معرفی و دانلود کتاب دختری که رهایش کردی

عکس جلد کتاب دختری که رهایش کردی
قیمت:
۵۹,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری که رهایش کردی

داستان کتاب دختری که رهایش کردی نوشتۀ جوجو مویز، درباره یک نقاشی مربوط به دوران جنگ جهانی اول است. این اثر دو زندگی، دو انسان، دو کشور و دو سرنوشت را به هم ربط داده است.

جوجو مویز در کتاب دختری که رهایش کردی (The Girl You left Behind) به گونه‌ای زیبا و نوآورانه داستان خود را که به صورت موازی در دو زمان متفاوت با بازه زمانی ۱۰۰ ساله روایت می‌کند.

رمان دختری که رهایش کردی از سال 1916، یعنی اواسط جنگ جهانی اول، شروع می‌شود. در شهر کوچکی از شهر‌های فرانسه، به نام پرون (Peronne)، که توسط سربازان منفعت طلب آلمانی اشغال شده است. سرباز‌هایی که هر چیز با ارزشی از شهر که البته شامل غذاها نیز می‌شد، را به تصاحب خود درآوردند و با وجود اینکه مردم شهر گرسنگی می‌کشیدند، آلمان‌ها بیشتر و بیشتر می‌خواستند.

این کتاب داستانی درباره دو زن با برخی ویژگی‌های مشابه است؛ یکی از آن‌ها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه مجبور است تا از خانواده‌اش در نبود شوهر در مقابل نازی‌ها محافظت نماید و دیگری به نام لیو که در لندن زندگی می‌کند. شوهر لیو قبل از فوت به وی یک تابلو نقاشی با نمایی از یک زن هدیه می‌دهد که مربوط به یک قرن قبل می‌باشد و در جریان جنگ از فرانسه به انگلستان منتقل شده است.

جسارت و شجاعت و جنگیدن برای ارزش‌های خود، صفاتی هستند که در رمان دختری که رهایش کردی خوب و پسندیده تلقی می‌شوند و جوجو مویز (Jojo Moyes) نشان می‌دهد که چگونه قهرمانان داستان با اتکا به این صفات به اهداف خودشان دست می‌یابند و چگونه در حالی که امیدشان را از دست دادند از جنگیدن دست بر نداشته و همچنان تلاش می‌کنند.

در بخشی از کتاب دختری که رهایش کردی می‌خوانیم:

لیو گیج شده بود. مدت‌هاى طولانى، سوفى را از نجات‌یافتگان دانسته بود، حالت پیروزمندانه صورتش، علاقه شوهرش به او روى صورتش نقش بسته بود. تلاش کرد تصویر سوفى خودش را کنار تصویر این زن مطرود بگذارد که هیچ‌کس دوستش نداشت.

جهانى درد در نفس خسته و طولانى پیرمرد بود. لیو ناگهان از اینکه او را مجبور کرده دوباره این صحنه را ببیند احساس گناه کرد. گفت: «متأسفم.» و نمى‌دانست دیگر چه باید بگوید. حالا فهمیده بود که از اینجا چیزى دستگیرشان نخواهد شد. تعجبى نداشت که چرا پل مک کافرتى زحمت اینجا آمدن را به خودش نداده بود.

سکوت طولانى شد. مو پنهانى یک ماکارون خورد. وقتى لیو نگاهش را بالا آورد، فیلیپ بست به او زل زده بود. «از اینکه ما رو دیدید ممنونم، موسیو.» دستى به بازوى او زد. «برام سخته زنى رو که توصیف کردید به زنى که مى‌بینم ارتباط بدم. من... پرتره‌اش رو دارم. همیشه عاشقش بودم.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختری که رهایش کردی
نویسنده
مترجمشیدا رضایی
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات464
زبانفارسی
شابک978-600-7436-65-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختری که رهایش کردی

دختر بهار🌸
۱۳۹۷/۴/۱۷
خیلی کتاب قشنگی بود.. خصوصا قسمت اول داستان که زمان جنگ بود.. اصلا دلم نمیومد کتابو بذارم زمین.. عالی عالی.. ولی دقیقا زمانی که داستان به اوج رسید یهو رسید به زمان حال و واقعا ضدحال بزرگی بود.. خصوصا که اوایلش مشخص نبود دیالوگا رو کی داره میگه.. همش منتظر بودم دوباره برگرده به عقب درمورد شخصیتای خب زمان جنگ بگه.. ولی آخرشم خیلی عالی و غیر قابل پیش بینی تموم شد.. هرچند که به لطف یکی از دوستان که آخرشو لو داده بود میدونستم تقریبا چی قراره اتفاق بیفته😑.. فقط یه قسمتش انگاری سانسور شده بود و متوجه نشدم بلاخره اون شب که سوفی رفت پیش فرمانده چی شد که فرمانده بهش توهین کرد و پرتش کرد بیرون.. هیچ توضیحی نداد که بلاخره باهم رابطه داشتن یا نه.. اگه از دوستان کسی میدونه لطفا بگه ‌. البته من با یک ترجمه دیگه خوندم ‌
Yoones Qasempour
۱۳۹۷/۸/۱۲
کلمه جنگ همواره با واژه‌ غارتگری در کنار هم بکار گرفته می‌شوند، چنان که می‌توان غارتگری را یکی از پیامدهای گریز ناپذیر جنگ به حساب آورد. و این موضوع در تمام تاریخ به دفعات تکرار شده است. لیکن می‌توان گفت که جنگ جهانی دوم از نظر گستردگی و شدت در این مورد بی‌مانند بوده است. غارتگری علمی، مالی، هنری و و… که با گذشته سال‌های متمادی همچنان پیامدهای آن گریبان‌گیر کشور آلمان به عنوان آغاز کننده جنگ است.
جوجو مویز، موضوع اصلی داستان خود را اشغال‌ فرانسه توسط نازی‌ها غارت اشیاء هنری فرانسه توسط آن‌ها قرار داده است.
کتاب دختری که رهایش کردی داستانی درباره دو زن با ویژگی‌های مشابه است که یکی از آن‌ها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه مجبور است تا از خانواده‌اش در نبود شوهر در مقابل نازی‌ها محافظت نماید و دیگری به نام لیو که در لندن زندگی می‌کند. شوهر لیو قبل از فوت به وی یک تابلو نقاشی هدیه می‌دهد که نمایی از یک زن است و مربوط به یک قرن قبل و در جریان جنگ از فرانسه به انگلستان منتقل شده است. این دو داستان با این تابلو در هم می‌آمیزد.
sepideh ansarinia
۱۳۹۹/۲/۱۷
روایت جالبی بود در کل و گیرا چون انقدر جذاب بود که هر روز خوندم تا تموم شد. بخش گذشته‌ی این روایت رو یا همون بخش اول کتاب رو بیشتر دوست داشتم اما وقتی بخش حال شروع شد یهو اسامی رو قاطی کردم و از دستم در رفت کلا انگار ترجمه‌ی اون قسمت زیاد جالب نبود. دیگه این که کمی تاریخ یاد گرفتیم و من تا حالا این بخش از جنگ رو در جایی نخونده بودم یعنی دزدی آثار هنری و سرگذشت یه تابلو جالب و نو بود برای من. شخصیت سوفی خیلی تاثیرگذار بود و آخر داستان اشک منو درآورد: (امیدوارم دنیا همیشه پر از صلح باشه جنگ هیچ چهره‌ی زیبایی نداره و سرتاسرش زشتیه. عشقی که در این روایتم بود بسیار زیبا بود خوشحالم که ته عمرشون رو کنار هم سپری کردن هر چند یه داستانه اما مطمئنا شبیه این داستانم تو واقعیت رخ داده و همین دردآوره 💔
Golden Sun
۱۴۰۲/۴/۴
کتابی بود به سبک کتاب‌های نویسندگان مطرح قدیمی که به شخصه نمیتونم از خوندنشون دست بکشم و به وادی نویسندگان جدید کوچ کنم. واقعا زیبا بود. پر از حس‌های ملموس و درست. کتاب می‌تونه کاری کنه که حس کنید داخل کتاب هستین و به عنوان یک (شاید) همشهری یا هموطن دارین به مسائل زندگی اطرافتون نگاه می‌کنین. رو که عاشقانه‌هاش دوست داشتم. واقعی بودن (چیزی این روزها حتی تو کتابها هم پیدا کردنش سخت شده). هر کدومشون مختص زمان و شرایط خودشون بودن.
چیزی بیخود و اضافی نبود و هر اشاره، منظوری داشت.
و چیزی که حتما باید ازش بگم، تصویر رسای جنگ بود که حین خوندن کتاب به وضوح هر چه تمام‌تر درکش کردم. اولین کتابم در این حوضه نبود اما فضاها روشن تر از چیزی بودن که شما حس کنین فقط یک خواننده هستین.
شیرین ع
۱۳۹۸/۵/۸
بنظر من این کتاب ارزش خوندن داشت. نویسنده طوری داستان رو برای خواننده مصور میکرد که من واقعا با وقایعی که جز به جز در حال اتفاق افتادن بود جلو میرفتم و به شکل واقعی در ذهنم تصورشون میکردم. تنها ایرادی که داشت جهش ناگهانی داستان از حال به گذشته و بالعکس بود و همچنین دیالوگ‌هایی از اشخاص جدیدی که در قبلا داستان حضور نداشتند که باز هم بشکل ناگهانی در طول خواندن ظاهر میشدند، کمی زمان میبرد تا متوجه ارتباط اشخاص و دیالوگ‌های جدید با اصل داستان بشی. با اینحال داستانی جذاب و زیبا و پر از عشق بود. من واقعا لذت بردم از خوندنش.
melika ahmadi
۱۳۹۷/۵/۳۱
خیلی داستان کتاب جالب بود یعنی کاملا غیر قابل پیش بینی و اینکه اصل داستان حتی تا صفحه‌های انتهایی مشخص نمیشه.. اما یه ایرادی که میشه گرفت اینکه پرش داستان از گذشته به حال و اینکه راوی گذشته، اول شخصه در حالی که داستان حال رو سوم شخص تعریف میکنه، یکم ایجاد گنگی میکنه و همینطور مکالمه‌های زمان حال که خیلی جاها متوجه گوینده نمیشی و مجبوری دوباره و دوباره بخونی
Parisa Esmaeili
۱۳۹۸/۴/۱۹
بهترین رمانی بود که از جوجو خوندم 👍 اینکه تو زمان سفر میکرد، شباهت بین زندگی عاشقانه‌ی سوفی و لیو، کشش دائمی داستان و درنهایت پایان بندی فوق‌العاده اش، همه و همه رو دوست داشتم.
و چیزی که خیلی تحت تاثیرش قرار گرفتم، جنگ بود! اینکه چقدر ویروونی به بار آورد و بیشمار زندگی رو نابود کرد! اینکه فرصت رو
زندگی آروم از خیلی‌ها گرفت و این اتفاق هم برای طرف پیروز و هم طرف بازنده پر از خسارت و همراه با رنج بود.
بهتون خوندنش رو پیشنهاد میکنم.
Mona Afrideh
۱۳۹۸/۵/۲۷
تازه تمومش کردم، توصیفات عالی و خواننده رو دنبال خودش می‌کشونه تا وقتی وارد فصل یازده و زمان حال می‌شه، اونقدر گیج و عصبی بودم و فکر کردم یه داستان جدیده، ورق زدم رفتم جلو تا به فصل بیست‌و‌سوم رسیدم. و تا آخر کتاب همین کارو‌کردم. فقط فصلای که سوفی نوشته بودم رو‌خوندم. علاقه‌ای چندانی ندارم در مورد لیو‌بدونم، شاید اگه توی ده فصل اول بهش اشاره‌ای می‌شد قابل درک تر بود. فوق العاده بود داستان سرسختی یک زن اون هم زمان جنگ، راحت و مثال زدنی نیست.
Ameneh Basiri
۱۳۹۸/۴/۲۵
کتابی بود بادو روایت در گذشته و حال، گذشته‌ای که درزمان حمله نازی‌ها به فرانسه در1940 هست ک ناخودآگاه تلخی‌های زیاوی رو بهمراه داره بخاطر وقایع و بی‌عدالتیها و ظلمهایی ک جدایی ناپذیر از جنگ هستن، بااین وجود من این کتاب رو خیلی دوست داشتم و ازش لذت بردم چون درسراسر کتاب جنبه‌های مختلف عشق نشون داده شده بود و نشون داد ک اکثر آدمها تا در شرایط سخت قرا. نگیرن متوجه چیزهای بارزش زندگیشون نمیشن.
shirin sakhaei
۱۳۹۷/۳/۴
بی نهایت زیبا دلنشین وروح بخش بود لذت بردم عاشقانه‌ای که انسانیت را حتی در سخترین شرایط ترسیم کرد
مونا صفری
۱۴۰۰/۵/۸
قسمت اولش واقعا جذاب بود ولی وقتی به زمان جدید رفتن انقدر حوصله سر بر شد که من نتونستم ادامه بدم اصلا آدم شوکه میشه از اون داستان زیبا یهو به یه جایی میره که اصلا معلوم نیست کی داره حرف میزنه داستان چیه 😔
من بعد از چند ماه تونستم کتابو تا آخر بخونم نمیدونم به خاطر ترجمه بود یا نویسنده کمی ضعیف از
عمل کرد ولی یه جایی به بعد کتاب دوباره جذابیت پیدا میکنه الان داستان لیو رو از سوفی بیشتر دوست دارم 😍
sahra falah
۱۳۹۹/۲/۴
موضوع جالب کتاب اینکه در دو زمان مختلف روایت میشه و وقتی به قسمت حال میرسی از اینکه میبنی افرادی که داشتی زندگیشون رو میخوندی حالا مردن اما به نحوی همچنان حضورشون حس میشه حس عیجیبی به ادم دست میده... و شخصیت فرمانده هم دوست داشتنیه عشقی که به سوفی داشت تا پایان عمر باهاش بود و کاری که برای رسیدن سوفی و ادوارد انجام داد فداکاری و از خود گذشتگی زیادی رو مطلبید...
سیمین دهقان
۱۳۹۷/۲/۳۰
کتاب خیلی قشنگی بود. قصه‌اش قابل پیش بینی نبود و من از این نظر از این کتاب خیلی خوشم اومد
Fr Fr
۱۳۹۹/۲/۸
کتاب ظاهرا داستان هست، بسیار گیرا، مخاطب، غرق در داستان میشه، و تمام مراحل داستان قابل تصور هست، اما بنظرم صرفا داستان نیست، جملاتی آموزشی برای شناخت انسان از خود و زندگی داره. فقط از قسمتی که داستان، در لندن شروع میشه، باید در خواندن بیشتر دقت کرد، چون ناگهانی، راوی و مکان‌ها تغییر می‌کنه.
ali sma
۱۳۹۸/۷/۱۱
سلام خسته نباشید کتابراه خیلی دلنشین بود خیلی کم پیش میاد چنین داستان‌های عاشقانه‌ای یه آدم بخونه خیلی لذت بردم خیلی توروح دلم نشست واقعا چنین کتاب‌های باید بیشتر شه وتو صفحه اصلی کتابراه به نمایش داده شه
کتابراه آگه امکان داره کتاب آخرین انسان رو میتونید اضافه کنید ممنون میشم
خانوم شیدا رضایی ممنون
مشاهده همه نظرات 304

راهنمای مطالعه کتاب دختری که رهایش کردی

برای دریافت کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.