دانلود کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز

  • از: علی صاحبی
  • ناشر: انتشارات سخنوران
  • ۱۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز

کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز اثر علی صاحبی، جلد نخست از سه‌گانه‌ای است که برای گذر از وضعیت قربانی بودن به موضع مبدأ و آفریننده سرنوشت خود شدن به نگارش در آمده است. در این سه کتاب از سه روش متفاوت نگارش استفاده شده تا هم مفاهیم با زبان‌های متفاوت و به شیوه‌های متنوع ارائه شود و هم به تعمیق یادگیری کمک کند.

کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز تلاشی است برای شرح و بسط عملی یکی از مهم‌ترین آموزه‌های تئوری انتخاب. این آموزه که ما "قربانی گذشته، بازیچه زیر ساخت‌های مغزی و یا هورمون‌های شیمیایی و دست بسته و برده ناتوان شرایط محیطی نیستیم". تئوری انتخاب معتقد است اگرچه گذشته ما اثری غیر قابل انکار بر آنچه اکنون شده‌ایم داشته است، اما اکنون می‌توانیم دست به انتخاب‌های بهتری بزنیم، نه کنترل شویم و نه کسی را کنترل کنیم و به این وسیله روابط دل‌خواهی ایجاد کنیم که نیازها و خواسته‌های کنونی را به طور موثر و مسئولانه برآورده کنیم و همان فردی بشویم که همواره می‌خواستیم باشیم.

این سه‌گانه می‌تواند مفهوم عمیق رهایی از چرخه سرزنش و ورود به دایره توانمندی‌های خود را شرح داده و به‌منظور خلق یک زندگی مؤثر، مسئولانه و همراه با احساس کنترل بر تمام قلمروهای زندگی شخصی، راه را برای همه کسانی هموار کند که به‌نوعی قربانی شرایط و یا افراد دیگر بوده‌اند.

در بخشی از کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز می‌خوانیم:

وقتی می‌بینیم که رفتارهای ما مؤثر نیستند و ما را به خواسته اصلی‌مان نمی‌رساند، ممکن است هنوز بر این باور باشیم که شاید بتوانیم راه آسان‌تری پیدا کنیم که نیازی به تغییر الگوهای فکری و رفتاری اصلی زندگی‌مان نباشد. ممکن است تلاش کنیم تا تعمیرات یا تغییر مدل مختصر و کوچکی در بخش‌هایی از رفتارمان انجام دهیم هر کاری برای اجتناب از فرایند دشوار بازآفرینی زندگی خود.

 ۱۷۱ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-455-427-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت مولف
فصل اول: تعمیر، تغییر مدل یا بازآفرینی
فصل دوم: تغییر را انتخاب کنیم
فصل سوم: تعمیر، تغییر مدل یا بازآفرینی
فصل چهارم: به دست آوردن آنچه می‌خواهید
فصل پنجم: تائید شهودی سیستم درونی
فصل ششم: تغییر جهت به‌سوی دگرگونی ژرف
فصل هفتم: از تصور تا عمل
منابع و پیشنهادهایی برای مطالعه بیشتر

راهنمای دانلود کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز

برای دانلود کتاب دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز
Sina Kh
۱۳۹۸/۴/۱۱
سه گانه کتاب‌هایی که ازش صحبت شده، هر سه به قلم دکتر علی صاحبی هستند و به ترتیب عبارتند از:
۱. دیدن دگر آموز، شنیدن دگر آموز
۲. انسان و انتخاب دشوار
۳. فضیلت گم شده
کتاب اول نشون می‌ده چطور می‌توان و بیشتر...
محمود جابر
۱۳۹۶/۹/۲۱
به دوستان پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونید، بسیار تاثیر گذار و انگیزشی ست...
محمدحسین فهیمی
۱۳۹۶/۸/۱
فوق‌العاده است
بخوانید و لذت ببرید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)