معرفی و دانلود کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

عکس جلد کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟
قیمت:
14000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

حدود 350 سال قبل از میلاد افلاطون در رساله‌ای به نام تیمائوس چنین نوشت: "12 هزار سال پیش از این جزیره‌ای بوده است بزرگ با تمدنی ستایش انگیز موسوم به آتلانتیس". آیا چنین تمدنی واقعیت داشته یا افلاطون از رویاهای خود سخن گفته است؟

افسانه ها نخستین آوردگاه سرزمین ها و قاره های گمشده بودند. مفقود شدن و ناپیدایی شان، رازوارگی آن ها را برای انسان ها تقویت می کرد و عجایب توصیف شده از آن ها بر لذت عامه مردم از آن روایت ها افزوده و موجب پاسداری شان در سینه ها می شد، به طوری که یاد آن را از نسلی به نسلی دیگر انتقال می دادند. اما رشد فزاینده دانش مبتنی بر پژوهش ها که به کمک داده ها و روش های علمی به استنتاج هایی منتهی می شد، به شدت از رونق شان کاست و آن ها به خاستگاه شان، یعنی همان افسانه ها عقب نشینی کردند.
با این همه سرزمین ها و تمدن های مفقوده از حیطه ذهن های کاوشگر و به خصوص باستان شناسان به دور نماندند. با کشف ترُا بود که نخستین شوک وارد شد. ترایی که در «ایلیاد» و «ادیسه» حماسه سرای معروف یونانی «هومر» توصیف شده مدت ها بود که به مثابه افسانه و اسطوره ای پنداشته می شد که اینک تنها ارزش ادبی آن به جای مانده بود. اما کوشش های چندین ساله باستان شناس آلمانی «هنری شلیمان»، آن را به واقعیت بدل ساخت. او که از کودکی با افسانه های هومر مأنوس بود، با یافتن خرابه های ترا، این رویای خود را به واقعیت بدل ساخت. آری حقیقت داشت، ترانه سرزمین تخیلی که شهری واقعی بود و داستان های هومر، روایاتی تاریخی که اندکی در آن ها مبالغه شده بود و حماسی می نمود!

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
گزاره هایی محتمل به جای گزاره های قطعی
قاره گمشده آتلانتیس
تعدادی از یافته های علوم جدید
فرضیاتی پیرامون آتلانتیس
تمدن های کهن مرتبط با آتلانتیس
امپراطوری اوئیگور یا تمدن آریایی!؟
قاره مو و تمدن لموریا
تجزیه و تحلیل یافته ها و سناریوها
فهرست منابع متن و تصاویر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات124
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
14000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

morteza torabi
۱۳۹۶/۵/۲۱
همیشه ماجراجویی‌های تاریخی و باستان شناسی برای من بسیار جذاب و عالی بوده و هست مثل شهر اتلانتیس یا شهر گمشده الدورادو که واقعا دوست داشتم بدونم همچنین شهرهای وجود داشته‌اند یا نه؟؟ کاش کتابی هم درباره‌ی شهر گمشده الدورادو بود
به هر حال متشکرم
حمید ملاامینی
۱۴۰۱/۳/۴
کتابی خوب است که نویسنده باتوانایی خودآنرانوشته است
مریم معین
۱۴۰۰/۱/۲۶
اگه به ماورا علاقه دارید این کتاب بخونید
amirhossein shojaei
۱۳۹۹/۶/۷
بسیار جذاب بود. کنجکاوی بالایی داره و مرموز هست
حامد شکوری
۱۳۹۷/۱۰/۴
بسیار عالی بود
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟

برای دریافت کتاب در جستجوی سرزمین‌های گمشده، قاره گمشده آتلانتیس پیدا می‌شود؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.