معرفی و دانلود کتاب حرکات جادویی: خرد عملی شمنان مکزیک باستان

عکس جلد کتاب حرکات جادویی: خرد عملی شمنان مکزیک باستان
قیمت:
۱۱۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حرکات جادویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حرکات جادویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حرکات جادویی: خرد عملی شمنان مکزیک باستان

کارلوس کاستاندا در کتاب حرکات جادویی، آیین‌ها و حرکت‌های عملی شمنان دوران باستان را با جرح و تعدیل به شکل ساده‌تری تبدیل کرده و با کمک تصاویر، انجام این حرکات را مرحله به مرحله به مخاطب آموزش داده است. این حرکات که از گنجینه‌ی آموزه‌های دن خوان به او رسیده است، به‌قدری گران‌بها و تاثیرگذار‌ هستند که کاستاندا توان نگه داشتن این راز را در سینه‌ی خود نداشت و آن را با بقیه به اشتراک گذاشت.

درباره‌ی کتاب حرکات جادویی

کتاب حرکات جادویی، (Magical passes) اثری مفید و کاربردی، نوشته‌ی کارلوس کاستاندا (Carlos Castaneda) است که خرد عملی شمنان مکزیک باستان را با استفاده از تصاویری گویا منتشر کرده و شیوه‌ی عملی حرکات نرمشی در جهت رسیدن به تعادل جسمی و روحی، به دست آوردن و جابه‌جایی انرژی، پایداری و مانند آن را به علاقه‌مندان آموزش داده است.

حرکات جادویی یکی از جنجالی‌ترین آثار کارلوس کاستانداست و علاقمندان زیادی در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. کاستاندا در این کتاب به آموزش حرکات آیینی شمن‌های سرخپوست پرداخته و خودش نیز این فرامین باستانی را از دن خوان فراگرفته است.

اما فواید انجام این حرکت‌های جادویی چیست؟ لازم است بدانید که شمن‌ها از سالیان سال برای رسیدن به سکون درونی، وضوح رویابینی، حفظ و بهبود سلامت بدن و جاری شدن در دریای بیکران عرفان، از این روش‌ها بهره می‌بردند. نکته حائز اهمیت این است که تمامی این حرکات الهام‌گرفته از نتایج کشف و شهود ایشان بوده و این مساله بر اعتبار و اهمیت این حرکات چند هزارساله افزوده است.

از آنجایی که دن خوان، کاستاندا را از صحبت کردن درباره این حرکات با دیگران بر حذر داشته بود کتاب حاضر به نوعی یک افشای راز به حساب می‌آید و بعد از مرگ دن خوان به انتشار رسید. کاستاندا این خلف وعده و کج‌روی‌ را با اندکی جرح و تعدیل با عنوان حرکات تنسگریتی در اختیار مشتاقان یادگیری قرار داده است.

این کتاب علاوه بر برخورداری از تصاویر و آموزش عملی حرکات، سخنان دن خوان و بخشی دیگر از آموزه‌های او درباره اهمیت رسیدن به سکوت، رویا، ظرایف کره درخشان انرژی انسان و به ویژه پرداختن به مقوله امکان جهش و دگرگونی زنان است تا از نقش‌های سنتی زنانگی و باروری رها شوند و ماهیت حقیقی خود را درک نمایند تا پس از تکامل انسانی، طفل معرفت را در آغوش کشند.

کتاب حرکات جادویی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به عرفان‌های سرخپوستی و شمنیسم از این اثر جادویی مطالب مفیدی می‌آموزند.

در بخش‌های از کتاب حرکات جادویی می‌خوانیم

دن خوان گفته بود هرچند آن‌ها قادر بودند در صورت لزوم به واقع از سوراخ یک سوزن عبور کنند، اما هرگز به طور کامل از نتیجۀ محو کردن تودۀ جسمانی خود راضی نبودند. علت نارضایتی آن‌ها این بود که در زمان محو شدن، ظرفیت و توان‌شان برای عمل کردن نیز از بین می‌رفت. تنها چاره‌ای که برای‌شان باقی می‌ماند، این بود که فقط شاهد رویدادهایی باشند که قادر به شرکت کردن در آن‌ها نبودند.

آن سرخوردگی و نومیدی آنی که نتیجۀ ناتوانی آن‌ها در عمل کردن بود، بر اساس گفتۀ دن خوان تبدیل به خطا و نقص مشکل‌ساز آن‌ها شد: وسواس در پرده برداشتن از ماهیت آن نیروی مرتعش، دغدغه‌ای که ناشی از سرسختی و عینیت‌گرایی ایشان بود و آن‌ها را وادار می‌کرد خواهان حفظ و کنترل آن نیرو باشند. اشتیاق سوزان و پر تب و تاب شمن‌ها این بود که از آن وضعیت شبح‌مانند بی‌جسمی بیرون بتازند و راهی تازه بیابند، چیزی که دن خوان می‌گفت امکان دستیابی به آن هرگز وجود نداشت.

کارآموزان دوران جدید که میراث‌داران فرهنگ ساحران باستان بودند و دیگر می‌دانستند که نمی‌شود در آن واحد هم جسم خود را حفظ کرده، هم از آن نیروی مرتعش استفاده کنند، به دنبال تنها جایگزین منطقی رفتند: آگاه شدن از آن نیرو بدون هیچ هدفی مگر مشاهدۀ شکوه و حس سعادت و سلامتی که این معرفت با خود به همراه می‌آورد.

دن خوان یک بار به من گفت: «تنها زمان مجاز ساحران دوران جدید برای استفاده از قدرت این نیروی مرتعش و منسجم‌کننده، وقتیه که با آتشی از درون می‌سوزن، یعنی وقتی که زمان ترک این دنیا برای اون‌ها فرا رسیده. ساده‌ترین کار برای ساحران اینه که تمامیت آگاهی محض خودشون رو با قصد سوختن روی این نیروی منسجم‌کننده متمرکز کنن و بعد می‌رن و ناپدید می‌شن، درست مثل بخاری که در هوا محو شده.

فهرست مطالب کتاب

حرکات جادویی
قبل از خواندن بخوانید
این مدعیان...
هشدار
معرفی
حرکات جادویی
شش دستۀ تنسگریتی
دسته‌های اول
دسته‌هایی برای آماده کردن قصد
گروه اول: خرد کردن انرژی برای قصد
دومین گروه از حرکات پیوسته
مجموعه‌هایی برای زهدان
گروه اول: حرکات جادویی متعلق به تایشا آبلار
دومین گروه: حرکات جادویی انحصاری فلوریندا دانر گراو
سومین گروه: حرکات منحصر به کارول تیگز
سومین مجموعه
گروه پنج دلبستگی: مجموعه‌های وست‌وود
گروه نخست: مرکز تصمیمات
حرکات جادویی برای مرور
گروه سوم: رؤیابینی
حرکات جادویی برای رؤیابینی
گروه چهارم
سکوت درون
دسته‌های پنجم: حرکات مردانه
دسته‌های ششم
ابزار مورد استفاده در تطابق با برخی حرکات جادویی خاص

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حرکات جادویی: خرد عملی شمنان مکزیک باستان
نویسنده
مترجمغزال رمضانی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات500
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حرکات جادویی

غزال رمضانی
۱۴۰۱/۶/۲۲
و سرانجام نظر شما را به این سخنان دن خوان در کتاب قدرت سکوت جلب می‌کنم که وقتی کاستاندا می‌گوید من آنقدرها هم بد نیستم، پاسخش را اینچنین می‌دهد، فقط کاستاندا هنوز آنقدر صداقت داشت که این مطالب را از زبان دن خوان در کتابش نقل کند: دن خوان: «اُه، چرا اتفاقاً به همین بدی هستی. تو یک آدم حقیر، یکدنده و اسرافکار، کوته‌فکر، قلدر، عصبی و تندخو و ازخودراضی هستی. تو بدخلق، سنگین و کسل‌کننده و ناسپاسی. ظرفیتی پایان‌ناپذیر برای وا دادن و بوالهوسی داری. و از همه بدتر، خودت رو آدم خیلی مهمی تلقی می‌کنی، بدون این‌که حتی پشتیبانی برای این احساس داشته باشی.»
آنچه که دن خوان در این جملات بیان می‌کند، دقیقاً مشخصات چارت تولد کاستانداست، همان سرنوشتی که دست آخر و به رغم تمام معجزاتی که دیده بود، خود را به آن تسلیم کرد و یا به قول دن خوان، خودش را وا داد. او درست بر خلاف دن خوان قصد نداشت مبارز باشد، بلکه می‌خواست استاد باشد و خودش را به استاد بودن وا داد، شنیدن این کلمه از زبان دیگران حقا که از «من»، «سوپرمن» می‌سازد...
بحث در این رابطه بسیار است و نه در این مقال می‌گنجد، نه در قالب محدود کلمات. اگر از نگاه یک «شاهد» به این مسائل بنگرید، همه چیز بهتر برایتان روشن خواهد شد و ادبیات عرفانی ایران زمین سرشار از رازها و اسرار پیدا و پنهانی که صدها کاستاندا هم قادر به بازگو کردن آن نیستند: این مدعیان در طلبش بی خبرانند، کآن را که خبر شد خبری باز نیامد... پیروز باشید.
سینا ملکی
۱۴۰۱/۶/۲۰
سرکار خانم رمضانی، هزاران بار از شما برای ترجمه مجموعه کتاب‌های کارلوس کاستاندا تشکر میکنم. در خصوص مقدمه این کتاب و نقدی که به کاستندا داشتید، به خاطر دارم جایی در کتاب" کارلوس به دن خوان میگه: که من احساس میکنم که نباید علم و آگاهی که تو در اختیار من می‌گذاری رو برای بشریت بازگو کنم چرا که مثلا و اساتید شرقی از شاگردانشون میخواستن که راز دار باشن. دن خوان در جوابش میگه: که شاید اون اساتید خودشون رو به استاد بودن واداده بودن، من استاد نیستم من فقط یک مبارزم. و در ادامه میگه ابدیت در همین لحظه و همین جاست و تو الان این راز رو میدونی ولی چه فایده‌ای برات داره وقتی قدرت لازم رو نداری! " به نظر شما این به این‌معنی نیست که دن خوان خودش اجازه انتشار تعلیماتی رو به کارلوس داده بوده‌؟ ممنون میشم اگر این پیام رو دیدید جواب بنده ارو بدید. باز هم از زحمات شما صمیمانه سپاسگزارم.
محمد رضازاده وصال
۱۴۰۲/۱/۲۲
جلد دوازدهم از مجموعه کتاب‌های دوازده جلدی کارلوس کاستاندا که بنظر من جزو برترین‌های موجود در حوزه متافیزیک و علوم غریبه و علوم خفیه میباشد. کتاب‌های کارلوس کاستاندا بی نظیر و بی همتاست و اگر روزی فردی از من بعنوان شخصی مطالعه گر بخواهد که فقط یک کتاب مابین تمام کتاب‌هایی که خوانده‌ام به وی معرفی و کنم بدون شک مجموعه ۱۲ جلدی کتابهای کارلوس کاستاندا را به وی معرفی خواهم کرد. براستی آشنایی با دن خوان دن خنارو و دنیای بی مانند سرخپوستان یاکی و فرهنگ تولتک‌ها و شمن‌های مکزیک انسان را با خود به ماورا میبرد.
Ali Bahrami
۱۴۰۱/۵/۲۶
مسلما یکی از اشتباهات بزرگی که در این مجموعه شده نگاه قضاوتی به کاستانداست. نویسنده خود را از جانشین خوان ماتوس بالاتر می‌دانسته و نسبت به عملکرد او نقد فراوان دارد و در کتاب به او حمله می‌کند. این خود بزرگترین خودبینی و اشتباه است
علی علیزاده
۱۴۰۱/۷/۱۷
کاملترین ترجمه و بروزترین
Mehri
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
کتاب اصلا برای مطالعه باز نمیشه
همش کلاه برداریه
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب حرکات جادویی

برای دریافت کتاب حرکات جادویی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.