دانلود کتاب تحلیلی بر بحران غذایی و بحران مالی جهان در سال 2008


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تحلیلی بر بحران غذایی و بحران مالی جهان در سال 2008 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تحلیلی بر بحران غذایی و بحران مالی جهان در سال 2008

کتاب تحلیلی بر بحران غذایی و بحران مالی جهان در سال 2008 نوشته‌ی زورار پرمه، رویا محمدزاده و سمانه قلی پور سعی بر این دارد تا در دو بخش به بررسی دلایل وجود بحران‌های گوناگون در دهه‌ی گذشته پرداخته و ارتباط میان آن‌ها را به تفصیل شرح دهد.

در نیمه‌ی اول سال 2008 میلادی، نرخ اکثر کالاهای اساسی، به ویژه مواد غذایی افزایش چشمگیری پیدا کرد. این بالا رفتن‌ قیمت به اندازه‌ای بود که بعد از گذشت کوتاهی، تبدیل به یک بحران جدی شد، و ماحصل آن، نه فقط آثار مخربی بر کشورهای فقیر جهان داشت، بلکه حتی قشر متوسط جوامع اروپایی و آمریکایی را با مشکل رو به رو کرد. اما به تدریج در نیمه‌ی دوم سال 2008، دنیا با بحران بزرگ دیگری نیز رو به رو شد. این بحران از آمریکا شروع و در حقیقت به واسطه‌ی تصمیم‌ها و ساز و کارهایی که به زیاده‌روی در اعطای تسهیلات بانکی و پرداخت اعتبارات کلان بر ظرفیت موسسات مالی و پولی منجر شده بود، شکل گرفت.

بدین ترتیب، به دنبال کمتر شدن قیمت نفت و وقوع آشفتگی در بازارهای مالی و تاثیرپذیری بازاز جهانی از وضعیت اقتصادی کشورهای پیشرفته درگیر با بحران مالی و کاهش تقاضای مصرفی از سوی این کشورها، قیمت بسیاری از کالاها کاهش یافته و روند این کاهش از سپتامبر 2008 سریع‌تر شد.

سمانه قلی پور، در هر بخش از کتاب حاضر، علاوه بر مروری بر روند افزایشی قیمت کالاهای اساسی و به تبع آن وقوع بحران مواد غذایی، مهم‌ترین دلایل ایجاد آن و سپس آثار و پیامدهای ایجاد بحران غذایی که اثرات نامطلوب فراوانی در سطح فردی و جوامع داشته و دارد، را مطرح کرده است.

در بخشی از کتاب تحلیلی بر بحران غذایی و بحران مالی جهان در سال 2008 می‌خوانیم:

مجموعه عوامل مختلفی در طرف عرضه و تقاضا در افزایش قیمت مواد غذایی و ایجاد وضعیت بحران در سطح جهانی مؤثر بوده است. افزایش قیمت انرژی در جهان و پرداخت یارانه در برخی از کشورها برای تولید سوخت گیاهی، رشد جمعیت و درآمد سرانه در برخی کشورهای عمده در حال توسعه نظیر هند و چین، جهانی شدن و شهرنشینی از عوامل عمده افزایش قیمت این کالا‌ها در سطح جهان در طرف تقاضا می‌باشند.

در طرف عرضه، محدودیت زمین و آب، کاهش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و نوآوری در کشاورزی، محدودیت دسترسی به نهادها و در نهایت شرایط آب و هوایی عمده‌ترین دلایلی هستند که به کاهش رشد بهره‌وری و به تبع آن کاهش تولید منجر شده است. در هر حال این مجموعه دلایل می‌توانند ادواری، زیرساختی و برخی نیز منحصر به فرد باشند.

 ۴۱۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-304-5 

چاپ ۱۳۸۹: ۱۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۳۰۰۰ ت - 19.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: بررسی بحران غذایی
فصل دوم: بررسی بحران مالی
مراجع و منابع

راهنمای دانلود کتاب تحلیلی بر بحران غذایی و بحران مالی جهان در سال 2008

برای دانلود کتاب تحلیلی بر بحران غذایی و بحران مالی جهان در سال 2008 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تحلیلی بر بحران غذایی و بحران مالی جهان در سال 2008