دانلود کتاب جوجه اردک زشت درون

عکس جلد کتاب جوجه اردک زشت درون
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جوجه اردک زشت درون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جوجه اردک زشت درون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جوجه اردک زشت درون

کتاب جوجه اردک زشت درون به قلم دبی فورد، به شما نشان می‌دهد که چطور نیمه‌ی تاریک خود و یا به اصطلاح ضعف‌هایتان را شناسایی کرده و برای رفع این نیمه‌ی تاریک تلاش کنید.

داشتن یک زندگى یکپارچه و بدون گسستگى امری مهم تلقی می‌شود. این بدین معنی است که در مرحله‌ى اولیه ویژگى‌هاى خود را به درستی شناسایى کنید و سپس با درآمیختن آن‌ها و ایجاد هماهنگی میان ویژگى‌های مثبت و منفى، زندگى کامل و ایده‌آلی داشته باشید.

کتاب جوجه اردک زشت درون (The dark side of the light chasers) را با دقت مطالعه کنید. آن را یک‌بار بخوانید و سپس دوباره آن را بخوانید و بالاخره براى بار سوم نیز آن را مطالعه کنید و حتما تمرین‌هاى طرح شده در آن را انجام دهید.

البته اگر نمى‌خواهید زندگى‌تان تغییر کند، خواندن این کتاب را فراموش کنید. همین حالا کتاب را زمین بگذارید یا آن را در بالاترین طبقه‌ى کتابخانه‌تان قرار دهید که هرگز دیگر دست‌تان به آن نرسد. خواندن این کتاب قطعا سبب مى‌شود تغییراتى مهم در زندگى‌تان به‌ وجود آید.

به زندگى شفاف باور داشته باشید؛ زندگى‌اى که کاملاً شفاف است و هیچ چیز در آن پنهان یا انکار نمى‌شود، حتى بخش‌هایى از وجودتان که نمى‌خواهید به آن‌ها نگاه کنید. این شفافیت، کلید رسیدن به زندگى اصیل و واقعى است و همین اصالت است که شما را به ‌سوى خود حقیقى‌تان راهنمایى مى‌کند.

دبی فورد (Debbie Ford) نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی، در این کتاب شما را تا دروازه‌هاى شادى پایدار، آرامش درون و دوست داشتن خود خواهند برد و بالاخره در وجودتان فضایى براى دوست داشتن بدون اما و اگر دیگران خواهید یافت. و هنگامى که این چرخه حرکتش را آغاز مى‌کند نه تنها زندگى‌تان را تغییر مى‌دهد، بلکه جهان را نیز دگرگون خواهد کرد.

پیروزى بر تاریک‌ترین احساسات‌تان و قضاوت‌هاى‌تان به شما قدرتى ارزشمند خواهد بخشید. این قدرت خریدنى و به ارث رسیدنى نیست. این قدرت پاداش سفر در تاریکى‌هاى وجودتان است که شما را به نور عشق بدون قید و شرط مى‌رساند. این پاداشى است که به افرادى اعطا مى‌شود که آن‌قدر شجاعند که انسانیت خود را به همراه معنویت‌شان مى‌پذیرند. این پاداشى است که شما شایستگى‌اش را دارید.

بنابراین نفس عمیقى بکشید و به خودتان اجازه بدهید تا به کامل‌ترین شکل دگرگون شوید. این حق شماست. تمامى عشق و ابزارى که به آن نیاز دارید هنگامى که به خود تعهد مى‌دهید قدم به تاریکى‌هاى وجودتان بگذارید تا به خود کامل‌تان برسید، در اختیارتان خواهد بود.

در بخشی از کتاب جوجه اردک زشت درون می‌خوانیم:

فریاد کشیدن راهى است مناسب براى بیرون ریختن احساس‌ها. خیلى وقت‌ها صداى‌مان را سرکوب مى‌کنیم و از تمام ظرفیت آن استفاده نمى‌کنیم. هنگامى که به خودتان اجازه مى‌دهید از ته دل فریاد بکشید، مى‌توانید انرژى‌هاى سرکوب و محدود شده در خود را آزاد کنید. اگر نمى‌خواهید باعث آزار کسى شوید مى‌توانید در بالش‌تان فریاد بکشید. اگر واقعا تا به حال فریاد نکشیده‌اید یا در خانه‌اى بزرگ شده‌اید که همه در آن فریاد مى‌کشیدند، ممکن است پیش خودتان گمان کنید فریاد کشیدن کارى اشتباه است.

دوباره به همین سخن معروف مى‌رسیم که «آنچه نتوانید همراهى‌اش کنید، به شما اجازه‌ى ادامه‌ى راه را نخواهد داد.» بنابراین فریاد بکشید. لازم است که به تمامى طیف‌هاى احساسات خود دسترسى داشته باشید.

در یکى از دوره‌هایم خانمى حدودا شصت ساله شرکت کرده بود که در زندگى‌اش هرگز فریاد نکشیده بود. ژانت هرگز سر کسى داد نزده بود و به کسى فحش نداده بود. پدرش این باور را در او جایگزین کرده بود که آدم‌هاى خوب این کارها را نمى‌کنند و اگر ژانت مى‌خواهد مورد احترام باشد و دیگران دوستش بدارند، باید از این قوانین پیروى کند. جالب بود که ژانت به بیمارى پولیپ مزمن مبتلا بود. او در این دوره آمده بود تا تمامى احساساتى را که در وجود خود سرکوب کرده بود رها و آزاد کند و قوانین پدرش را زیرپا بگذارد. او به این باور رسیده بود که دلیل بیمارى‌اش همین احساسات سرکوب شده بودند. با این همه او به سختى مى‌توانست صدایش را بلند کند.

مدت پنج روز ما فریاد زدیم و بد و بیراه گفتیم. بالاخره نوبت به ژانت رسید تا او هم فریاد بزند. بدن ژانت از شدت هیجان مى‌لرزید. تمام طول روز او لبخندى روى چهره‌اش داشت.

فهرست مطالب

مقدمه
پیش‌گفتار
فصل اول: دنیاى بیرون، دنیاى درون
فصل دوم: دنبال کردن سایه
فصل سوم: جهان درون ماست
فصل چهارم: به یاد آوردن خود
فصل پنجم: سایه‌ات را بشناس تا خودت را بشناسى
فصل ششم: «من آن هستم»
فصل هفتم: پذیرفتن نیمه‌ى تاریک‌تان
فصل هشتم: تفسیر دوباره‌ى خود
فصل نهم: به نور وجودت اجازه‌ى درخشش بده
فصل دهم: زندگى‌اى که ارزش زیستن دارد
سخن پایانى
آزمون تأثیر سایه
ارزیابى تأثیر سایه
درباره‌ى نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جوجه اردک زشت درون
نویسنده
مترجمفرشید قهرمانی
ناشر چاپیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۱۲
زبانفارسی
شابک978-600-91205-5-0
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان

نظرات کتاب جوجه اردک زشت درون

سمیه صالحی نیا
۱۳۹۹/۲/۳
واقعیت اولین بار که میخواستم کتاب رو تهیه کنم تردید داشتم.... که ممکنه چطور کتابی باشه؟ و خیلی تردید داشتم حتی زمانی که نویسنده ازش به عنوان کتابی برای تحول صحبت میکرد. و همچنان تا دو فصل رو با تردید پیش میرفتم. بخونید همگی واقعا مفید... خیلی خوب خودشناسی رو آموزش میده. من واقعا خیلی قسمت‌ها بطرز شگفت آوری خودم رو کشف میکردم. مدام از خودم میپرسیدم این منم واقعا؟؟ واقعا پیشنهادش میکنم
داریوش عباسی
۱۳۹۸/۸/۱۹
دوستان این همون کتاب نیمه تاریک وجود هست. که ناشر اسمش رو عوض کرده. اشتباها دوباره نخیردش
Niloofar Nik
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
سرفصل‌های این کتاب با کتاب نیمه تاریک وجود یکی هستش فقط درآخر آزمون تاثیر سایه بهش اضافه شده، من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم. خیلی خیلی عالیه، به شدت کتاب گیرایی هست و قابل تامل، در انتهای هر فصل تمرین داره که کمک میکنه به شناخت بهتر خودمون. توصیه میکنم بخونید.
fateme akbari
۱۳۹۹/۱/۲۰
کتاب فوق العاده‌ای ست که نوع جهان بینی رو رشد میدهد و بنظر من در کنار اینکه راه کار با ما آموزش میدهد، در دو فصل نهایی جمع بندی و مباحث رو میبندد و جمع بندی خوبی دارد که این خیلی عالیه
کاربر Farshid
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
کتاب و خوب و متفاوتی بود مدتها دنبال این دیدگاه روانشناسی می‌گشتم. ارزش خوندن داره ولی ایراد کتاب اینه که هر چی به انتهای کتاب میره، کتاب مطالبش افت میکنه.
مشاهده همه نظرات ۲۸