دانلود کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی

کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی نوشته‌ی سایه مهری چمبلی و فاطمه نیک سیرت، با ارائه توضیحات خلاصه اما کامل در مورد عادت ماهیانه بانوان به بررسی تاثیرات بسیار زیاد تغذیه و ورزش در این دوران پرداخته است.

پریود (قاعدگی) یکی از فازهای رشد در دختران است. پریود همانند خیلی از علائم دیگر بلوغ امکان دارد برای دختران بهت‌آور باشد. بعضی از دختران امکان دارد به نوعی از پریود شدن ترس داشته و یا نگران آن باشند. بسیاری از دختران درک کاملی از دستگاه تناسلی زنان و چگونگی کارکرد آن در طی یک دورۀ قاعدگی (پریود) نداشته و به همین دلیل قاعدگی را برای آنان اسرارآمیز جلوه می‌دهد.

یک دورۀ پریود (قاعدگی) مدت زمان اولین روز خونریزی در یک ماه تا اولین روز خونریزی در ماه بعد است. به طور مثال چنانچه اولین خونریزی دختری در 9 بهمن باشد و روز اول خونریزی بعدی وی در 2 اسفند باشد دورۀ قاعدگی او 22 روز طول کشیده است (از 9 بهمن تا 2 اسفند).

در بخشی از کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی می‌خوانیم:

همانگونه که سن شروع بلوغ در دختران متفاوت است، دوره‌های پریود نیز برای دختران متفاوت است. دورۀ زمانی میان دو خونریزی را دورۀ قاعدگی یا پریود می‌گویند. دورۀ‌ پریود برای بعضی دختران ممکن است 28 روز، برای بعضی دیگر 24 روز، 30 روز و یا حتی 35 روز طول بکشد. حتی این زمان از یک دوره تا دورۀ بعد ممکن است فرق داشته باشد.

دختران نوجوان و جوان ممکن است قاعدگی نامنظم داشته باشند که بخصوص در اولین دوره‌های پریود بیشتر دیده می‌شود. برای مثال یک دختر که به تازگی پریود شده است ممکن است 2 ماه متوالی دور‌های 28 روزه داشته باشد و در طی یک ماه بعد هیچ خونریزی نداشته باشد یا حتی دو خونریزی متوالی با فاصلۀ‌ زمانی بسیار کم بین آن‌ها داشته باشد.

معمولاً پس از چندین ماه، دوره‌های پریود از نظم بهتری برخوردار می‌شود امّا بعضی از زنان حتی تا بزرگسالی نیز دوره‌های نامنظم دارند. با گذشت زمان و آشنایی بیشتر دختر با شرایط دوره‌های پریود خود، معمولاًً دختران می‌توانند دورۀ‌ خونریزی بعدی خود را حدس بزنند.

 ۲۴ صفحه، ۳۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6201-53-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی

برای دانلود کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تسکین تضمینی درد قاعدگی

نظرات کتاب تسکین تضمینی درد قاعدگی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.