معرفی و دانلود کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است

عکس جلد کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است
قیمت:
۹,۹۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است

کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است نوشته‌ی سوزان پیرس تامپسون، به شما کمک می‌کند تا با دستورالعمل‌های آشپزی و رژیم غذایی مناسب وزن ایده‌آل خود را به دست آورید.

به یک کتاب آشپزی متفاوت با آنچه تا حالا استفاده کرده‌اید، خوش آمدید. این کتاب آشپزی «رژیم غذایی» معمولی برای شما نیست که در آن فقط بتوانید طرز تهیه‌ی غذاها را دنبال کنید، بلکه می‌توانید برنامه‌ی غذایی هفتگی داشته باشید و بدانید که همه‌چیز خوب پیش می‌رود و امیدوار باشید که این بار وزن اضافی خود را کاهش می‌دهید و وزن خود را ثابت نگه می‌دارید؛ زیرا کتاب «روش خوردن هوشمندانه» برنامه‌ی معمولی برای کاهش وزن نیست.

کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه (The official bright line eating cookbook) کاملاً متفاوت از کتاب‌های دیگر آشپزی است. سوزان پیرس تامپسون (Susan Peirce Thompson) برای شما فرصتی جهت فراهم کردن ارتباط جدید با موارد غذایی ایجاد می‌کند و با توجه به تحقیقات انجام گرفته، تأکید می‌کند که یک رژیم غذایی ساده، اساس کاهش وزن دائمی است. در این کتاب وعده‌های غذایی مفید، ساده و خوشمزه برای کمک به مغزتان جهت رهایی از اعتیاد به غذا و کم کردن چربی ارائه شده‌اند. این به آن معناست که دیگر رژیم شما بالا و پایین نمی‌شود و هیچ دردی را تجربه نخواهید کرد. برای آن دسته از کسانی که مغزشان مملو از غذاهای تصفیه شده است، روش خوردن هوشمندانه یک اتفاق بزرگ محسوب می‌شود.

نویسنده این کتاب توصیه‌های پزشکی را نادیده نمی‌گیرد یا استفاده از هر تکنیکی را به عنوان نوعی از درمان مشکلات جسمی، عاطفی یا پزشکی بدون توصیه پزشک، مستقیم یا غیرمستقیم توصیه نمی‌کند. هدف تامپسون برای نوشتن این کتاب دادن اطلاعات عمومی برای کمک به شما جهت حفظ سلامت عاطفی، جسمی و معنوی است.

در بخشی از کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه می‌خوانیم:

از نظر تکاملی، گرسنگی سیری‌ناپذیر نوعی ولع است. این محرکی برای مصرف سوخت به منظور بقا نیست که ما بتوانیم آن را شکار کنیم، جمع‌آوری کنیم، برای آن سرپناه بسازیم و آن را تولید کنیم. بیشتر شبیه این است که «من فقط شام را خوردم و شام بچه‌هایم را تمام کردم و در حالی که ظرف‌ها را می‌شویم، چند قطعه آب‌نبات می‌خورم و بعد سراغ بستنی که در فریزر هست، می‌روم».

دانشمندان متوجه شده‌اند که گرسنگی سیری‌ناپذیر از گرسنگی واقعی، دو تفاوت مهم دارد. اولین مورد این است که با میل شدیدی برای بی‌تحرک بودن همراه است. دوم اینکه در واقع غذا خوردن آن را سیر نمی‌کند.

خیلی عجیب است. دانشمند درون من می‌خواست بداند که این موضوع دربارۀ چیست، حتی زمانی که من در آن غوطه‌ور بودم. برای هزاران سال، با وجود اینکه رژیم‌های غذایی مختلفی در سطح جهان ایجاد شده است، به‌طور کلی ما مانند همە حیوانات، گونه‌ای بودیم که تقریباً به سختی غذای لازم را برای زنده ماندن به دست آوردیم؛ بنابراین، چه چیزی به هم خورده است؟ چرا ناگهان مغزم فکر کرد که من به چیزهای بیشتری احتیاج دارم؟

معلوم است که مشکل اصلی ناشی از چیزی است که خوردن این «غذاهای» جدید، پرکالری و نامغذی، در تمام ساعات روز در مغز ما شکل می‌دهند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمه نویسنده
بخش اول: علوم عصبی انقلابی کاهش وزن پایدار
فصل 1: چرا «روش خوردن هوشمندانه» به نتیجه می‌رسد
فصل 2: چگونه به «روش خوردن هوشمندانه» عمل کنیم
فصل 3: شناخت رژیم‌های غذایی ساده
بخش دوم: دستورالعمل‌ها و تکنیک‌های روش هوشمندانه
فصل 4: صبحانه‌های هوشمندانه
فصل 5: همه چیز دربارۀ سبزیجات
فصل 6: بشقاب‌های کامل
فصل 7: کاسه‌های سرد (احتمالاً ناهار)
فصل 8: کاسه‌های گرم (در مورد شام)
فصل 9: چاشنی‌ها، سس‌ها و سالساها
فصل 10: نکات، ترفندها و تکنیک‌های کاربران روش هوشمندانه
بخش سوم: یک سال برنامه‌های غذایی روش هوشمندانه
فصل 11: برنامۀ غذایی هفتگی همه‌چیزخواران
فصل 12: برنامۀ غذایی هفتگی بر پایۀ گیاهان با تمام مواد غذایی
نتیجه‌گیری: کلام آخر
پی‌نوشت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است
نویسنده
مترجمسید علیرضا هاشمی فشارکی
ناشر چاپیانتشارات نامه سفید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات383
زبانفارسی
شابک978-622-994781-4
موضوع کتابکتاب‌های آموزش آشپزی، کتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است

کیمیا
۱۴۰۰/۱/۱۳
کتاب‌های سوزان کتاب‌های خوبی هستند ولی این کتاب غذا هاش شاید برای خارجی‌ها خوب باشه ولی اکثر غذاهاش به مزاج ما ایرانیا نمی‌چسبه. مطالب گفته شده درون کتاب فوق العاده انگیزشی هستند و سالاد هاش هم جالبه ولی موادی مثل توفو و... تو کشور ما گیر نمیاد و غذا‌های دیگه هم ممکن هست برای ما جالب نباشه
Maedee fi
۱۴۰۱/۱۱/۶
من هردو کتابش خوندم این کتاب خلاصه کتاب اول با دستور غذا‌ها ولی در کل کتاب خوبیه کاملا میشه عملیش کرد چون نمیگه اینو بخور اونو نخور وزن میگه و فقط به یک ترازو دیجیتال و نکته‌های که تو کتاب میگه عمل کرد و آرد و قند به طور کامل حذف کرد
حکیمه شاکری
۱۴۰۳/۴/۱۸
خیلی خوب توضیح داده بود غذاهای رژیمی را نوشته بود که خیلی کمک کرد ممنون از کتابراه
زهرا فرجی
۱۴۰۱/۴/۱۶
این کتاب سوزان پیرس تامپسون که آشپزی برای
لاغری همیشه است حتما بخوانید
هدی جعفری
۱۳۹۹/۷/۱۱
غذاهای مختلف و خوشمزه‌ای را معرفی میکنه
مریم نوری
۱۴۰۳/۲/۷
خیلی عالی بود به آرومی میتونی وزن کم کنی
behrad mohammad yarri
۱۴۰۱/۱/۲
اوایلش خوبه، اما رسمی هاش به ذائقه ایرانی نمی‌خوره.
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است

برای دریافت کتاب جامع آشپزی، روش خوردن هوشمندانه: کاهش وزن ساده است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.