معرفی و دانلود کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی

عکس جلد کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی
قیمت:
۲۰۰۰۰ ۱۲۰۰۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی

کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی، تالیف ماری کندو، کتابی ساده و در عین حال تاثیرگذار است که به بهبود زندگی شما کمک خواهد کرد. با جادوی نظم برای همیشه زندگیتان را تغییر خواهید داد.

جادوی نظم (the life changing magic of tidying up)، کتابی پرفروش در ژاپن، آلمان و انگلستان است. بیش از 3 میلیون نسخه از این کتاب در جهان به فروش رفته و برای تلویزیون ژاپن، تبدیل به یک درام تلویزیونی شده‌است. ماری کندو در بیش از سی برنامه‌ی پر طرفدار تلویزیونی و رادیویی در ژاپن به واسطه این کتاب ویژه حضور پیدا کرده است.

آیا تاکنون پیش آمده است که با تمام توان، خانه یا محل کارتان را مرتب کنید و پس از زمانى بسیار کوتاه دوباره به هم‌ریخته شود؟ اگر این‌طور است، راز موفقیت را در کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنىِ خلوت‌سازى و ساماندهى، با شما در میان می‌گذاریم. با کنار گذاشتن لوازم غیر ضرورى شروع کنید، سپس فضاى خود را به تمامى، به طور کامل و در یک نوبت، سر و سامان بدهید. اگر این روش، یعنى روش کان مارى را دنبال کنید، دیگر هرگز مانند گذشته دچار بى‌نظمى نخواهید شد.

اگرچه این روش در تناقض با باور عمومى است، کسانى که دوره‌ى خصوصى مرا به اتمام رسانده‌اند، خانه‌ى خود را با موفقیت منظم نگه داشته و شاهد نتایج غیر منتظره‌اى شده‌اند. منظم کردن خانه‌شان بر سایر جنبه‌هاى زندگى آن‌ها، از جمله کار و خانواده، نیز تأثیر مثبت داشته است. با وقف بیش از هشتاد درصد از عمرم در راه این موضوع، اطمینان دارم که نظم و ترتیب مى‌تواند زندگى شما را متحول کند.

همچنان نمى‌توانید باور کنید؟ اگر تصور شما از مرتب کردن، خلاص شدن از یک وسیله‌ى غیر ضرورى در هر روز، یا گهگاهى نظافت کردن مختصر اتاقتان باشد، در این‌ صورت حق با شماست، چرا که این کار تأثیر چندانى بر زندگى شما نخواهد داشت. اما اگر روش خود را تغییر دهید، مرتب کردن مى‌تواند بى‌نهایت مؤثر واقع شود. در حقیقت، این همان معناى واقعى نظم بخشیدن به خانه‌تان است.

مارى کان مارى کندو (Marie Kondo) یک مشاور موفق در توکیو است. او به مشترى‌هایش کمک مى‌کند تا خانه‌هاى به هم‌ریخته‌شان را به فضاهایى آرام و الهام‌بخش تبدیل کنند. او یک لیست انتظار سه ماهه دارد و روش کان مارى‌اش براى خلوت‌سازى و سازمان‌دهى، تبدیل به یک پدیده‌ى بین‌المللى شده است. کندو مصاحبه‌هایى با لاندن تایمز، ساندى تایمز، و مجلات رِد و یو نیز داشته است.

مى‌گویید غیرممکن است؟ وقتى منظم کردن خانه‌تان را به اتمام برسانید، زندگى شما به طورى چشم‌گیر تغییر خواهد کرد. وقتى طعم داشتن خانه‌اى مرتب را بچشید، زندگى پر نشاطى خواهید داشت. دیگر هرگز به حالت به هم‌ریخته‌ى سابق باز نخواهید گشت. این همان چیزى است که را جادوى نظم مى‌نامیم. اثرات این کار حیرت‌انگیز است. نه‌تنها دیگر هرگز مثل سابق نامرتب نخواهید شد. بلکه شروعى دوباره در زندگى‌تان خواهید داشت.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1: چرا نمى‌توانم خانه‌ام را منظم نگه دارم؟
اگر تاکنون نظم را نیاموخته‌اید، قادر به انجام دادنش نخواهید بود
ماراتون نظم باعث بازگشت به وضعیت اول نمى‌شود
چرا باید هدفتان دست یافتن به کمال باشد؟
به محض شروع، زندگى‌تان را از نو آغاز مى‌کنید
متخصصان انبار کردن وسایل، درواقع متخصص احتکار هستند
روش کار را براى تطبیق با شخصیت‌تان تغییر ندهید
2: ابتدا دور انداختن را تمام کنید
قبل از اینکه شروع کنید، مقصد خود را تجسم کنید
معیار انتخاب: آیا این مرا خوشحال مى‌کند؟
هر بار، یک گروه
شروع کردن با یادگارى‌ها، شکست مسلم است
اجازه ندهید اعضاى خانواده‌تان ببینند
آنچه به آن نیاز ندارید، مورد نیاز خانواده‌تان نیز نیست
مرتب کردن، گفتگویى با خویشتن است
وقتى نمى‌توانید چیزى را دور بیندازید، چه کار باید بکنید؟
3: مرتب کردن براساس طبقه‌بندى،
تأثیرات جادویى دارد
ترتیب مرتب کردن: طبق ترتیب صحیح گروه‌بندى پیش بروید
لباس: همه‌ى لباس‌هاى موجود در خانه را روى زمین قرار دهید
جا دادن لباس: درست تا بزنید و مشکلات جا دادن را حل کنید
چیدن لباس‌ها: راز انرژى دادن به کمدتان
جا دادن کتاب‌ها: همه‌ى کتاب‌هایتان را روى زمین بگذارید
کتاب‌هاى خوانده نشده: «یک زمانى» یعنى «هرگز»
انواع رایج کومونو: یک بار مصرف‌ها
پول خرد: شعارتان باید «به داخل کیف پولم» باشد
انباشت‌هایى باورنکردنى که من دیده‌ام
اگر از احساس خود پیروى کنید، با هیچ مشکلى مواجه نخواهید شد
4: جاى دادن صحیح وسایل براى ایجاد
درخششى در زندگى
براى هر چیزى، یک جاى مشخص تعیین کنید
ابتدا دور بیندازید و سپس به جاى دادن وسایل بپردازید
جاى دادن وسایل: به دنبال اوج سادگى باشید
وسایل هم‌نوع را در جاهاى مختلف پراکنده نکنید
«مسیر حرکت» و «تعداد دفعات استفاده» را فراموش کنید
هر روز کیفتان را خالى کنید
لوازمى که کف خانه را غصب مى‌کنند، به داخل کمد تعلق دارند
وسایل را بیرون از حمام و سینک آشپزخانه نگه دارید
طبقه‌ى بالایى کتابخانه را تبدیل به معبد شخصى خود بکنید
کمدتان را با ذوق درونى‌تان تزیین کنید
«سر و صدا» ى نوشته‌ها را دست‌کم نگیرید
از وسایلتان قدردانى کنید تا حامیانى قوى به دست آورید
5: جادوى نظم زندگى شما را
به یکباره متحول مى‌کند
تأثیر جادویى نظم
کسب اعتمادبه‌نفس در زندگى از طریق جادوى نظم
دلبستگى به گذشته یا نگرانى درمورد آینده
آیا شما به خانه‌تان سلام مى‌کنید؟
وسایل شما مى‌خواهند به شما کمک کنند
فضاى زندگى شما روى بدن شما تأثیر مى‌گذارد
روش شناسایى وسایلى که واقعا ارزشمند هستند
زندگى واقعى شما بعد از نظم دادن به خانه‌تان آغاز مى‌شود
سخن پایانى
درباره‌ى نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی
نویسنده
مترجمگلسا دیبا، شهاب حاجی زاده
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-118-225-9
موضوع کتابکتاب‌های عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ۱۲۰۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی

شمیم احمدی
۱۳۹۸/۷/۴
حقیقت این که من چند ساله مرتب دارم اتاقمو نظم میدم و هفته چند روز کلا وقتمو میگیره. ولی هیچ وقت راضی نبودم و همیشه یک استرسی بابت این داشتم که دوباره همه چیز بهم میریخت. باورش هم واسم سخته. در عرض یکروز کلا تونستم نظم بدم لباسها و کتابامو. و دیگه هیچ احتیاجی به مرتب کردن روزانه ندارم. من مرتب دور و لباسهامو میریختم ولی الان یک کیسه بزرگ‌زباله پر از لباس نو داشتم که با کمال میل بخشیدم الان کیف میکنم هر وقت میرم سر کمدم. از نویسنده و ناشر متشکرم. کمکم کردین واقعا. الان خوشحالترم و اتاقمو دوست دارم‌بیشتر از همیشه
aliyeh lotfian
۱۳۹۹/۴/۲۵
کتاب ارزشمندیه، اساس طبیعت و فطرت انسان بر نظم هستش، حتی در قرآن کریم بارها میشه نظم رو دید مثلا کلمه یوم (روز) به صورت مفرد دقیقا 365 بار و کلمه شهر (به معنی ماه) دقیقا 12 بار تکرار شده بنابراین نظم به صورت فطری باعث آرامش درونی ما میشه، و حتی در ادبیات کهن ما هم وجود داره یادمه تو کتابی از امام و محمد غزالی به نکاتی اشاره شده (از جمله اینکه ظرفهای کثیف شب قبل رو واسه فردا نذارین چون روح دارن ناراحت میشن) یا حدیث صحیح از حضرت محمد (ص) که موقع ورود به منزل خودتون حتی اگه خالی باشه سلام کنید شبیه عقاید ماری کندو نویسنده کتاب هست. بابت معرفی کتابهای خوبتون بسیار سپاسگذارم
yasaman ahmadi
۱۴۰۰/۴/۲۵
به نظرم کتابش عالیه ممکنه بعضی مطالب کتاب رو بدونید و جاهای مختلف شنیده باید ولی نتونسته باشیدبهش عمل کنید که البته کاملا طبیعیه. (مثل این مطلب که میگه وسایلی که دوست ندارید رو خیلی راحت و با اسودگی خیال دور بریزید) من خودم این مطلب رو شنیده بودم و تو یه کتاب دیگه هم خونده بودم ولی دلم نمیومد بریزم وسایلمو دور! ولی خب این کتاب با مطالبش راضیم کرد گرچه هنوزم نیاز دارم بعد یه مدت دوباره کتابو بخونم، درسته فضای اطرافم خیلی مرتب تر از قبل شده ولی هنوزم یه سری کارای انجام نشده مونده! خلاصه که اگه با وجود اینکه همیشه در حال مرتب کردن هستین ولی در بی نظمی غرقین پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونید.
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۷/۱/۱۷
بیشتر مردم یک‌بار خانه‌اش را مرتب می‌کنند همیشه دلش می‌خواهد خانه مرتبی داشته باشد، ولی خیلی‌ها باور ندارند که این کار شدنی است. آن‌ها از روش‌های گوناگونی استفاده می‌کنند تا خانه و محل کارشان را مرتب کنند، اما پس از مدتی می‌بینند که در کوتاه‌ترین زمان خانه‌شان به هم ریخته و پر از دورریختنی شده است برای رسیدن به این امر باید عادت‌ها و فرضیه‌های خود را درباره نظم به دقت ارزیابی کنید. هیچ‌کس دوست ندارد بی‌نظم باشد. پس اگر بی‌نظمی بر زندگی‌تان حاکم باشد و خواستار نظم و ترتیب در کارهایتان هستید. این کتاب راهنمایی خوبی است.
Fereshteh Rahimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
جادوی نظم میتونم بگم واقعا عین جادو میمونه من همیشه در حال تمیز کردن اتاقم بودم ولی همیشه نامرتب بود اونم به خاطر وسایل‌های زیادی که داشتم خیلی از اون وسایلا هیچ فایده‌ای برای من داشتن صرفا جنبه عاطفی داشتن ولی بونشون منو بیشتر اذیت میکرد تا خوشحال پس تصمیم گرفتم هر آنچه که مرا خوشحال نمیکند دور و بیندازیم دورو اطرافم را با چیزهایی که منو خوشحال می‌کنه باشم و خیلی خلوت شد خونم و همچنین یه فضای واقعا دلنشین شده دیگه خبری از انباری از وسایل اضافه نیست و تمیز کردن رو برای من واقعا آسون کرده
حافظ سمیرا
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
این کتاب به واقع یکی از بهترین کتاب‌ها در رابطه با نظم و پاکسازی کامل ذهنی از چیزهایی ست که ما رو دچار اضطراب، نگرانی، تشویش و ناراحتی‌های روحی میکنه، واقعاً قابل تصور نیست که چطور وسایل بیهوده و آشفتگی بیرونی باعث آشفتگی ذهن میشه!
نسرین کریمی
۱۳۹۶/۱۱/۲۳
اونقدر مطالب کتاب جالبه که حین خوندنش من دست نگه میدارم و پیشنهاداتش رو انجام میدم و مجددا به خوندن ادامه میدم
Vahid Baroughi
۱۳۹۹/۱۱/۱۰
آنقدر این کتاب تاثیر گذار بود فردای مطالعه و اتمام کتاب تصمیم گرفتم اتاقم رو مرتب کنم و شاید باورتون نشه حدود 5 پلاستیک خرت و پرت خالی کردم و انداختم بیرون و خیلی چیزا پیدا کردم از کمد که خیلی دنبالشون بودم 😆 و بعد کتابخونه‌ام رو مرتب کردم و وسایل رو دسته بندی کردم و الان هم وقتی وارد اتاق میشم و احساس خوبی دارم هم دسترسی به وسایل‌ام راحت تر شده، ممنونم از کتاب راه و ممنونم از دوستان که با نظرات خودشون منو مجاب کردن این کتاب رو بخونم
سحر شیردل
۱۳۹۸/۶/۱۷
کتاب خوبی بود البته بیشتر سعی داشت دیدگاه فرد رو نسبت به اشیا و محیط پیرامونش تغییر بده نوعی هم آهنگ شدن با ذات اشیا و با در نظر گرفتن کارایی و هدف وسایلی که وارد زندگیمون میشن و طول عمر مفید اونها ضرورت نگهداری یا دور ریختن اونها رو توجیه میکنه به طوری که تصمیم گیری برای رها سازی لوازم غیر ضرور کم راحتتر بشه کم ابن شیوه به طرز فکر انسان هم تسری پیدا می‌کنه و فرد سعی میکنه افکار و خاطرات رو هم رها کنه و به نوعی نظم فکری برسه
nasrin Samadi
۱۴۰۰/۳/۳۱
بهت انگیزه میده. می فهمی خیلیا مثل تو هستن پس تنها نیستی. می‌فهمی چقدر خرت وپرت و آت آشغال دورته.. متوجه میشی داری امروز و فردا می‌کنی. واسه دل کندن از وسایل اضافه.. انتخاب چیزایی که به دردت نمی‌خورن بر اساس احساست، این خیلی خوبع. خلاصه کتاب میشه ۱. ببین حست چی میگه به یک وسیله وقتی لمسش می‌کنی. ۲. تا زدن خیلی بهتر از آویزون کردن لباسع۳. طبقه بندی... کتاب بولت ژورنال رو هم بخونین برنامه ریزی بهتری خواهید داشت
حامد شمسی
۱۳۹۸/۷/۱
کتاب خیلی خیلی کاربردی و جالبی هستش مخصوصا اونجا که میگه نظم با دور ریختن وسایل غیر ضروری شروع میشه وسایلی که واقعا بهشون نیاز نداریم
و در جای دیگه میگه: نظم مؤثر، متشکل از فقط دو فعالیت ضرورى است: دور انداختن و تصمیم‌گیرى در زمینه‌ى محل نگه‌دارى از وسایل. از بین این دو، دور انداختن باید در ابتدا صورت گیرد.
zahra nahid
۱۳۹۷/۹/۵
من هم شاید مثل خیلی‌های دیگه اول که کتاب رو دیدم گفتم معلومه دیگه نظم خوبه! همینو میخواد بگه؟
ولی الان به هرکسی که نمیدونه کجای زندگی قرار داره و چرا احساس هدفمندی نداره پیشنهادش میکنم، نظم واقعی طوری به آدم نیرو میده که باور کردنی نیست! من واقعا دارم ازش استفاده میکنم
A.H Salarnia
۱۳۹۹/۴/۱۸
مخصوص روحیات ما شهریوری‌ها که عاشق نظم دادن و مرتب کردن هستیم... یه قسمتی از این کتاب رو که خوندم بقیه کتاب رو بلعیدم!... مخصوصا اون قسمت دور ریختنش خیلی عالی بود اون جایی که طرف کلکسیون صدف هاش رو و حتی آلبوم عکس‌های قدیمی‌اش رو دور انداخته بود چون میگفت عکس‌ها مهم نیستن مهم احساسی بوده که این عکس‌ها ایجاد کردن و همین کافیه... یعنی عالی بود... درود بر روش کان ماری
مهسا فیروز
۱۳۹۷/۶/۱
عجیب کتابیه. خیلی من یکیو تکون داد. به نظر من اگه واقعا همیشه دلتون میخواست منظم بشین اما راهشو نمیدونستین حتما این کتابو از دست ندین. قشنگ‌ترین و مهم‌ترین کاری ک حداقل واستون میکنه که عقاید غلط درباره نظم دارینو تغییر میده چون خیلی از ماها پای نظم ک میاد وسط کاملا از خودمون ناامید هستیم. پیشنهادم اینه که حداقل حرفاشو درباره لباساتون امتحان کنین ک ب تاثیرش ایمان پیدا کنین.
رعنا انصاری
۱۴۰۰/۳/۵
کتاب خوبیه. درکل سعی میکنه در منظم شدنمون کمک کنه. مخصوصا اینکه چیزهای اضافی رو از نظر روانی کمک میکنه که بزاریم کنار. یه بار حاج آقا قرائتی میگفت. چقدر لباس عروس تو کمدها دارن خاک میخورن و درعین حال چندتا دختر فقیر محتاج لباس عروس هستن. واقعا اون طوره ما چیزهایی داریم که گذاشتیم کنار ولی افرادی هستن که محتاج همون چیزها هستن. چه بهتر که به جای راکد موندن استفاده بشن
مشاهده همه نظرات ۲۹۵

راهنمای مطالعه کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی

برای دریافت کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.