دنیا را تغییر داده‌ای.
- شما نمی‌توانید با تفکر کوتاه‌مدت، آینده بلندمدت بسازید.
- هیچ چیز خوب یا بدی وجود ندارد اما تفکر آن را می‌سازد.
- بدبین در هر فرصتی از زندگی دشواری‌ها را می‌بیند، خوش‌بین در هر دشواری فرصت‌ها را می‌بیند.

در بخشی از کتاب تاب آوری در نوجوانان می‌خوانیم:

هماهنگ کردن هدف استقامتی با ارزش درونی‌تان یکی از راه‌هایی است که به هنگام دشواری در کارها شما را همچنان در ادامه دادن راه نگه می‌دارد. ارزش درونی یک اصل یا استاندارد است (مانند شجاعت یا ایمان) که برای هدایت کارهایتان می‌توانید از آن استفاده کنید. چون ارزش درونی چیزی است که آن را از زندگی می‌خواهید.

اکنون ببینیم تام چگونه از ارزش‌های درونی‌اش که مراقبت و خانواده هستند، برای تأمین استقامت تحصیلی استفاده می‌کند.

خانواده تام از او می‌خواستند که او اولین نفر در خانواده‌شان باشد که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود. آن‌ها برای ارائه بهترین آموزش به او در دو شغل کار می‌کنند. تام والدینش را دوست دارد و قدردان آن چیزی است که همه برایش انجام می‌دهند. والدینش بر اساس الگوی عشق و استقامت عمل می‌کردند و تام نیز بر اساس آن اقدام می‌کند و او نیز دوست دارد از دانشگاه فارغ‌التحصیل شود اما مثل همه نوجوانان، گاهی اوقات به جای مطالعه با دوستانش بیرون می‌رود. با این حال ارزش‌های درونی او در احترام به فداکاری‌های والدینش و انجام کامل هدف، تام را وقتی که وسوسه می‌شود به کلاس نرود یا تکلیفش را انجام ندهد راهنمایی می‌کنند. در آن زمان تام نه تنها به چگونگی تفکر والدینش در مورد نرفتن به کلاس می‌اندیشد بلکه فکر می‌کند که چطور به آن وسوسه‌ها اجازه داده که سراغش بیایند. به این ترتیب، ارزش‌های درونی عشق و مراقبت از خانواده به او کمک می‌کند تا در راه رسیدن به هدف استقامتی خود حتی در مواجه با وسوسه‌ها تلاش کند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: درک مفهوم استقامت
1: استقامت چیست؟
2: من چقدر استقامت دارم؟
3: کجا نیاز دارم که بااستقامت‌تر باشم؟
4: فرمول شما برای استقامت
5: ایجاد استقامت
فصل دوم: ایجاد نگرش استقامتی
6: دو نوع نگرش شما: با شخصیت آینده خود ارتباط برقرار کنید.
7: تله‌های فکری‌تان را کشف کنید.
8: خداحافظ بدبینی، سلام خوش‌بینی
9: تربیت نگرش پویا
10: قدرت کلمۀ فعلاً
11: دیدن شکست به عنوان فرصتی برای رشد
12: بیایید نگرش استقامتی‌مان را مرور کنیم
فصل سوم: توسعه رفتار استقامتی
13: تنظیم اهداف مؤثر
14: کار نیکو کردن از پر کردن است
15: چیزی را که می‌خواهید به آن برسید در جلو و مرکز قرار دهید
16: ایجاد خودکنترلی: چگونه شیرینی نخوریم؟
17: تبدیل استقامت به عادت
18: بیایید رفتار استقامتی‌مان را مرور کنیم
فصل چهارم: غلبه بر موانع استقامت
19: با ارزش‌هایتان ارتباط برقرار کنید و احساس هدفمندی پیدا کنید
20: تشویق ذهن‌آگاهی و قدردانی
21: مقابله با استرس
22: پیدا کردن مشوّق و ساخت جامعه‌ای بااستقامت
23: تمام موضوعات را ترکیب کنید: استقامت برای زندگی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تاب آوری در نوجوانان: راهنمای استقامت
نویسنده
مترجمکریم بابایی، سولماز عباس پور محله، حسن صادقی
ناشر چاپیانتشارات آوای نور
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات132
زبانفارسی
شابک978-600-309-390-4
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تاب آوری در نوجوانان: راهنمای استقامت

برای دریافت کتاب تاب آوری در نوجوانان: راهنمای استقامت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.