دانلود کتاب صوتی دوران کودکی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دوران کودکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دوران کودکی

ماکسیم گورکی در کتاب صوتی دوران کودکی، به روایت خاطرات ایام کودکی خود می‌پردازد که بدون شک از میان زندگینامه‌های نویسندگان مختلف، این اثر از مشهورترین و تاثیرگذارترین آن‌هاست.

گورکی در کتاب صوتی دوران کودکی (My Childhood) رنج و سختی طبقه فرودست جامعه و فقر حاکم بر روسیه قرن نوزدهم را به تصویر کشیده؛ و سعی در نشان دادن چهره واقعی طبقات اجتماعی دارد.

ماکسیم پس از مرگ پدرش، مجبور می‌شود همراه با مادر خود، به زادگاه مادرش مهاجرت کند. او در این دوران با تجربیات تازه‌ای روبه‌رو می‌شود و تاثیر این تجربیات بر زندگی او به خوبی مشهود است. او در این کتاب از پدربزرگی خشن و پرخاشگر می‌گوید که از هر فرصتی برای کتک زدنش استفاده می‌کند تا مادربزرگی مهربانی که از او مراقبت می‌کند. خانواده در وحشت از پیرمرد به حیات ادامه می‌دهد و همچنان در فقر دست و پا می‌زند.

کتاب «دوران کودکی» نخستین کتاب از سه‌گانه‌ای محسوب می‌شود که به شرح حال ماکسیم گورکی می‌پردازد، کتاب‌های «در جستجوی نان» و «دانشکده‌های من» مراحل بعدی زندگی گورکی را به تصویر می‌کشند.

ماکسیم گورکی را می‌توان یکی از نویسندگان بزرگ روسیه و حتی جهان دانست. او در نوشته‌های خود به‌ ویژه در این کتاب تیپ جدیدی را به ادبیات معرفی نمود. او تیپ پابرهنگان را وارد عرصه ادبیات کرد. پابرهنگان خصوصیات ویژه‌ای نظیر: آزادگی، حکمت قلبی، غرور، پویایی و جستجوگری دارند، که نویسنده این خصایص را با فقر همراه کرده و شخصیت‌های طرد شده در طیف‌های مختلف جامعه را نشان می‌دهد. زندگی در بین مردم عادی از یک سو و روح حساس، جستجوگر و مبارزه‌جوی او از سوی دیگر، از او نویسنده‌ای مردمی و واقع‌نگر می‌سازد، این روحیه در بیشتر آثارش به چشم می‌خورد. بسیاری از رمان‌های او به فارسی ترجمه شده است، از جمله مادر، به انسان‌ها، دشمنان، شهر شیطان زرد و... 

«آلکسی ماکسیموویچ پِشکوف» با نام شناخته شده ماکسیم گورکی (Maxim Gorky)، داستان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و مقاله‌نویس انقلابی روس و از بنیان‌گذاران سبک رئالیسم، سوسیالیستی بود.

وی همچنین از رهبران جنبش انقلابی روسیه به‌شمار می‌رود و به دلیل فعالیت‌های سیاسی از روسیه تبعید شد. ماکسیم در طول فعالیت حرفه‌ای‌اش، 5 بار نامزد دریافت جایزه نوبل گشت؛ و بیش از 50 اثر از خود برجای گذاشت، که از معروف‌ترین آن‎ها می‌توان به «مادر»، «بیست و شش مرد و یک دختر»، «آوای مرغ طوفان » و «سه رفیق» اشاره نمود.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی دوران کودکی می‌شنویم:

«کودکی خویش را چون کندوی عسلی در نظر مجسم می‌کنم، مردم ساده و عادی مانند زنبورهای عسل شهد معلومات و افکاری را که درباره‌ی زندگی داشتند به این کندو آوردند، یک‌یک آنان به قدر قوه و با کمال کرامت، روح مرا غنی ساختند بارها این عسل ناپاک و تلخ بود ولی با این حال هر دانشی حکم عسل را دارد.»

«چند روز بعد از مراسم به خاک سپردن مادرم، جدّم به من گفت: خوب آلکسی، تو که مدال نیستی همیشه به گردنم آویزانت کنم. جای تو اینجا نیست. برو توی مردم. و من هم رفتم میان مردم»

 ۱۰ ساعت و ۲ دقیقه، ۵۵۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۳ دقیقه
فصل اول
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۱۵ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل سوم - فصل اول
۲۳ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۱۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۰ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
فصل ششم
۲۱ دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
۱۸ دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
۱۹ دقیقه
فصل هشتم - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل نهم - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل دهم - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل دهم - بخش دوم
۳۳ دقیقه
فصل یازدهم - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل یازدهم - بخش دوم
۲۰ دقیقه
فصل دوازدهم - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل دوازدهم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل دوازدهم - بخش سوم
۲۹ دقیقه
فصل سیزدهم - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل سیزدهم - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دوران کودکی

برای دانلود کتاب صوتی دوران کودکی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دوران کودکی
Noman Taram
۱۳۹۷/۸/۴
کتاب بسیار زیبایی بود
حسین سنجری
۱۳۹۷/۸/۳
عالی
سمیه کامیاب
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
فقط صدای گوینده عالیههههههه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)