دانلود کتاب دست نامرئی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دست نامرئی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دست نامرئی

کتاب دست نامرئی اثر آدام اسمیت، درباره بازار آزاد، نقطه عطفی برای هموار کردن مسیر سرمایه‌داری نوین است. با این استدلال که رقابت، موتور حرکت یک جامعه مولد است و این که تلاش در جهت منافع شخصی در نهایت به شکل دستی نامرئی باعث غنی شدن کل جامعه خواهد شد.

این کتاب دربرگیرنده اصول نوین اقتصادی‌ای است که موجب شد تا نام آدام اسمیت در اذهان ماندگار شود؛ کتاب دست نامرئی (The Invisible Hand) به بررسی مسائل اقتصادی در بخش‌های مختلفی از کار و کارگر گرفته تا طرح مباحثی در زمینه واردات و صادرات کالا و کشاورزی می‌پرداخت.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده های بزرگ)

تاریخ از آدام اسمیت (Adam Smith) به عنوان اقتصاددانی یاد می‌کند که به عقیده او هر زمان که شخص قادر بوده در جهت منافع و در راه خویش فعالیت کند یک دست نامرئی، به شکل غیرعمدی وی را برای کار کردن در جهت نفع اجتماعی متقاعد خواهد کرد.

او کسی بود که به توانایی دولت برای افزایش رفاه ملی از طریق تقلب در بازار اعتقاد نداشت. این سخنان کسی است که سنگ‌‌بنای اقتصاد ملی را در یک اقتصاد تجارتی می‌دانست، اقتصادی که در آن کارگران، مالکان، تولیدکننده و تجار خرده‌پا در بازارهای محلی که نسبت به آنها شناخت و درک داشته باشند، تجارت و زندگی می‌کنند.

او دو کتاب با عناوین نظریه عواطف اخلاقی (1759م) و بررسی درباره علل و ماهیت ثروت ملل (1776م) به رشته تحریر درآورده است.

 ۱۰۳ صفحه، ۹۰۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6867-38-1 

چاپ ۱۳۹۳: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ی مترجم
تقسیم کار
اصول تقسیم کار
اصول نظام تجاری
ممنوعیت ورود کالا
غیرمنطقی بودن اعمال ممنوعیت
نظام‌های کشاورزی

راهنمای دانلود کتاب دست نامرئی

برای دانلود کتاب دست نامرئی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دست نامرئی
مجتبی نیک اقبال
۱۳۹۶/۶/۱۶
پس از گذشت ده‌ها سال هنوز هم دست نامرئی بازار موضوع داغی هست. این کتاب رو هنوز نخوندم؛ اما به زودی میخرم چون کتاب‌های زیادی درباره اقتصاد خریدم. از خانم خسروی هم سپاس بابت کار ارزشمندشون.
محمد شفیقی
۱۳۹۹/۳/۲۲
کتاب خوبی برای آشنایی با روند اقتصاد سرمایه داری است
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۶/۱۲
یک کتاب بسیار مهم اقتصادی.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)