معرفی و دانلود کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ

عکس جلد کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ

کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ به قلم نیره افکاریان، شرح زندگی پر فراز و نشیب کیهان‌شناس، فیزیکدان و نویسنده برجسته و نابغه بریتانیایی، استیون هاوکینگ است.

او به قدری شناخته شده و پرآوازه است که در بین مردم نیز شهرت و محبوبیت زیادی دارد. بسیاری از کتاب‌های استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) به فارسی نیز ترجمه شده‌اند. او شخصیتی مشهور و نامدار در حوزه‌ی کیهان‌شناسی و شناخت سرچشمه‌های آن محسوب می‌شود. هاوکینگ زندگی عجیب و سختی را گذراند، شاید بتوان گفت بخش زیادی از شهرتش بین عامه‌ی مردم به زندگی پر فراز و نشیب و شگفت‌انگیزش بر می‌گردد.

هنگامی که او بسیار جوان بود، پی برد که مبتلا به بیماری خاصی است؛ بیماری ALS یا خواب اندام که به مرور سلول‌های عصبی را از میان می‌برد. پزشکان به وی گفتند که مدت زیادی زنده نخواهد ماند، اما او زنده ماند و حتی این بیماری سخت که در نهایت به فلج کامل اندام‌هایش منجر شد هم، مانعی برای پیشرفت‌های اعجاب‌آور علمی وی نشد.

هنگامی که استیون هاوکینگ با بیماری از کار افتادگی سلول‌های عصبی - حرکتی دست و پنجه نرم می‌کرد، بدون اینکه از کسی کمک بگیرد، دست از محاسبات و کشفیات نکشید و به فعالیت خود ادامه داد. او بعد از اینکه لیسانس خود را گرفت، برای ادامه تحصیل در کیهان‌شناسی نظری، قدم به دانشگاه کمبریج گذاشت؛ در سال 1965 زمانی که بیماری ALS تا حدودی پیشرفت کرده بود، دکترایش را گرفت. عمده شهرت استیون هاوکینگ به دلیل تحقیق و پژوهش‌هایش در زمینه گرانش کوانتمی است.

در دهه 1970 استیون هاوکینگ با همکاری راجر پنروز فیزیکدان برجسته نشان داد که سیاهچاله‌ها واقعیتی در کیهان هستند که بر اساس نظریه گرانش انیشتین (نسبیت عام) قابلیت توجیه دارند. نظریه‌ی جدید استیون هاوکینگ پیش‌بینی می‌کرد که سیاهچاله‌ها از خود تابش می‌کنند که این نظریه در حال حاضر به «تابش هاوکینگ» شناخته شده است.

هاوکینگ از بزرگ‌ترین دانشمندان معاصر که به لقب انیشتین دوم نیز مشهور است، تلاش بسیاری کرد تا تئوری تاریخی نسبیت انیشتین را با افزودن نظریه‌های مربوط به کوانتوم کامل کند و معادله‌ای قابل قبول و موثر برای کل فعل و انفعالات در عالم جهان هستی ارائه کند. پژوهش اصلی او در زمینه کیهان‌شناسی و گرانش کوانتومی بود و از مهم‌ترین دستاوردهای او ارائه‌ی مقاله‌ای در زمینه سیاهچاله‌ها و قانون‌های ترمودینامیک است.

نیره افکاریان در این کتاب با بیانی ساده و درگیر‌ کننده به شرح زندگی هاوکینگ از کودکی تا پژوهش‌ها و فعالیت‌های علمی وی پرداخته و تمام جزئیات زندگی شخصی و حرفه‌ای او را ذکر کرده است.

در بخشی از کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ می‌خوانیم:

هاوکینگ متأسفانه خود را یک بی خدا می‌دانست و علاوه بر رد وجود خدا اعتقاد به جهان آخرت و زندگی پس از مرگ را هم داستان‌های کودکانه می‌شمارد. هاوکینگ درباره وجود خدا می‌گوید: «پیش از آنکه ما علم را بفهمیم طبیعی بود که به خلقت جهان توسط خدا باور داشته باشیم. اما امروز علم توضیح متقاعدکننده‌تری ارائه می‌کند.»

هاوکینگ که در کتاب پرفروش تاریخچه مختصر زمان به بازخوانی ذهن خدا اشاره کرده بود: «اگر ما بتوانیم فرضیه‌های لازم برای توضیح هر پدیده و ماده موجود در هستی را کشف کنیم این کشف یک پیروزی نهایی برای خرد انسانی است بدین معنی که ما می‌توانیم فکر خدا را بخوانیم. این درحالی است که آفرینش از هیچ و یا تصادف از محالات بدیهی عقلی است و ادله عقلی و علمی فراوانی بر وجود خالقی هوشمند دلالت دارند»

فهرست مطالب کتاب

تولد و کودکی
آغاز تحصیلات عالی
آغاز بیماری ALS و خواب اندام
آشنایی با جین وایلد
شروع دوباره به زندگی
زمینه‌های پژوهشی
صدای رباتی
باور علمی
باور دینی
کتاب‌ها و آثار استیون هاوکینگ
پژوهش‌های استیون هاوکینگ
نظر و دیدگاه استیون هاوکینگ
درس‌هایی که از زندگی استیون هاوکینگ می‌آموزیم
کارآفرینی استیون هاوکینگ
بزرگ‌ترین مانع موفقیت
جوایز استیون هاوکینگ
تاریخچه‌ای مختصر از زمان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ
نویسنده
ناشر چاپینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات68
زبانفارسی
شابک978-622-734347-2
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های بزرگان و مشاهیر
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ

Cxerbia
۱۴۰۲/۸/۲۲
دانشمندی که دیدگاه‌های منحصر بفردانه خودش به ما کمک کرد تا جهان رو بیشتر درک کنیم
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ

برای دریافت کتاب دو سالی که به اندازه دو قرن گذشت: زندگینامه استیون هاوکینگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.