دانلود کتاب ده نماد صد نشان 3: پرندگان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ده نماد صد نشان 3: پرندگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ده نماد صد نشان 3: پرندگان

کتاب ده نماد صد نشان 3: پرندگان به قلم پدرام حکیم زاده و حیدر شجاعی، جلد سوم از مجموعه ده نماد صد نشان است. این جلد به نمادشناسی و بررسی جنبه‌های سمبولیک پرندگان می‌پردازد.

شناخت ابعاد مختلف سمبلیک برای طراحان گرافیک که می‌خواهند از نمادهای تصویری و به ویژه نمادهای حیوانی استفاده کنند امری ضروری است.

این کتاب به طراحان کمک می‌کند تا برای رسیدن به مقصدشان ابعاد مختلف هر نماد و لوگوها را از میان صدها لوگوی طراحی شده در جهان، بشناسند و از آن استفاده کنند.

در طراحی آرم، لوگو و یا نشانه «سطح» اهمیت ویژه‌ای دارد. لوگو‌های موفق جهان معمولا با یکی از سه سطح اصلی یعنی دایره، مربع و یا مثلث ساخته شده‌اند. برای طراحی لوگوهای حیوانی یا از شکل کلی آن حیوان و یا از بخشی از آن حیوان که معمولا سر آن است استفاده می‌شود. حیوان می‌تواند از رو به رو، سه‌رخ و یا نیمرخ طراحی شود که هر کدام بیان متفاوتی دارند.

شکلی که دارای دو بُعد باشد سطح نامیده می‌شود. هم چنین روی چیزها را نیز سطح می‌گویند، در طبیعت و در اطراف ما سطوح با شکل‌های متنوع و حالت‌های گوناگونی وجود دارند. سطح چیزها در طبیعت گاهی به صورت هموار و گاه ناهموار و دارای بافت‌ها و نقش‌های مختلفی است. همه‌ سطح‌ها از سه شکل هندسی دایره، مربع، مثلث یا ترکیبی از آن‌ها به وجود می‌آیند.

در بخشی از کتاب ده نماد صد نشان 3: پرندگان می‌خوانیم:

یکی از عوامل مهم و گاهی مهم‌ترین ابزاری که در شکل‌گیری یک هویت خاص یا یک یونیفورم کلی مورد استفاده طراحان قرار می‌گیرد لوگو است، لوگو تایپ یا نشانه نوشته، اغلب نام خاصی برای یک شرکت، مجموعه یا کالا و گاهی تنها یک نوشته حتی فاقد معنی است که با طراحی خاص و متفاوت ارائه نشده تا به اذهان بنشیند. در اکثر اوراق اداری در یک نگاه سریع اولین چیزی که به نظر مخاطبان می‌رسد لوگوی آن است، نام شرکت یا شخص حقیقی و... که در بسیاری موارد مهم‌ترین پیام اوراق است. بیشترین کاربرد لوگوها آن است که برای مخاطب قابل شناسائی باشند. بنابراین در طراحی لوگو خوانا بودن همراه با متفاوت بودن یا سایر لوگوهای هم موضوع یک اصل است. لوگو باید قابل درک، تاثیر گذار بوده و در ذهن بیننده باقی بماند. لوگو از سرمایه‌های معتبر یک شرکت محسوب می‌شود. با ارتقاء یک شرکت همچنان نام و لوگوی آن ثابت مانده و طراحی لوگو برای نشانه یک شرکت تولیدی یا خدماتی متفاوت است.

لوگویی که مصرف نشانه یک موسسه با دامنه فعالیت‌ها و مخاطبین محدود را دارد می‌تواند اندکی با دشواری خوانده شود و چندان ساده نباشد. هر چند که خوانایی و سادگی از اصول طراحی لوگو است.

یک لوگو در واقع، سمبلی بوده که مشخصات شرکت را نمایان می‌سازد. لوگو تایپ، نام شرکت می‌باشد، زمانی که یک لوگو تایپ در صفحه سربرگ قرار می‌گیرد به عنوان بخشی از هویت شرکت تلقی می‌گردد. لوگو ابزار با ارزشی جهت شناخت سریع‌تر شرکت به حساب می‌آید.

در کل یک لوگوی ایده‌آل از یک نظر باید پیام خود را بیان نماید و احساس مخاطب را نسبت به شرکت برانگیخته و نمایان سازد. حال این لوگو ممکن است کلیه عملکرد مورد نظر شرکت را بیان نکند.

 ۳۹۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6250-43-6 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
ویژگی‌های زبان تصویر
دستور زبان نمادها و نشانه‌ها
نشانه‌های تصویری و ادراک بصری
ارتباطات غیر کلامی
تفاوت ارتباط کلامی و غیر کلامی
فرستادن پیام‌های غیر کلامی
قوانین طلائی طراحی لوگو
نمادها در طراحی آرم و لوگو
ویژگی‌های یک لوگوی خوب عبارتند از
نمادها
پرندگان
بال پرندگان
پَر پرندگان
تخم پرندگان
قفس پرندگان
اردک
مرغابی
غاز
باز
شاهین
عُقاب
بُلبُل
گنجشک
خروس
مرغ
خفّاش
طاووس
طوطی
کبوتر
کلاغ
لک لک
سیمرغ
ققنوس
هُدهُد
هُما
ضمیمه
شتر مرغ
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب ده نماد صد نشان 3: پرندگان

برای دانلود کتاب ده نماد صد نشان 3: پرندگان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ده نماد صد نشان 3: پرندگان
arman eghbali
۱۳۹۸/۵/۲۷
کتاب ضعیفیه و خیلی از توضیحاتش با کتاب‌های نشانه شناسی تطبیقی تکراریه،
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)