دانلود کتاب دروغگویی روی مبل


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دروغگویی روی مبل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دروغگویی روی مبل

کتاب دروغگویی روی مبل نوشته اروین د. یالوم، مجموعه‌ای از ۲۹ داستان است که به مبحث پیچیده رابطه روانکاو با بیمار می‌پردازد. این کتاب مانند سایر رمان‌های این نویسنده دارای درون مایه روانشناسی، فلسفی است که شاید تا حدی نشات گرفته از تجریبات شخصی این نویسنده و روانشناس توانا باشد.

کتاب با داستان روان‌ درمانی به نام دکتر تراتر شروع می‌شود که با یکی از بیماران خانم خود که ۴۰ سال از اون جوان‌تر است، روابطی خارج از محدود معمول پزشک و بیمار پیدا می‌کند. کمیته اخلاق متوجه مسئله می‌شود و پزشکی به نام ارنست لش را مسئول پیگیری قضیه می‌کند. اما چندی بعد، خود این پزشک با توطئه همسر یکی از بیماران خود روبرو می‌شود، زنی که می‌خواهد با اغوا کردن این پزشک، او را به دردسر بیندازد. اما ارنست پزشکی بسیار مقید به کار حرفه‌ای است. پزشکی سومی که داستان او در این کتاب روایت می‌شود، پزشکی است از تیپ پزشکان پول‌ پرست!

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom)، نویسنده و روان‌ پزشک آمریکایی است که به عنوان استاد در دانشگاه استنفورد الگوی روانشناسی هستی‌گرا یا اگزیستانسیال را پایه‌گذاری کرد. یالوم هم آثار دانشگاهی متعددی تالیف کرده و هم صاحب رمان‌های موفقی است.

در بخشی از کتاب دروغگویی روی مبل (Lying on the couch) می‌خوانید:

ارنست با چاپاستیک‌ها‌یش تیغ‌های ماهی کبابی ترش و شیرینش را جدا می‌کرد که پل به او گفت: «خوب! این تحلیلگر دو تا بیمار داره که اتفاقا با هم دوستای صمیمی هستن... گوش میدی؟» ارنست جلسه‌ی کتابخوانی‌ای در ساکرامنتو داشت و پل هم برای دیدن او با ماشین به آن جا رفته بود. آن‌ها دو طرف میزی در گوشه‌ی بیسترویی چینی نشسته بودند، رستورانی با اردک‌ها و مرغ‌های کاراملی کبابی. ارنست لباس فرم جلسات کتابخوانی‌اش را پوشیده بود: یک ژاکت ابریشمی آبی که از زیرش یقه‌اسکی‌ای نخی پوشیده بود. «معلومه که دارم گوش میدم. تو فکر می‌کنی من در آن واحد نمی‌تونم گوش بدم و بخورم؟ دو دوست صمیمی در جلسات روانکاویشون یک تحلیلگر داشتند...»

پل ادامه داد: «و یه روز بعد از بازی تنیس یادداشت‌هایی رو که در مورد تحلیلگرشون نوشته بودن، با هم مقایسه می‌کنن. اونا که از ژست همه‌ چیزدانی تحلیلگرشون عصبانی شده بودن، برای خودشون یه تفریحی درست می‌کنن: دو دوست توافق می‌کنن که یک رؤیای مشترک رو برای تحلیلگرشون تعریف کنن. بنابراین، روز بعد یکی از اونا ساعت هشت رؤیایی رو تعریف می‌کنه و اون یکی هم ساعت یازده همون رؤیا رو تعریف می‌کنه. تحلیلگر مثل همیشه با آرامش میگه "جالب نیست؟ امروز این سومین باره که این رؤیا رو می‌شنوم!"»

ارنست طوری قاه قاه خندید که نزدیک بود لقمه در گلویش بپرد. «داستان خوبیه. ولی در مورد چیه؟»، «خوب در مورد این واقعیته که این فقط درمانگرا نیستن که خودشون رو مخفی می‌کنن. خیلی از بیمارا وقتی داشتن روی مبل روانکاوی دروغ می‌گفتن، مچشون گرفته شده. در مورد اون بیماری که چند سال پیش می‌اومد پیشم چیزی بهت گفتم؟ همونی که در آن واحد پیش دو تا درمانگر می‌رفت، بدون این که هیچ کدوم از درمانگرا این قضیه رو بدونن.»
«انگیزهش چی بوده؟»
«یه جور پیروزی ناشی از کینه‌توزی. اون نظر هر دو درمانگرو با هم مقایسه می‌کرد و توی دلش اونا رو مسخره می‌کرد؛ چون اون دو تا تفسیر که کاملا با هم مخالف بودن، به یه اندازه نامعقول هم بودن.»
ارنست گفت: «پیروزی! یادته استاد وایتهورنِ پیر اسم همچین پیروزی‌ای رو چی می‌ذاشت؟»
«برد بدتر از باخت!»

 ۵۴۴ صفحه، ۹۵۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7221-16-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۴۵۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دروغگویی روی مبل

برای دانلود کتاب دروغگویی روی مبل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دروغگویی روی مبل

نظرات کتاب دروغگویی روی مبل

Nano Rezatalab
۱۳۹۹/۳/۱۳
خب من بعد یک ماه بلاخره تمومش کردم. هم میشه ازش خوب گفت هم بد...
اول بگم که این نویسنده اینقدر با تجربه و ماهر هست که کتاباش فوق العاده باشه ولی من به عنوان یک فرد بعد از خوندن این کتاب این نظرات تو ذهنم اومد
قسمت خوبش اینه که وقتی میخونی چیزای جالبی یاد میگیری مخصوصا برای افرادی مثل من که اطلاعات
روانشناسیشون زیاد نیست...
ولی من این کتابو به همه پیشنهاد نمیکنم
به نظرم نیمه اول کتاب خیلی پیچیده و شلوغه‌ پر از شخصیت و داستانای مختلف، هر فصل یک داستان مربوط به یک شخص جداس و خیلی پیچیده میشه مخصوصا که متن کتاب هم برای من یکم سنگین و حوصله بر بود... برای همین خیلی طول کشید خوندنش
از نیمه کتاب که میگذریم داستان‌های نیمه اول به هم ارتباط پیدا میکنن و یکم جذاب میشه و متن قابل فهم تر میشه اشنا تر میشه
ولی قسمت بد بعدیش پایان یک دفعه ایشه... یک دفعه تموم میشه کتاب. این پایان بازو اصلا دوست ندارم. خیلی باز بود دیگه. انگار یک چهارم پایانی کتابو کلا حذف کرده باشن... اصلا با خودت میگی خب بعدش؟؟؟!!!
این سبک کتاب رو خیلی‌ها میپسندن و برای اون‌ها کتاب خیلی فوق العاده ایه
ولی برای فردی مثل من ممکنه جذاب نباشه
مریم زمانی
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
سلام کتاب فوق العاده است. چند تا نکته که کلا روش نوشتن اروین یالوم رو متمایز می‌کنه از نظر من این‌ها هستن: 1_کتابهاش ترکیبی از روانشناسی واقعی و ترکیبی از داستان و تخیل هستش. 2_ در این کتاب گفتگوهای ذهنی و درونی رو بیان می‌شه و ما همه کاملا باهاش ارتباط برقرار می‌کنیم چون ما زیاد در فضای ذهنمون و و زندگی می‌کنیم حرف می‌زنیم در واقع اونجا اتفاقات بیشتری میفته در مقایسه با لحظه حال. 3_حس کنجکاوی دونستن ما در مورد زندگی شخصی حتی ذهن افراد دیگر رو ارضا می‌کنه. 4_در حین دیالوگ‌های درمانگر و درمانجو می‌شه یه جاهایی همزاد پنداری کرد گاهی در نقش درمانجو می‌ریم و گاهی درمانگر 5_در مورد مسائل جنسی خیلی خوب و واضح صحبت می‌کنه و قضاوت‌های ما رو در مورد مسائل جنسی بین درمانگر و درمانجو رو شخم می‌زنه و ما رو در اون شرایط می‌کشونه تا بفهمیم که چه مرز باریکیه و هر کدوم ما ممکنه دچار لغزش بشیم. 6_ چقدر قشنگ اصول روانکاوی مهم و اصیل رو در قالب داستان آموزش می‌ده چه برای روانشناس‌ها و چه برای ما ادم‌های عادی. که چطور بتونیم یک مکالمه موفق داشته باشیم با سوالات درست و چطور به چالش بکشیم در نقش کارول که خودش یک مددجو هستش. این نکته‌ها تقریبا تو اکثر نوشته‌های یالوم به چشم می‌خوره. اما حس جالبی که تو خوندن این کتاب داشتم این بود که چون اکثر اتفاق‌ها و دیالوگ‌ها تو فضای بسته در جریان بود گاهی حس می‌کردم در طی خوندن کتاب تو یه اتاق بسته بودم و نیاز دارم بیام بیرون و هوای تازه استشمام کنم.
HADİS KHOUBİ
۱۳۹۸/۱۰/۶
به عقیده من مخاطب می‌تواند در قالب شخصیت‌های رمان یالوم رفتارها و کارهای خود را واکاوی کند. هرکدام از ما می‌توانستیم کارهایی را که شخصیت‌های کتاب انجام می‌دهند انجام دهیم. می‌توانستیم همان‌قدر غیرقابل پیش‌بینی و یا همان‌قدر کینه‌ای باشیم. این کتاب فرصتی است برای کشف جنبه‌هایی از شخصیت خود که ممکن و است هرگز متوجه آن نشده باشیم.
ترجمه این کتاب یک ترجمه خوب روان است که ویراستاری خوب و مناسبی هم دارد. توضیحات کافی و به موقع نیز مخاطب را در هنگام خواندن همراهی می‌کند.
مشاهد همه نظرات (۲۵)