دانلود کتاب تاجر بشیم: راه‌های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی

  • از: آمنه سامانیان
  • ناشر: انتشارات رهنج
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تاجر بشیم: راه‌های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاجر بشیم: راه‌های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاجر بشیم: راه‌های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی

کتاب تاجر بشیم: راه‌های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی نوشته‌ی آمنه سامانیان، شامل مجموعه‌ای از تعاریف، اصطلاحات کلیدی و کاربردی در حوزه‌ی بازرگانی بین‌الملل است. در این کتاب سعی شده تا رویه‌های واردات و صادرات به طور کاملاً کاربردی با استفاده از نکات اولیه و کلیدی توصیف شود.

درباره‌ی کتاب تاجر بشیم: راه‌های میان بر و عملی تا خلق تجارت جهانی:

آمنه سامانیان پس از خواندن آثار بسیاری، خلاصه‌ای کاربردی از آن‌ها را با تجربیاتش تلفیق کرده‌ و سعی دارد‌ تا با کتاب حاضر شما را در مسیر پرپیچ و خم تجارت یاری دهد. لذا کتاب تاجر بشیم بر اساس نیازها، نیازسنجی‌ها و ملزومات اولیه شروع یک تجارت خارجی شکل گرفته است و تلاش دارد شما را از صفر تا صد یک تجارت به صورت گام به گام همراهی کند.

با توجه به گستردگی مباحث تجارت و علم به این اصل که یک شاخه صرف دانشگاهی نیست، چرا که بسیاری از افراد بدون علم و اطلاعات دانشگاهی ورود کرده‌اند و چه بسا حضوری بس پررنگ در این وادی به نمایش گذاشته‌اند. اما اگر علم به بسیاری از اصطلاحات و فنون دانشگاهی با تجربیاتشان تلفیق شود رد پایی اثرگذارتر از تجارتشان بر جای خواهد ماند و در جایی که علم و تجربه به هم وصل می‌شوند، پوشاننده‌ی ضعف‌های هم خواهند بود.

بسیاری از افراد تمایل بسیاری به ورود به زمینه تجارت بین‌الملل دارند اما سنگینی اسم آن مانع از ورود آن‌ها به این میدان پر بازده شده است. در کتاب تاجر بشیم: راه‌های میان بر و عملی تا خلق تجارت جهانی تمام تلاش بر این بوده است که تمام تابوها شکسته شود و شما قدم به قدم تا تجربه یک تجارت موفق نزدیک شوید. امید است که با استقبال شما تجارت بین‌الملل و بالاخص صادرات که منجی اقتصاد کشور است، با بیانی ساده و عملی در صنایع کوچک، بزرگ و تمام استارت‌آپ‌ها حضور داشته باشد.

کتاب تاجر بشیم: راه‌های میان بر و عملی تا خلق تجارت جهانی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به منظور استفاده و راهنمایی کلیه بازرگانان با تاکید بر روی افرادی که برای اولین بار قدم به وادی تجارت بین‌الملل گذاشته‌اند، نوشته شده است تا راهنمایی کامل برای تاجر شدن باشد.

در بخشی از کتاب تاجر بشیم: راه‌های میان بر و عملی تا خلق تجارت جهانی می‌خوانیم:

در واردات و ترخیص مواد غذایی باید به یک سری اصطلاحات تسلط کافی داشته باشید. به عنوان مثال ارزش کالای ورودی. یکی از اصطلاحاتی است که بارها مورد استفاده قرار گرفته است. ارزش کالای ورودی شامل بهای سیف (CIF Cost) که شامل بهای خرید کالا و همینطور هزینه بیمه و حمل و نقل است و هزینه‌های مربوط به واریز بروات است. در نظر داشته باشید که اسناد حمل به طور کلی شامل سند قرارداد حمل، سند مالکیت و همینطور رسید دریافت کالا است. این سند اجازه می‌دهد که در زمان ادعای خسارت بتوان از بیمه به عنوان پشتوانه استفاده نمود.

اصطلاح بعدی در زمینه واردات و ترخیص مواد غذایی اظهارنامه کالا است، اظهارنامه کالا در واقع اظهاری است که قرار است بر روی برگه‌ای نوشته شود و البته تعیین و تنظیم آن بسیار مهم است. در این برگه به طور دقیق روش گمرکی که در خصوص کالای مورد نظر اجرا شود مشخص می‌شود. در نظر داشته باشید که اظهارنامه ورود و خروج با این گزینه متفاوت است. در اظهارنامه ورود و خروج مشخصات لازم در زمینه وسیله حمل و نقل و همینطور مسیر سفر و کالاهای توشه‌ای قید شده است و شرایط کارکنان و مسافران نیز به طور دقیق قید می‌شود.

 ۱۲۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-9743-71-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
سخن نویسنده
فصل اول: تعاریف
تعاریف
ملاک تجاری بودن کالا
تقسیم‌بندی انواع کالا از لحاظ شرایط ورود
واردات
HS Code
سیستم طبقه‌بندى شوراى همکارى‌هاى گمرکى (CCCN)
سیستم هماهنگ توصیف و کُدگذارى کالا (HS)
اعتبارات اسنادی
اعتبار اسنادی غیرفعال
اعتبار اسنادی یوزانس
فرم S.A.D در گمرک
صادرات
انواع صادرات
تقسیم‌بندی انواع کالاهای صادراتی
اسناد معاملات تجاری
برخی اصطلاحات دیگر در اسناد بازرگانی بین‌الملل
فصل دوم: واردات
مفهوم واردات
گروه‌بندی تخصیص ارز کالای وارداتی
مفهوم کالای مرجوعی
رویه‌های اظهار و ترخیص وارداتی
نحوه خرید کالا از سایت‌های خارجی
فروشگاه‌های آنلاین ایرانی و خارجی، شباهت‌ها و تفاوت‌ها
مراحل خرید از سایت‌های خارجی
پرداخت در سایت‌های خارجی
دریافت محصول در ایران
چه کالاهایی تحریمی است؟
مدارک لازم واردات و ترخیص مواد غذایی
شرایط ترخیص مواد غذایی
ضوابط واردات و ترخیص مواد غذایی
نکات مهم در واردات و ترخیص مواد غذایی
فصل سوم: صادرات
مفهوم صادرات
شرایط صادرات
اصول و قواعد صادرات
تعریف بازاریابی
وضعیت موجود فرآیند صادرات، اظهار کالا در مرز خروج، حمل یکسره دریایی
وضعیت موجود فرآیند صادرات، اظهار کالا در مرز خروج، حمل یکسره زمینی
روش‌های پرداخت/دریافت ارزی و قوانین آن
شرح فرآیند صادرات در حال حاضر
روش‌های پرداخت در شرایط تحریم
فصل چهارم: ترخیص
ترخیص وارداتی
ترخیص صادراتی
معرفی ترخیص‌کار و وظایف آن
مراحل کلی ترخیص کالا در گمرک
قوانین تعیین مسیر گمرکی
مدارک لازم برای تعیین تعرفه کالا توسط گمرک ایران
کنوانسیون‌های حمل و نقل
فرآیند واردات قطعی مسیر سبز
فرآیند واردات قطعی مسیر زرد
فرآیند واردات قطعی مسیر قرمز
فرآیند صادرات، اظهار کالا در مرز خروجی، حمل یکسره دریایی
فرآیند صادرات، اظهار کالا در مرز خروجی، حمل یکسره زمینی
نقشه گمرکی کشور
منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب تاجر بشیم: راه‌های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی

برای دانلود کتاب تاجر بشیم: راه‌های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاجر بشیم: راه‌های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی
اقتصاد کلان، بازرگانی بین المللی، صادرات و واردات، سیاست بازرگانی، صادرات موفق، اصول صادرات موفق، تجارت بین المللی، توسعه و ترویج صادرات و واردات ایران، علم اقتصاد، رشد اقتصادی، روابط اقتصادی، توسعه اقتصادی کشور، پیشرفت اقتصادی، اقتصاد بین المللی، عوامل موفقیت صادرات، انواع صادرات، تعریف صادرات، تعریف صادرات و واردات، صادرات و واردات چیست، مفهوم وارات، مفهوم صادارت و ورادات، ملاک تجاری بودن کالا، ملاک تجاری بودن کالا چیست، انواع کالا و خدمات، مراحل واردات کالا به زبان ساده، انواع کالاها در اقتصاد، قوانین واردات کالا، واردات، واردات ایران، واردات چیست، واردات کالا، انواع واردات، گمرک، قانون امور گمرکی، انواع رویه های گمرکی، مشکلات گمرکی صادرات، مشکلات گمرکی ایران، سیستم طبقه بندی شوراى همکارى هاى گمرکی، کنوانسیون بین المللی گمرکی، اعتبارات اسنادی، انواع اعتبارات اسنادی، اعتبار اسناد داخلی چیست، SAD در گمرک، تقسیم بندی انواع کالاهای صادراتی، محصولات صادراتی، محصولات صادراتی ایران، مراحل کلی ترخیص کالا در گمرک، نحوه ترخیص کالا در گمرک، صفر تا صد ترخیص کالا، ترخیص وارداتی، ترخیص صادراتی، ترخیص کالای صادراتی، ترخیص کار صادراتی، قوانین تعیین مسیر گمرکی، مدارک لازم برای تعیین تعرفه کالا توسط گمرک ایران، مدارک لازم جهت ترخیص کالا از گمرک، نقشه گمرکی کشور، اقتصاد ایران، قوانین اقتصاد، رشد اقتصادی در ایران، اقتصاد خرد و کلان، نظریه های توسعه اقتصادی، بازرگانی بین المللی چیست، کتاب تاجر بشیم راه های میانبر و عملی تا خلق تجارت جهانی، کتاب راه های میان بر و عملی تا خلق تجارت جهانی