دانلود کتاب جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها

کتاب جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها نوشته‌ی ابراهیم شفیعی سروستانی جلد هفتم از مجموعه «فرهنگ مهدویت و انتظار» با پرداختن به برخی از مناسبت‌های مهم شمسی و قمری به جنبه‌های گوناگون موضوع مهدویت و انتظار پرداخته و تلاش کرده از منظری تازه به این موضوع بنگرد.

مجموعه «فرهنگ مهدویت و انتظار» با رویکرد شناخت امام مهدی (عج) و ویژگی‌های آن حضرت به عنوان آخرین حجت خدا بر روی زمین؛ و شناخت تکالیف منتظران در عصر غیبت در وجوه فردی و اجتماعی نوشته شده است.

مخاطبان این مجموعه علاقمندان و محبان امام زمان (عج) بوده که به دنبال منبعی جامع و کامل برای شناخت مولای خود هستند. همچنین کلیه مربیان، معلمان و اساتیدی که به دنبال منبعی تخصصی برای آموزش مباحث مهدوی هستند می‌توانند از این اثر هفت جلدی استفاده نمایند.

در کتاب جلوه‌های انتظار، بعضی‌ روزها و ماه‌های سال که انتظار در آن‌ها جلوه و درخشش فراوانی دارد مانند نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان، یادآوری و اعمال و ادعیه خاص این ایام شرح داده شده است.

گسترش و نهادینه ساختن فرهنگ مهدویت و انتظار در جامعه اسلامی ایران و جاری کردن این فرهنگ در زندگی روزمره مردم نیازمند بهره‌گیری از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود و یادآوری مستمر وظایف و مسئولیت‌های مردم در این زمینه است. یکی از فرصت‌ها و زمینه‌های مناسب برای پرداختن به این موضوع، مناسبت‌های مختلف شمسی و قمری است که در صورت استفاده به جا و شایسته از آن‌ها می‌توان معارف مهدوی را با ژرفا و گستره بیشتری در جامعه مطرح کرد.

بی‌تردید، آنچه در این اثر ارائه شده همه آنچه که در این زمینه می‌توان به آن پرداخت، نیست و مناسبت‌های فراوان دیگری در طول سال وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای پرداختن به موضوع مهدویت و انتظار بهره گرفت.

در بخشی از کتاب جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها می‌خوانیم:

مژده به ظهور امام مهدی (ع) از همان سال‌های آغازین ظهور اسلام آغاز شد. پیامبر گرامی اسلام در هر فرصت و مناسبتی که پیش می‌آمد، مردم را به ظهور عدالت‌گستر موعود در آخرالزمان بشارت می‌داد و آن‌ها را از نسل و تبار، تولد و غیبت، ویژگی‌های ظاهری، نشانه‌های ظهور، ویژگی‌های قیام رهایی‌بخش و حکومت جهانی آن حضرت آگاه می‌ساخت. به همین دلیل، امروز ما صدها روایت در دست داریم که از طریق شیعه و اهل سنّت از آن حضرت نقل شده است.

این سیر پس از رحلت پیامبر اعظم (ص)، در میان اهل بیت طاهرین او استمرار یافت. هر یک از آن بزرگواران در عصر خود تلاش کردند باور مهدوی و فرهنگ انتظار را در میان امت اسلامی زنده و پویا نگه دارند و بدین طریق به پیروان خود در برابر هجوم مصایب، رنج‌ها، دردها و بلاهای گوناگونی که حاکمان جور بر آن‌ها روا می‌داشتند، پایداری بخشند.

حرکت رو به گسترش معارف مهدوی در زمان امام محمد باقر و امام جعفر صادق (ع) به اوج خود رسید و آن دو امام بزرگوار با تبیین، تشریح، پالایش و پیرایش آموزه‌های اسلامی در زمینه‌های مختلف اعتقادی، اخلاقی و فقهی و تحکیم پایه‌های ایمانی پیروان خود، برای گسترش و نهادینه‌سازی اندیشه مهدوی و فرهنگ انتظار در میان شیعیان تلاش فراوانی کردند و با به جا گذاردن صدها روایت در این زمینه، این اندیشه و فرهنگ را تازگی و طراوت بیشتری بخشیدند.

 ۹۶ صفحه، ۴۶۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2918-69-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن ناشر
پیش‌گفتار
فصل اول: فضیلت شب نیمه شعبان
1. نیمه شعبان در روایات پیامبر اکرم (ص)
2. نیمه شعبان در روایات امامان معصومین (ع)
فصل دوم: رمضان، بهار انتظار
1. نقش امام و حجت الهی در جهان هستی
2. انتظار و آمادگی برای ظهور دولت کریمه اهل بیت (ع)
فصل سوم: مهدی باوری در کلام رضوی
1. خالی نبودن زمین از حجت‌های الهی
2. نام و نسب امام مهدی (ع)
3. ویژگی‌های امام مهدی (ع)
4. غیبت و نهان‌زیستی امام مهدی (ع)
5. فضیلت انتظار امام مهدی (ع)
6. ظهور امام مهدی (ع)
7. دعا به امام مهدی (ع)
فصل چهارم: امام مهدی (ع)؛ محور اتحاد ملی و انسجام اسلامی
1. کاربردی ساختن آموزه‌های آخرالزمانی اسلام
2. تکیه بر وجود مشترک موعودباوری سنی و شیعی
3. طرح اندیشه مهدویت به عنوان باوری عزت‌بخش و قدرت‌آفرین
4. مقابله جدی با جریان‌های انحرافی و اندیشه‌های خرافی
5. باور به هراس استکبار جهانی از موعودباوری اسلامی
فصل پنجم: غیبت و ظهور ثقلین
1. جایگاه قرآن پیش از ظهور
2. جایگاه قرآن پس از ظهور
فصل ششم: انقلاب اسلامی و فرهنگ انتظار
1. دوره احیای فرهنگ مهدویت و انتظار
2. دوران افول
3. دوران شکوفایی مجدد
فصل هفتم: امام مهدی (ع) در کلام امام حسین (ع)
1. نسب امام مهدی (ع)
2. عدالت‌گستری امام مهدی (ع)
3. صابران در غیبت امام مهدی (ع)
4. خصال امام مهدی (ع)
کتابنامه

راهنمای دانلود کتاب جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها

برای دانلود کتاب جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها

نظرات کتاب جلوه‌های انتظار: مهدویت و مناسبت‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.