دانلود کتاب تفکر خلاق


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تفکر خلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تفکر خلاق

کتاب تفکر خلاق نوشته‌ی جورج بولدن، شما را راهنمایی می‌کند که چگونه خلاقیت و نوآوری خود را در کارتان پرورش دهید و در حرفه‌تان به موفقیت دست یابید.

تفکر خلاق یکی از مهارت‌های اساسی مورد نیاز مدیران به شمار می‌آید. با استفاده از نیروی خلاقیت قادر خواهید بود خود را از بند عادات روزمره و الگوهای رفتاری رها کنید و بر اثربخشی فردی خود بیافزایید. جورج بولدن (George P. Boulden) در کتاب تفکر خلاق (Thinking creatively) به شما نشان می‌دهد که چگونه از نیروی خلاقیت درونی خود در جهت یافتن راه‌حل‌های ابتکاری برای حل مسائل و مشکلات دشوار، بهره‌برداری، فرایند تولید و ارزیابی افکار را درک و از مزایای به اشتراک گذاشتن افکار و ایده‌ها با دیگران در جهت ایجاد وفاق و تعهد استفاده کنید.

101 نکته کلیدی موجود در بخش‌های مختلف کتاب، توصیه‌های عملی سودمندی را در اختیار شما قرار می‌دهند. در انتهای کتاب می‌توانید سطح عملکرد خود در تفکر خلاق را ارزیابی کنید. وقتی تکنیک‌هایی را که موجب تحریک نیروی خلاقیت در شما و دیگران می‌شوند، آموختید پی به ارزش واقعی کتاب حاضر خواهید برد.

تفکر خلاق مستلزم درک مفهوم خلاقیت، آشنایی با تفکر منطقی و تفکر خلاق، درک فرایند تفکر خلاق، مشخص کردن الگوهای فکری، توانایی ارزیابی خلاقیت ذاتی، پرورش خلاقیت، تغییر روش‌ها، تغییر شیوه تفکر، مهارت در به اجرا درآوردن ایده‌ها، توانایی کار کردن با دیگران و ... است.

در بخشی از کتاب تفکر خلاق می‌خوانیم:

خلاق بودن یعنی در نظر گرفتن ایده‌ها یا اشیا در یک بستر متفاوت با هدف خلق یک چیز کاملاً تازه. این کار یا از طریق تشخیص پتانسیل درونی ایده‌ها و اشیا برای مصارف مختلف و یا از طریق در کنار هم قرار دادن ایده‌هایی که قبلاً از یکدیگر مجزا بوده‌اند انجام می‌شود. همه ما توانایی خلاق بودن را داریم با وجود این، اغلب ما خود را در حوزه فرهنگ و شرایط حاکم محدود می‌کنیم تا بتوانیم کارها را به شکل همیشگی انجام دهیم و به جای آنکه مشکلات را به عنوان فرصتی برای یافتن راه‌های تازه انجام امور در نظر بگیریم، معمولاً آن‌ها را به شکل موانعی که باید از روی آن‌ها پرید نگاه می‌کنیم. از تفکر خلاق برای کسب دیدگاهی نو نسبت به دنیا استفاده کنید.

گرچه ممکن است برخی افراد ذاتاً خلاق باشند اما اکثریت آن‌ها همه چیز را همان‌گونه که هست می‌پذیرند. به عنوان مثال، یک بطری پلاستیکی از نظر خیلی‌ها صرفاً یک بطری پلاستیکی است اما از نظر یک متفکر خلاق می‌تواند یک ظرف یک بار مصرف، یک قیف یا یک گلخانه کوچک هم باشد. تفکر خلاق با سؤال کردن آغاز می‌شود: آیا واقعاً اشیا فقط همان چیزی هستند که ما تصور می‌کنیم یا آن که صرفاً به دلیل نوع نگاه ما این گونه به نظر می‌رسند؟

 ۷۲ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-5890-43-8 

چاپ ۱۳۸۵: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درک خلاقیت
پرورش خلاقیت
استفاده از روش خلاق
کار کردن با دیگران

راهنمای دانلود کتاب تفکر خلاق

برای دانلود کتاب تفکر خلاق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تفکر خلاق