دانلود کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور

کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور نوشته‌ی امیلیا انیما، چگونگی شکل‌گیری، ماهیت و آثار قرارداد منعقده با داور را بررسی می‌کند که در این چهارچوب، موضوعاتی از قبیل نصب داور، جرح داور، عزل داور و حقوق و تکالیف داوران و طرفین اختلافات و همچنین حقوق و تکالیف سازمان‌های داوری مورد توجه قرار می‌گیرند.

درباره‌ی کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور:

مباحثات مطرح شده در این کتاب بر مبنای نظریه ماهیت حقوقی شبه خودمختارانه داوری بین‌المللی و نظریه ماهیت حقوقی قراردادی این روابط مبتنی گردیده‌اند. مبتنی بر این پیش‌فرض‌ها، این کتاب شکل‌گیری قرارداد داور را هم در داوری‌های موردی و هم در داوری‌های سازمانی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد. همچنین این کتاب، قراردادی را که سازمان‌های داوری با طرفین اختلاف منعقد می‌نمایند مورد بررسی قرار داده و اثر آن قرارداد بر قرارداد داور در داوری‌های سازمانی را نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

امیلیا انیما (Emilia Onyema) در کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور (International commercial arbitration and the arbitrator's contract) جهت حصول اهداف خود، از قوانین ملی داوری و مقررات داوری سازمان‌های داوری کشورهای مختلف استفاده نموده تا در مورد موضوعات مورد بررسی در کتاب، دیدگاهی که دارای مقبولیت عام باشد ارائه دهد. قرارداد داور از منظر قوانین داوری عمده کشورهای جهان و رویه عملی داوری بین‌المللی، با نگرش به قوانین و رویه‌های کشورهایی در آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکای شمالی و جنوبی مورد تحلیل قرار گرفته است.

تمرکز این کتاب در وهله اول تحلیل شکل‌گیری قرارداد داور و شروط مندرج در این قرارداد و همچنین قرارداد سازمان داوری با طرفین اختلاف است. مسئله بنیادین پیامدها و نتایج احتمالی نقض شروط این قراردادها و اثر آن بر روی تحدید مسئولیت داوران و سازمان‌های داوری یا معاف نمودن آنان از مسئولیت نیز مورد تحلیل قرار گرفته و این نتیجه حاصل گردیده است که چون این تعاملات دارای ماهیت قراردادی بوده و شرایط آن‌ها می‌تواند در قالب هر قرارداد معمولی طبقه‌بندی گردد، در آن صورت شیوه‌های احقاق حق عادی مبتنی بر اصول و مبانی حقوق قراردادها نیز می‌تواند در مورد نقض این شروط اعمال گردد.

تمرکز بنیادین این کتاب بر تحلیل ماهیت قراردادی روابط بین طرفین اختلاف، داوران و مؤسسات داوری است. اصول عمومی حقوق قراردادها بر شکل‌گیری قراردادهای منعقده با داور و اجرای شروط این قراردادها اعمال می‌گردد. بعضی از مسائل از بررسی و تحلیل چگونگی شکل‌گیری قرارداد داور استنباط می‌گردند، در حالی که بعضی مسائل دیگر، از تجزیه و تحلیل رویه عملی رایج در داوری در زمینه نصب داوران مورد نتیجه‌گیری قرار می‌گیرند و نقش داور در داوری‌های بین‌المللی نیز بر مبنای مطالعه قضایای خاص مورد سنجش قرار می‌گیرد.

کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب می‌تواند به عنوان منبعی ارزشمند برای فعالان عرصه‌ی داوری و محققان این زمینه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین می‌تواند در زمینه‌ی داوری، برای دانشجویان نیز در مورد موضوعات داوران و سازمان‌های داوری مفید واقع گردد.

در بخشی از کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور می‌خوانیم:

به طور کلی یک موافقت‌نامه هنگامی به وجود می‌آید که یک ایجاب معتبر و بی‌ابهام مورد قبول واقع شود. موافقت‌نامه داوری یک قرارداد دوجانبه است که در آن هر دو طرف به تعهدات قانوناً الزام‌آور در قبال یکدیگر متعهد می‌گردند. برای اینکه یک بیان کتبی یا شفاهی ایجاب تلقی شود، باید ابراز اراده‌ای بر انعقاد قرارداد بر مبنای شروط مشخص شده وجود داشته باشد، ضمن اینکه با این نیت ابراز شده باشد که به محض اینکه توسط شخصی که خطاب به او ابراز گردیده است مورد قبول واقع شود، الزام‌آور گردد. از سوی دیگر قبول به عنوان ابراز نهایی و بی‌قیدوشرط به شرایط ایجاب تعریف شده است. با استفاده از این تعاریف عینی در مورد انعقاد موافقت‌نامه داوری، یکی از طرفین (ایجاب‌کننده) ایجابی جهت ارجاع اختلافات ناشی از قرارداد پایه به داوری خطاب به طرف دیگر (مخاطب ایجاب) صادر می‌نماید که او هم قبول می‌کند.

این شرح و تفصیل در مورد اینکه چگونه موافقت‌نامه داوری منعقد می‌گردد کاملاً واضح و قابل فهم است. دشواری کار در تشخیص زمان دقیقی است که در آن ایجاب مورد قبول واقع می‌شود و اینکه توسط کدام یک از طرفین توافق، قبول صورت می‌گیرد. این موضوع بستگی به این دارد که آیا توافق صورت گرفته بر سر شرطی در قرارداد پایه است یا موافقت‌نامه مستقلی در ارجاع اختلافات به داوری است. در صورتی که توافق به صورت یک شرط ضمن‌العقد باشد، می‌تواند این طور استدلال شود که ایجاب آن شرط هم در همان زمان ایجاب قرارداد پایه صورت گرفته است، چون موافقت‌نامه داوری هم در حقیقت یک شرط ضمن‌العقد یا به بیان بهتر یکی از شروط قراردادی قرارداد پایه است.

 ۳۶۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-812-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۶۰۰۰ ت - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: موافقت‌نامه داوری
فصل دوم: نظریه‌های حقوقی و ارتباطی
فصل سوم: اطراف قرارداد داور
فصل چهارم: شکل‌گیری قرارداد داور
فصل پنجم شروط قراردادی در قراردادهای منعقده در فرآیند داوری
فصل ششم: شیوه‌های احقاق حق
فصل هفتم: ختم قراردادها
منابع

راهنمای دانلود کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور

برای دانلود کتاب داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داوری تجاری بین المللی و قرارداد داور

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.