معرفی و دانلود کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ

عکس جلد کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ
قیمت:
۴۸,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ

اروین د. یالوم در کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ، تلاش دارد در قالب زبانی روایی، خواننده را با تجربه و فلسفه مرگ آشنا سازد و او را از چنگال هراس از مرگ برهاند.

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom) روانپزشک و روان درمانگر است و از مطالعه وسیعی برخوردار است و جا‌به‌جا از کتاب‌های شاخص ادبیات جهان که به موضوع مرگ پرداخته‌اند و همچنین از فیلم‌های نامداران سینما در جهت بسط موضوع بهره می‌گیرد و به همه این‌ها استفاده از فکر فلاسفه بزرگ دنیا و درمان‌های بالینی را می‌افزاید. به طوری که کتاب برای همه رده‌های سنی، از ۱۴-۱۵ سال گرفته تا ۹۰ سالگی دل انگیز و جذاب و قابل استفاده و راه گشاست و می‌توانیم ادعا کنیم خواندنش بر همه لازم و واجب است.

در بخشی از این کتاب (Staring at the sun: overcoming the terror of death) می‌خوانیم:

دو قسم تنهایی وجود دارد: تنهایی روزمره و تنهایی وجودی. اولی بین اشخاص است، رنج گوشه‌‌گیری از مردمان دیگر. این تنهایی که غالبا با ترس از صمیمیت یا احساس طرد شدن، شرم، یا بی‌ارزش بودن همراه است برای همه‌مان آشناست. در حقیقت بیشترین کار روان‌ درمانی متوجه کمک به بیمار و یاد دادن ایجاد روابط صمیمانه‌تر و مستمرتر و پر دوام‌تر با دیگران است.

تنهایی بر اضطراب مرگ می‌افزاید. غالبا فرهنگ ما پرده‌ای از سکوت و انزوا دور مرگ می‌کشد. افراد خانواده در حضور آدم در حال مرگ مبهوت می‌شوند و نمی‌دانند چه بگویند. می‌ترسند مبادا آدم در حال نزع آشفته شود. همچنین از ترس این که مبادا شخصا با مرگ خود روبرو شوند زیاد به او نزدیک نمی‌شوند. زمانی که مرگ انسانی فرا می‌رسید، حتی خدایان یونان از ترس می‌گریختند.

این انزوای روزمره دو کارکرد دارد: نه فقط خوب مراقبت می‌شود که از آدم رو به مرگ دوری کنیم، بلکه خود آدم رو به مرگ اغلب برای انزوا همدستی می‌کند. این‌ها به استقبال سکوت می‌روند تا مبادا کسانی را که دوست دارند به دنیای دل مرده و مخوف خود بکشانند. کسی که جسما بیمار نباشد، اما در چنگ اضطراب مرگ بیفتد، همین احساس را پیدا می‌کند. البته چنین انزوایی شامل هراس هم می‌شود. چنان که ویلیام جیمز یک قرن پیش نوشت: «مجازاتی شیطانی‌تر از این اگر چنین چیزی از لحاظ جسمی امکان‌پذیر می‌بود نمی‌توان ابداع کرد که رشتۀ پیوند کسی را با جامعه ببریم و از آن پس او را از دسترس و توجه دیگران دور کنیم.»

دومین شکل تنهایی، انزوای وجودی، ژرف‌تر است و از شکاف پر نشدنی بین فرد و سایرین ناشی می‌شود. این شکاف نتیجۀ آن است که نه تنها هر یک از ما تنها به هستی پرتاب شده‌ایم و ناچاریم تنها از آن بیرون برویم، بلکه این نکته نیز در آن دخیل است که هر کدام از ما در دنیایی به سر می‌بریم که تنها برای ما شناخته شده است.

فهرست مطالب کتاب

1- جراحت مرگبار
2- تشخیص اضطراب مرگ
3- تجربه برانگیزاننده
4- نیروی افکار
5- غلبه بر هراس مرگ از راه ارتباط
6- آگاهی از مرگ
7- پرداختن به اضطراب مرگ
پسگفتار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ
نویسنده
مترجممهدی غبرایی
ناشر چاپیانتشارات نیکو نشر
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات248
زبانفارسی
شابک978-964-7253-24-6
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ

Arash .H
۱۳۹۷/۶/۱۳
کتاب خیلی خوبی است. کلا اروین یالوم روان درمانگر خبره‌ای هست و من چند کتابی که ازش خوندم واقعا یاد گرفتم و البته لذت بردم. این کتاب درباره ترس از مرگ هست که به گفته یالوم گاهی عوارض این ترس به صورت غیر مستقیم در ما خودنمایی میکنند و حتی شاید خود ما هم ندانیم که دچار دلهره ترس از مرگ شده ایم.! موارد نویسنده معروف از اندیشمندان تمام دوران‌ها مثال میزند در مورد اینکه هر کدام از این اندیشمندان برای مقابله با این حس چه راهکاری ارائه داده‌اند و همینطور نظر خودش را هم در این مورد بیان میکند. توصیه میکنم بخونید ارزشش رو داره و همینطور توصیه میکنم کتاب دیگه اروین یالوم با نام " درمان شوپنهاور " رو هم بخونید و خود من تلاش میکنم تا جایی که میتونم کتاب‌های این نویسنده رو بخونم چون با خوندن چند اثر از ایشون نظرم این هست که بسیار دانا هستند و البته مسلط به رشته روانشناسی و روان درمانی و میشه از ایشون خیلی مطالب یاد گرفت. با تشکر از کتابراه عزیز 🙏
mitra.mh. 46
۱۴۰۳/۱/۱۱
کتاب خوبی بود، اروین یالوم نویسنده‌ی چیره دست و روان درمانگر باتجربه و دانایی است که بر اساس دانش و تجربه گره از مشکلات مراجعان باز میکند. در این کتاب مراجعان بسیاری را بسوی خودشناسی رهنمون کرده است. بیشتر مراجعان علی رغم جوانی و سلامت دچار فوبیای مرگ بودند که ریشه در کودکی یا اتفاقات گذشته آن‌ها و داشت که روان درمانگر با دقت توجه آنچه را که زندگی فعلی مراجعان را تحت تاثیر قرار داده بود شناسایی و درمان را بر همان اساس پیش میبرد. من تعدادی از کتابهای اروین یالوم را خوانده‌ام و به گمانم ایشان با مرگ همسرشان و ورود به دنیای کهولت سن بیشتر به موضوع مرگ پرداخته است.
علیرضا بدل توانا
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
سلام
این کتاب یکی از کتاب‌های بسیار خوب از اروین یالوم است.
شاید بهترین کتاب او در زمینه روبرو شدن با واقعیت و هراس و اضطراب از مرگ و نیستی باشد.
متاسفانه با وجود تلاش‌هایی که توسط مترجم محترم شده است، ترجمه کتاب به اندازه کافی روان نیست و ادامه دادن به خواندن آن نیاز به علاقه مفرد خواننده دارد. خصوصا در اواخر کتاب جای کار بسیار زیادی داشته است.
ممنونم
ایمان نکویی فرد
۱۳۹۸/۵/۴
کتاب نثری بسیار روان داره، با اینکه فلسفی و روانشناسی هست اما هر کس به اندازه عمق اطلاعاتش میتونه ازش بهره بگیره. به یک ترس عامه و همه گیر یعنی هراس از مرگ میپردازه. مانند بقیه اثار یالوم مثالهایی از مراجعین واقعی در این اثر هم اومده.
فاطمه ذوالفقاری
۱۴۰۰/۶/۲۵
کتاب خیلی خوبیه
هرچند به خاطر همذات پنداری‌ای که آدم با شخصیت‌ها میکنه یه کم آدم رو افسرده میکنه و هراس از مرگ رو در آدم تازه و زنده میکنه ولی در کل دید خوبی به آدم میده. به نظرم ارزش خوندن داره کتاب‌های یالوم
مریم زمانی
۱۳۹۹/۱۲/۲۵
اروین یالوم نویسنده مورد علاقه منه و واقعا کتابهاش عالین و آموزش در عین جذاب بودن و سرگرمی و داستان وار بودن. حقیقت‌های زندگی روزمره مونو به بهترین شکل نشون می‌ده
Boshra Jafary
۱۳۹۹/۱/۲۸
بی نظیر.. پرداختن یالوم به موضوع مرگ و ترس از مرگ بدون متوسل شدن به نگاه‌های دینی و اخرتی و توجه به بالندگی و معنی داشتن زندگی این جهانی بسیار درخشان و استادانست
وحید شعبانی
۱۳۹۹/۱/۷
این کتاب بیشتر در زمینه روانکاویه و به تجربیات روانکاوی نویسنده پرداخته که نویسنده ضمن تشریح داستان این روانکاویها نظریات خودش رو هم شرح می‌ده و در کل کتاب جذاب و جالبیه
بهار افشار
۱۴۰۰/۲/۲۵
این کتاب، جزو اون کتابایی که تا دیر نشده باید خوند، اونم نه خلاصه یا صوتی، سطر به سطر با همه تمرکز، به اندازه یک عمر تجربه جذاب و کاربردیه
Zeinab Mohammadi
۱۳۹۷/۳/۲۶
کتاب خوبیه... فکر میکنم بعد از خوندن این کتاب حس قشنگ تری نسبت ب مرگ پیدا کنید
حسین دهقانی
۱۴۰۰/۱۰/۳
درسته نویسنده به اعتقدات دینی احترام گذاشته ولی یه جاهایی باهاش موافق نیستم ولی درکل راهکار‌های ارائه شده خوبه...
میلاد خراسانی
۱۳۹۹/۷/۷
برای کسانی که از‌مرگ میترسن کتاب‌فوق‌ العاده جالبی هستش با نثری ساده و روان
مجید حکیمی
۱۴۰۱/۹/۱۰
ترجمه خوبی نداره
یک جمله رو گاهی اوقات باید چندین بار خواند
فروزان درویش زاده
۱۳۹۸/۲/۳۰
یکی از بهترین کتابها نوشته شده توسط یکی از بهترین نویسندگان معاصر.
A _T
۱۴۰۳/۴/۱۸
زمانیکه با اضطراب مرگ دست به گریبان بودم کمکم کرد.
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ

برای دریافت کتاب خیره به خورشید: غلبه بر هراس از مرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.