دانلود کتاب جغرافیای رازها: مجموعه شعر عاشورایی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب جغرافیای رازها: مجموعه شعر عاشورایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جغرافیای رازها: مجموعه شعر عاشورایی

کتاب «جغرافیای رازها» مجموعه اشعار عاشورایی ابوالقاسم حسینجانی، شاعر معاصر است.

 این کتاب شامل چهار بخش غزل، نوسروده‌ها، مثنوی و همچنین دوبیتی و رباعی است که هر بخش به شیوه‌ای زیبا و بر اساس محتوای اشعار آن نامگذاری شده است.

برای مثال حسینجانی برای بخش غزل نام «کوفه این تردیدی ست، که شمایان دارید» را انتخاب کرده و «نبودن؛ نه این و نه آن بودن» اسم بخش نوسروده‌ها است. همچنین شاعر عنوان «زبان شورش کولاک» را برای دوبیتی‌ها و رباعی‌ها و «کربلا؛ جفرافیای رازها» را برای بخش مثنوی‌ها انتخاب کرده است.

جغرافیای رازها از آن دست کتاب‌هایی است که بخشی از حافظه ادبیات معاصر و خاصه ۳ دهه اخیر را در خود جای داده است و به عبارتی همانند «گنجشک و جبرئیل» روانشاد سید حسن حسینی بندرت می‌توان شاهد انتشار چنین کتاب‌هایی بود و قطعا می‌تواند کتابخانه هر اهل فرهنگ و ادبی را بخوبی زینت دهد و جان و روان انسان را جلا بخشد.

کتابی که برخلاف بسیاری از آثار آیینی وارد کلیشه و نمادهای تکراری نمی‌شود و در کنار زیبایی‌شناسی خاصی که یک اثر هنری و ادبی باید داشته باشد به دنبال بازتعریفی از زندگی است و همان طور که در مقدمه آمده است مولف سعی می‌کند با کیمیای کربلا راهبردی‌ترین راهکاری را که می‌توان به واسطه آن از شر تردید و تکرار و تقلاهای باتلاقی رهایی پیدا کرد، بنمایاند.

آقای حسینجانی شاعر شعر معروف "جاده و اسب مهیاست بیا تا برویم" که جناب آهنگران آن را خوانده است . این شعر در کتاب "جغرافیای راز ها " آمده است. شعری دیگر از این کتاب را زمزمه کنیم:

"کربلا، زاری نیست؛ دین، عزاداری نیست

مومنِ گریه به دست!

ذوالفقارِ تو، کجاست؟!

آی... مردم، مردم!

مویه، راهِ حل نیست

روحِ عاشورایی،

راه حلّ دُنیاست."

 ۸۸ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8792-61-4 

چاپ ۱۳۸۷: ۴۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب جغرافیای رازها: مجموعه شعر عاشورایی

برای دانلود کتاب جغرافیای رازها: مجموعه شعر عاشورایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جغرافیای رازها: مجموعه شعر عاشورایی

نظرات کتاب جغرافیای رازها: مجموعه شعر عاشورایی

رضا حاجی آبادی
۱۳۹۴/۸/۴
آقای حسینجانی شاعر شعر معروف "جاده و اسب مهیاست بیا تا برویم" که جناب آهنگران آن را خوانده است. این شعر در کتاب "جغرافیای راز‌ها " آمده است. شعری دیگر از این کتاب را زمزمه کنیم:
"کربلا، زاری نیست؛ دین، عزاداری نیست
مومنِ گریه به دست!
ذوالفقارِ تو، کجاست؟!
آی... مردم، مردم!
مویه، راهِ حل نیست
روحِ عاشورایی،
راه حلّ دُنیاست. "


ابوالقاسم حسینجانی
کتاب جغرافیای رازها
انتشارات هزاره ققنوس
جواد جوادی
۱۳۹۵/۱/۱۲
فونت صفحه کتابها اگر با شماره تغییر کند و هماهنگ صفحه موبایل باشد بهتر است تا با دست ممنون از زحماتتون کتابراه عزیز موفق باشید و لطفا جواب هم بدهید نظرات را....
کتابراه:
کاربر گرامی کتاب‌هایی که با فرمت Epub می‌باشند بهینه سازی برای موبایل و تبلت بوده و دارای تنظیمات فونت می‌باشند.
خلیل خالقی
۱۳۹۵/۷/۲۸
با سلام سپاس ودرودبی کران برشمادوستداران علم و معرفت که باگنجینه علم ودانش برای بهروزی وپیروزشدن درافکارعمومی پا پیش نهاده ایدارزوی موفقیت درهمه امورراازایزدمنان برایتان آرزومندان. والسلام
مشاهد همه نظرات (۱۲)