دانلود کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی

کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی، تالیف ماری کندو، کتابی ساده و در عین حال تاثیرگذار است که به بهبود زندگی شما کمک خواهد کرد. با جادوی نظم برای همیشه زندگیتان را تغییر خواهید داد.

جادوی نظم (the life changing magic of tidying up)، کتابی پرفروش در ژاپن، آلمان و انگلستان است. بیش از 3 میلیون نسخه از این کتاب در جهان به فروش رفته و برای تلویزیون ژاپن، تبدیل به یک درام تلویزیونی شده‌است. ماری کندو در بیش از سی برنامه‌ی پر طرفدار تلویزیونی و رادیویی در ژاپن به واسطه این کتاب ویژه حضور پیدا کرده است.

آیا تاکنون پیش آمده است که با تمام توان، خانه یا محل کارتان را مرتب کنید و پس از زمانى بسیار کوتاه دوباره به هم‌ریخته شود؟ اگر این‌طور است، راز موفقیت را در کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنىِ خلوت‌سازى و ساماندهى، با شما در میان می‌گذاریم. با کنار گذاشتن لوازم غیر ضرورى شروع کنید، سپس فضاى خود را به تمامى، به طور کامل و در یک نوبت، سر و سامان بدهید. اگر این روش، یعنى روش کان مارى را دنبال کنید، دیگر هرگز مانند گذشته دچار بى‌نظمى نخواهید شد.

اگرچه این روش در تناقض با باور عمومى است، کسانى که دوره‌ى خصوصى مرا به اتمام رسانده‌اند، خانه‌ى خود را با موفقیت منظم نگه داشته و شاهد نتایج غیر منتظره‌اى شده‌اند. منظم کردن خانه‌شان بر سایر جنبه‌هاى زندگى آن‌ها، از جمله کار و خانواده، نیز تأثیر مثبت داشته است. با وقف بیش از هشتاد درصد از عمرم در راه این موضوع، اطمینان دارم که نظم و ترتیب مى‌تواند زندگى شما را متحول کند.

همچنان نمى‌توانید باور کنید؟ اگر تصور شما از مرتب کردن، خلاص شدن از یک وسیله‌ى غیر ضرورى در هر روز، یا گهگاهى نظافت کردن مختصر اتاقتان باشد، در این‌ صورت حق با شماست، چرا که این کار تأثیر چندانى بر زندگى شما نخواهد داشت. اما اگر روش خود را تغییر دهید، مرتب کردن مى‌تواند بى‌نهایت مؤثر واقع شود. در حقیقت، این همان معناى واقعى نظم بخشیدن به خانه‌تان است.

مارى کان مارى کندو (Marie Kondo) یک مشاور موفق در توکیو است. او به مشترى‌هایش کمک مى‌کند تا خانه‌هاى به هم‌ریخته‌شان را به فضاهایى آرام و الهام‌بخش تبدیل کنند. او یک لیست انتظار سه ماهه دارد و روش کان مارى‌اش براى خلوت‌سازى و سازمان‌دهى، تبدیل به یک پدیده‌ى بین‌المللى شده است. کندو مصاحبه‌هایى با لاندن تایمز، ساندى تایمز، و مجلات رِد و یو نیز داشته است.

مى‌گویید غیرممکن است؟ وقتى منظم کردن خانه‌تان را به اتمام برسانید، زندگى شما به طورى چشم‌گیر تغییر خواهد کرد. وقتى طعم داشتن خانه‌اى مرتب را بچشید، زندگى پر نشاطى خواهید داشت. دیگر هرگز به حالت به هم‌ریخته‌ى سابق باز نخواهید گشت. این همان چیزى است که را جادوى نظم مى‌نامیم. اثرات این کار حیرت‌انگیز است. نه‌تنها دیگر هرگز مثل سابق نامرتب نخواهید شد. بلکه شروعى دوباره در زندگى‌تان خواهید داشت.

 ۲۰۸ صفحه، ۳۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-118-225-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
1: چرا نمى‌توانم خانه‌ام را منظم نگه دارم؟
اگر تاکنون نظم را نیاموخته‌اید، قادر به انجام دادنش نخواهید بود
ماراتون نظم باعث بازگشت به وضعیت اول نمى‌شود
چرا باید هدفتان دست یافتن به کمال باشد؟
به محض شروع، زندگى‌تان را از نو آغاز مى‌کنید
متخصصان انبار کردن وسایل، درواقع متخصص احتکار هستند
روش کار را براى تطبیق با شخصیت‌تان تغییر ندهید
2: ابتدا دور انداختن را تمام کنید
قبل از اینکه شروع کنید، مقصد خود را تجسم کنید
معیار انتخاب: آیا این مرا خوشحال مى‌کند؟
هر بار، یک گروه
شروع کردن با یادگارى‌ها، شکست مسلم است
اجازه ندهید اعضاى خانواده‌تان ببینند
آنچه به آن نیاز ندارید، مورد نیاز خانواده‌تان نیز نیست
مرتب کردن، گفتگویى با خویشتن است
وقتى نمى‌توانید چیزى را دور بیندازید، چه کار باید بکنید؟
3: مرتب کردن براساس طبقه‌بندى،
تأثیرات جادویى دارد
ترتیب مرتب کردن: طبق ترتیب صحیح گروه‌بندى پیش بروید
لباس: همه‌ى لباس‌هاى موجود در خانه را روى زمین قرار دهید
جا دادن لباس: درست تا بزنید و مشکلات جا دادن را حل کنید
چیدن لباس‌ها: راز انرژى دادن به کمدتان
جا دادن کتاب‌ها: همه‌ى کتاب‌هایتان را روى زمین بگذارید
کتاب‌هاى خوانده نشده: «یک زمانى» یعنى «هرگز»
انواع رایج کومونو: یک بار مصرف‌ها
پول خرد: شعارتان باید «به داخل کیف پولم» باشد
انباشت‌هایى باورنکردنى که من دیده‌ام
اگر از احساس خود پیروى کنید، با هیچ مشکلى مواجه نخواهید شد
4: جاى دادن صحیح وسایل براى ایجاد
درخششى در زندگى
براى هر چیزى، یک جاى مشخص تعیین کنید
ابتدا دور بیندازید و سپس به جاى دادن وسایل بپردازید
جاى دادن وسایل: به دنبال اوج سادگى باشید
وسایل هم‌نوع را در جاهاى مختلف پراکنده نکنید
«مسیر حرکت» و «تعداد دفعات استفاده» را فراموش کنید
هر روز کیفتان را خالى کنید
لوازمى که کف خانه را غصب مى‌کنند، به داخل کمد تعلق دارند
وسایل را بیرون از حمام و سینک آشپزخانه نگه دارید
طبقه‌ى بالایى کتابخانه را تبدیل به معبد شخصى خود بکنید
کمدتان را با ذوق درونى‌تان تزیین کنید
«سر و صدا» ى نوشته‌ها را دست‌کم نگیرید
از وسایلتان قدردانى کنید تا حامیانى قوى به دست آورید
5: جادوى نظم زندگى شما را
به یکباره متحول مى‌کند
تأثیر جادویى نظم
کسب اعتمادبه‌نفس در زندگى از طریق جادوى نظم
دلبستگى به گذشته یا نگرانى درمورد آینده
آیا شما به خانه‌تان سلام مى‌کنید؟
وسایل شما مى‌خواهند به شما کمک کنند
فضاى زندگى شما روى بدن شما تأثیر مى‌گذارد
روش شناسایى وسایلى که واقعا ارزشمند هستند
زندگى واقعى شما بعد از نظم دادن به خانه‌تان آغاز مى‌شود
سخن پایانى
درباره‌ى نویسنده

راهنمای دانلود کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی

برای دانلود کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی

نظرات کتاب جادوی نظم: هنر ژاپنی خلوت‌سازی و سازماندهی

yasaman ahmadi
۱۳۹۹/۱/۱۸
به نظرم کتابش عالیه ممکنه بعضی مطالب کتاب رو بدونید و جاهای مختلف شنیده باید ولی نتونسته باشیدبهش عمل کنید!!! (که البته کاملا طبیعیه) (مثل این مطلب که میگه وسایلی که دوست ندارید رو خیلی راحت و با اسودگی خیال دور بریزید) من خودم این مطلب رو شنیده بودم و تو یه کتاب دیگه هم خونده بودم ولی دلم نمیومد و وسایلمو بریزم دور! ولی خب این کتاب با مطالبش راضیم کرد به خاطر همین به نظرم کتابش عالیه:) گرچه هنوزم نیاز دارم بعد یه مدت دوباره کتابو بخونم، درسته اتاقم خیلی مرتب تر از قبل شده ولی هنوزم یه چیزایی هست که باید دور بریزم ولی نمیتونم!: (خلاصه که اگه مثل من دلتون نمیاد وسایلوتونو دیر بریزید مخصوصا وسایلی که استفاده نشده و مدت خیلی زیادی هست که تو خونه هست ولی استفاده خاصی ازش نمیشه یا وسایلی که دوسشون ندارید و فقد به دلایلی نگه شون داشتید پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونیدامیدوارم تونسته باشم به کسایی که نمیدونن کتاب رو بخرن یا نه کمک کرده باشم:)
شبنم افتخاری
۱۳۹۸/۷/۴
حقیقت این که من چند ساله مرتب دارم اتاقمو نظم میدم و هفته چند روز کلا وقتمو میگیره. ولی هیچ وقت راضی نبودم و همیشه یک استرسی بابت این داشتم که دوباره همه چیز بهم میریخت. باورش هم واسم سخته. در عرض یکروز کلا تونستم نظم بدم لباسها و کتابامو. و دیگه هیچ احتیاجی به مرتب کردن روزانه ندارم. من مرتب دور و لباسهامو میریختم ولی الان یک کیسه بزرگ‌زباله پر از لباس نو داشتم که با کمال میل بخشیدم الان کیف میکنم هر وقت میرم سر کمدم. از نویسنده و ناشر متشکرم. کمکم کردین واقعا. الان خوشحالترم و اتاقمو دوست دارم‌بیشتر از همیشه
aliyeh lotfian
۱۳۹۹/۴/۲۵
کتاب ارزشمندیه، اساس طبیعت و فطرت انسان بر نظم هستش، حتی در قرآن کریم بارها میشه نظم رو دید مثلا کلمه یوم (روز) به صورت مفرد دقیقا 365 بار و کلمه شهر (به معنی ماه) دقیقا 12 بار تکرار شده بنابراین نظم به صورت فطری باعث آرامش درونی ما میشه، و حتی در ادبیات کهن ما هم وجود داره یادمه تو کتابی از امام و محمد غزالی به نکاتی اشاره شده (از جمله اینکه ظرفهای کثیف شب قبل رو واسه فردا نذارین چون روح دارن ناراحت میشن) یا حدیث صحیح از حضرت محمد (ص) که موقع ورود به منزل خودتون حتی اگه خالی باشه سلام کنید شبیه عقاید ماری کندو نویسنده کتاب هست. بابت معرفی کتابهای خوبتون بسیار سپاسگذارم
مشاهد همه نظرات (۲۳۴)