دانلود کتاب داستان دستان: داستان های شاهنامه

  • از: زهره خسروانی
  • ناشر: انتشارات باد
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب داستان دستان: داستان های شاهنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داستان دستان: داستان های شاهنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داستان دستان: داستان های شاهنامه

بــاد لطیف بهاری سرشاخه‌های درختان را می‌جنباند. آفتاب می‌رفت تا پشت کوه‌های خاکستری رنگ غروب کند. با صدای بهرام جارچی که با شور و اشتیاق فریاد می‌زد: «پهلوان سام، پهلوان سام برگشت.» پنجره‌ی خانه‌ها یکی یکی باز می‌شد. خبر برگشت پهلوان سام از شکار، مثل همیشه همهّمه‌ی عجیبی بین اهالی به راه انداخته بود. هر کسی سراسیمه و پرشتاب می‌خواست اوّلین نفری باشد که به پیشواز پهلوان سام برود.

شجاعت، دلیری و زورِ بازوی پهلوان سام به خاطر کارهای شـگفت و حـیرت آوری که انجام می‌داد دیگر زبان‌ زد همه شده بود. او در میان شور و نشاط مردم ام و متبسّم پیش آمد. کت بلندی به تن و چکمه‌هایی که تا زانوانش می‌رسید به پا داشت. طبق معمول یک گرز بزرگ به دست گرفته بود. مردم یک بارِ دیگر با دیدن قامت بلند و تنومند، عضلات برآمده، بازوان قوی و سینه ستبر پهلوان، هلهله‌ی شادی سر دادند.

پـشت سرِ پهلوان، دو نفر از پیشکارهای ورزیده و قوی هیکل در حالی کـه هـر کـدام یـک سـرِ چـوبی کـه دست و پای شیری بزرگ به آن بسته شده بـود را حمل مـی‌کردند بـه مـیدان رسـیدند. نگاه‌های کـنجکاو و شگفت زده‌ی مردم به شکار بزرگِ پهلوان دوخته شد و بعد از لحظه‌ای صدای فریاد آن‌ها که با هم می‌گفتند: «زنده باد پهلوان، زنده باد پهلوان» در فضا پیچید.

همه می‌دانستند که پهلوان اگر برای تفریح و گشت و گذار هم به جنگل برود، دست خالی بر نمی‌گردد، دیگر چه برسد به این که با عزم و قصد شکار به جنگل رفته باشد. عدّه‌ای با دیدن شیر عظیم‌الجثه‌ی گرفتار شده، از ترس به عقب می‌رفتند و عدّه‌ای هم مبهوت و حیرت زده حلقه را دورِ شکار تنگ‌تر می‌کردند.

شکار که نفس‌های آخر را می‌کشید، هر ازگاهی دست و پایش را برای رهایی با یک خرناس بلند تکان می‌داد.

 ۱۰۴ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6527-24-6 

چاپ ۱۳۹۰: ۴۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب داستان دستان: داستان های شاهنامه

برای دانلود کتاب داستان دستان: داستان های شاهنامه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داستان دستان: داستان های شاهنامه
حنانه کاظم موسوی
۱۳۹۵/۵/۳۱
نمونه بود ولی عالیییی 🌌🌌🌌🌙🌙
رضا آذری
۱۳۹۵/۳/۱۰
من کتاب منتهی الامال شیخ عباس قمی رو تو کتاب راه گشتم نبود مجبور شدم از یه سایت دیگه دان کنم لطفا این کتاب رو بزارین تا اعضادان کنن خیلی کتاب خوبیه و خیلی مفیده فقط رایگان بزارین تا همه بخونن و از خوندن زندگی نامه ء 14 معصوم استفاده کنن اگر خواستین این کتابو با کتاب راه به اشتراک بزارم
Amirali Alaei
۱۳۹۸/۱/۳
به نظر من تینکه اقتباسی از داستان سام و زال بود خوب بود. اینکه فضا سازی و شخصیت پردازی و تعریف روانی داشت عالی بود. اما من شخصا داستان اصلی شاهنامه رو ترجیح میدم.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)