دانلود کتاب دو نمایشنامه گاف و کشکاب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دو نمایشنامه گاف و کشکاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دو نمایشنامه گاف و کشکاب

جنگ و کشمکش اصلی‌ترین موضوع اغلب متون ادبی و نمایشنامه‌های بزرگ جهان است. نگاهی به آثار ادبی بزرگی نظیر شاهنامه فردوسی، جنگ و صلح، ایلیاد و ادیسه، هملت، شاه لیر و چندین و چند نام دیگر تأییدی بر این مدعاست که جنگ، نقشی کلیدی در موضوع اصلی این متون و حتی پیشبرد داستان آن‌ها دارند.

پیوند جنگ و طنز هر چند پیوندی غیر محتمل و ناممکن به نظر می‌رسد اما برخی از آثار هنری که به خوبی توانسته‌اند روی این خط باریک گام بردارند و موفق باشند. این گونه آثار ادبی نمایانگر این مدعا هستند که مرز بین جنگ و طنز خیلی هم طولانی نیست.

 

کمبود و شاید بتوان گفت فقر ادبیات نمایشی؛‌ چه از لحاظ کمی و چه از منظر کیفی مسئله‌ای است که از نظر برخی تحلیل‌گران دور نبوده است.

اینکه فقر ادبیات نمایشی در ایران وجود دارد امری پذیرفته شده است، اما چاره و درمان این معضل فرهنگی چیست نیز خود پرسشی اساسی است.

 بی تردید تلاش برای ظهور و بروز اندیشه‌های تازه در تولید این‌گونه آثار و نیز آموزش نسل جوان و تشویق بزرگان برای خلق آثار ماندگار در این راه بی تأثیر نخواهد بود. تلاش‌های صورت گرفته در این مسیر کم نبوده است اما به نظر می‌رسد برای رسیدن به یک ادبیات نمایشی در خور و شایسته راهی دراز در پیش داریم.

انتشارات هزاره ققنوس با هدف تولید هر چه بیشتر آثار حوزه دفاع مقدس و به منظور ارتقاء کمیت برای رسیدن به محتوا‌ی شایسته و کیفی تلاش دارد منتخبی از نمایش‌نامه‌های برگزیده حوزه ادب پایداری را منتشر نماید.

 ۷۲ صفحه، ۶۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-286-099-6 

چاپ ۱۳۹۳: ۵۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دو نمایشنامه گاف و کشکاب

برای دانلود کتاب دو نمایشنامه گاف و کشکاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دو نمایشنامه گاف و کشکاب
سجاد عابدی
۱۳۹۶/۷/۱۴
سلام یه نمایشنامه کوتاه در مورد شهید گمنام میخواستم
asghar mahdavi
۱۳۹۴/۹/۸
سلام من بازیگر تئاترم. اجازه میدین یه اجرا بریم؟
سعید محمدشاهی
۱۳۹۸/۸/۱۲
خدا قوت عالی بود 🙏🌷
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)