دانلود کتاب تجاری سازی ایده و اختراع


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تجاری سازی ایده و اختراع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تجاری سازی ایده و اختراع

کتاب تجاری سازی ایده و اختراع نوشته لقمان علی محمدیان، به بررسی مراحل و راهکارهای ثبت اختراع و مالکیت معنوی آن در ایران می‌پردازد و مخترعان را در این خصوص راهنمایی می‌کند.

مخترعین کسانی هستند که در جهت رفع نیازها و مرتفع‌سازی مشکلات مشغول ایده‌پردازی هستند، طبعاً بسیاری از این ایده‌پردازان به فکر تجاری‌سازی ایده‌های خود و تبدیل آن‌ها به پول خواهند بود، درنتیجه لازم است با اصول تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات خود آشنا باشند.

لازم است بدانید که آنالیز و توصیه‌های این کتاب در رابطه با کسب پول از طریق اختراع است و همواره ایده‌پردازانی وجود دارند که به دلیل افزایش رزومه‌ی علمی یا انجام اختراعاتی در زمینه‌ی حفظ جان انسان، محیط زیست و ... تلاش می‌کنند. این افراد هدف تجاری‌سازی ایده را نداشته و طبعاً ایده‌ی آن‌ها از اصول لازم برخوردار است، زیرا این ایده‌ها از دل مشکل به وسیله‌ی متخصصین این کار بروز کرده و حساسیت‌ها بر روی این ایده‌ها بیشتر در رابطه با عملی‌سازی و عمل کردن موفق ایده است.

مخترع کسی است که در تنظیم مدارک اختراع به مالک اختراع کمک کرده است. فرض مثال شما ایده‌ی خود را دراختیار یک طراح قرار داده‌اید تا نقشه‌ی ایده‌ی شما را ترسیم کند که این زحمت طراح ممکن است با درصدی از اختراع یا هزینه‌ی توافقی جبران شود که درصد و نوع مشارکت شخص طراح در اختراع (مخترعی یا مالکیت) کاملاً توافقی می‌باشد، اما این نوع کمک مخترعی نام‌گذاری می‌شود و شخصی که صاحب ایده است را مالک اختراع گویند که در تجاری‌سازی اختراع نیز مخترع شخصی است که از شهرت و لوگوی اختراع استفاده کرده و کلیه‌ی اعتبارات و سود‌هایی که شامل اختراع می‌شود به مالک تعلق می‌گیرد.

به عبارت دیگر مخترع بودن جنبه‌ی امتیازات علمی داشته و مالکیت جنبه‌ی اقتصادی و حق تصمیم‌گیری در رابطه با اختراع را در بر می‌گیرد. همچنین در تنظیم کلیه‌ی قراردادها و اعمالی که بر روی اختراع انجام می‌شود (تولید - جذب سرمایه‌گذار - فروش دانش فنی - برون‌سپاری) حضور مالک اختراع الزامی بوده و صاحب اختیار و صاحب امضا برای اختراع شناخته می‌شود.

در بخشی از کتاب تجاری‌سازی ایده و اختراع می‌خوانیم:

ایده‌ی حاصل ایده‌پردازی اصولی، ایده‌ای است که در جهت رفع نیازهای جامعه در ذهن ایده‌پرداز شکل گیرد. ایده‌پرداز لازم است نیازمندی‌ها و مشکلات پیرامون خود را شناسایی کرده و در جهت رفع این مشکلات و نیازمندی‌ها به ایده‌پردازی مشغول شود. اگر خواستار ایده‌پردازی موفق هستید، در جهت رفع نیاز‌ها و مشکلاتی اقدام به ایده‌پردازی کنید که در آن زمینه تخصصی دارید و یا اینکه به آن نزدیک هستید. مثال بارز آن این است که فردی که قصد رفع مشکل برداشت خرما را هدف قرار داده است قادر به رفع این مشکل بدون کمک گرفتن از یک شخص با تخصص در این زمینه و یا کسی که با نخل و چیدن خرما سروکار داشته است نخواهد بود و کسی که در جنوب کشور مشغول خرما چیدن است قادر به رفع مشکل شالیزارکارها نمی‌باشد. پس لزومه‌ی افزایش درصد موفقیت و امکان توجیه ایده و دفاع از آن ایده در برابر یک شخص آگاه در زمینه‌ی ایده‌ی مدنظر شما داشتن تخصص و یا به عبارت دیگر تجربه‌ی مشکلی است که شناسایی کرده‌اید. اگر قصد رفع یک مشکل را دارید و یا نیازی را شناسایی کرده‌اید لازم است در شرایط آن بحران و یا نیاز قرار بگیرید تا قادر به پدیدار گشتن راه حل آن ایده در ذهن پویای خود باشید.

 ۱۲۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-993245-0 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
حقوق مخترع در تجاری‌سازی اختراع (مالکیت و مخترعی)
نیم‌نگاهی به بحث بنیاد ملی نخبگان و بورسیه‌ی خارج از کشور با اختراع
در رابطه با تسهیلات و کسری خدمت سربازی
ایده‌پردازی با قابلیت تجاری‌سازی
شناسایی نیازمندی‌ها
پرورش ایده براساس رفع نیاز
چکش‌کاری و مهندسی ایده
برآورد هزینه‌ها
استقلال ایده
کاربردی بودن
ثبت اختراع
چه اختراع‌هایی قابلیت تجاری‌سازی دارند؟
ساخت نمونه‌ی اولیه
دوئل با سرمایه‌گذار
پاسخ 10 سوال کلیدی جذب سرمایه‌گذاران در دوئل
کلیه‌ی روش‌ها و مجوزهای قانونی
احداث کارگاه تولیدی (زمین کشاورزی – زمین محدوده فنی – شهرک صنعتی)
جذب سرمایه‌گذار
فروش دانش فنی
برون‌سپاری
آزمایش و خطا
بازاریابی دستگاه
جذب سرمایه‌گذار
فروش دانش فنی
برون‌سپاری
تست‌های آزمایشی
بازاریابی محصولات
محصولات غذایی
جذب سرمایه‌گذار
برون‌سپاری
بازاریابی محصولات
برنامه و نرم‌افزارها
تولید - برون‌سپاری
بازاریابی محصولات
جواز تاسیس
طرح‌های توجیهی
تولید (برون‌سپاری)
سرقت ایده در هنگام ثبت اختراع (موسسات - کارشناسان)
سرقت ایده در هنگام مذاکره با سرمایه‌گذار
سرقت ایده در هنگام مذاکره با شرکت‌ها
سرقت ایده در هنگام مطرح کردن در جشنواره‌ها
سرقت ایده در هنگام کمک گرفتن از اساتید
قرارداد عدم افشا
ارگان‌ها
شرکت کردن در جشنواره‌ها
جشنواره‌های ایده‌پردازی
لین‌استارتاپ ماشین
هم‌فکر
کافه ‌کارآفرینی
استارتاپ ویکند
ایده‌شو
هم‌کوک
روشن شو
بیست تا سی

راهنمای دانلود کتاب تجاری سازی ایده و اختراع

برای دانلود کتاب تجاری سازی ایده و اختراع و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تجاری سازی ایده و اختراع

نظرات کتاب تجاری سازی ایده و اختراع

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.