دانلود کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

  • از: کاوه احمدی علی آبادی
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

حدود 350 سال قبل از میلاد افلاطون در رساله‌ای به نام تیمائوس چنین نوشت: "12 هزار سال پیش از این جزیره‌ای بوده است بزرگ با تمدنی ستایش انگیز موسوم به آتلانتیس". آیا چنین تمدنی واقعیت داشته یا افلاطون از رویاهای خود سخن گفته است؟

افسانه ها نخستین آوردگاه سرزمین ها و قاره های گمشده بودند. مفقود شدن و ناپیدایی شان، رازوارگی آن ها را برای انسان ها تقویت می کرد و عجایب توصیف شده از آن ها بر لذت عامه مردم از آن روایت ها افزوده و موجب پاسداری شان در سینه ها می شد، به طوری که یاد آن را از نسلی به نسلی دیگر انتقال می دادند. اما رشد فزاینده دانش مبتنی بر پژوهش ها که به کمک داده ها و روش های علمی به استنتاج هایی منتهی می شد، به شدت از رونق شان کاست و آن ها به خاستگاه شان، یعنی همان افسانه ها عقب نشینی کردند.
با این همه سرزمین ها و تمدن های مفقوده از حیطه ذهن های کاوشگر و به خصوص باستان شناسان به دور نماندند. با کشف ترُا بود که نخستین شوک وارد شد. ترایی که در «ایلیاد» و «ادیسه» حماسه سرای معروف یونانی «هومر» توصیف شده مدت ها بود که به مثابه افسانه و اسطوره ای پنداشته می شد که اینک تنها ارزش ادبی آن به جای مانده بود. اما کوشش های چندین ساله باستان شناس آلمانی «هنری شلیمان»، آن را به واقعیت بدل ساخت. او که از کودکی با افسانه های هومر مأنوس بود، با یافتن خرابه های ترا، این رویای خود را به واقعیت بدل ساخت. آری حقیقت داشت، ترانه سرزمین تخیلی که شهری واقعی بود و داستان های هومر، روایاتی تاریخی که اندکی در آن ها مبالغه شده بود و حماسی می نمود!

 ۱۲۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
گزاره هایی محتمل به جای گزاره های قطعی
قاره گمشده آتلانتیس
تعدادی از یافته های علوم جدید
فرضیاتی پیرامون آتلانتیس
تمدن های کهن مرتبط با آتلانتیس
امپراطوری اوئیگور یا تمدن آریایی!؟
قاره مو و تمدن لموریا
تجزیه و تحلیل یافته ها و سناریوها
فهرست منابع متن و تصاویر

راهنمای دانلود کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

برای دانلود کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

نظرات کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

morteza torabi
۱۳۹۶/۵/۲۱
همیشه ماجراجویی‌های تاریخی و باستان شناسی برای من بسیار جذاب و عالی بوده و هست مثل شهر اتلانتیس یا شهر گمشده الدورادو که واقعا دوست داشتم بدونم همچنین شهرهای وجود داشته‌اند یا نه؟؟ کاش کتابی هم درباره‌ی شهر گمشده الدورادو بود
به هر حال متشکرم
مریم معین
۱۴۰۰/۱/۲۶
اگه به ماورا علاقه دارید این کتاب بخونید
amirhossein shojaei
۱۳۹۹/۶/۷
بسیار جذاب بود. کنجکاوی بالایی داره و مرموز هست
مشاهد همه نظرات (۴)