دانلود کتاب رازهای دلار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رازهای دلار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رازهای دلار

کتاب رازهای دلار اثر فاطمه شفیعی سروستانی و حامد کفاش به پرده‌برداری از اسرار اسکناس دلار، ظرایف به کار رفته، علت به کارگیری آن و نمادهای فراماسونری نقش شده در دلار و معنای آن پرداخته است.

در کتاب رازهای دلار سعی شده توضیحات به همراه تصاویر متعدد بیان شوند تا خوانندهٔ گرامی به راحتی قادر به پی بردن به مفاهیم ذکر شده، گردد. این نوشتار ابتدا به بررسی تاریخچهٔ دلار می‌پردازد و پس از ردیابی مهر ایالات متحده در آن، نحوهٔ طراحی آن را بیان می‌کند. چگونگی ورود نشان ملی آمریکا به اسکناس یک دلاری، مطالعهٔ نمادهای دلار از زبان ماسون‌ها و بحث اشاره به دلار در رسانه‌ها، بخش‌های دیگر کتاب هستند.

اسکناس یک دلاری، مشهورترین اسکناس در واحد پولی «ایالات متحده» است که از نظر بسیاری، سرشار از نمادها و رمز و رازهاست. در یک سوی این اسکناس تصویر آشنای جورج واشینگتن، اولین رئیس جمهور کشور آمریکا، به چشم می‌خورد و در سمت دیگر دو طرح نامأنوس درون دایره دیده می‌شوند. این دو دایره به تاریخ گذشتهٔ این کشور باز می‌گردند و در حقیقت دو سمت مهر رسمی ایالات متحده هستند که طراحی آن از اولین روزهای تأسیس آمریکا شروع شد.

بر اساس تحقیقات انجام شده در این نوشته، نمادهای بسیاری در طراحی مهر رسمی آمریکا به کار رفته‌اند. برخی از نمادها ملی و برخی عجیب و مربوط به گروهی مخفی به نام فراماسونری است؛ نمادهایی همچون هرم، چشم درون مثلث، سیزده شاخهٔ زیتون، ستارهٔ شش رأس، عقاب و... .

عبارات، حروف و اعداد هم جزء دیگری از بیان نمادین هستند که در این نوشتار بررسی می‌شوند. نحوهٔ نقش بستن مهر رسمی آمریکا بر روی اسکناس یک دلاری و اشخاص تأثیرگذار در این روند از جمله فرانکلین روزولت و وزیر ماسون او، هنری والس، نیز از نکات دیگری هستند که باید به آن‌ها توجه کرد. در کتاب رازهای دلار علاوه بر آوردن توضیحات سند منتشر شدهٔ وزارت خارجهٔ «ایالات متحدهٔ آمریکا» دربارهٔ مهر، توضیحات ثبت شدهٔ فراماسون‌ها دربارهٔ نمادهای موجود آن، در کتب و نشریات خودشان، آورده شده است.

در سال‌های اخیر بحث دلار و نشان ملی نقش بسته بر روی آن و ارتباطش با فراماسون‌ها به فیلم‌های سینمایی و رمان‌ها نیز راه یافته که این موضوع نیز در بخشی ویژه، مورد بررسی قرار گرفته است. شایان ذکر است که فراماسون‌ها خود منکر هرگونه ارتباط با نمادهای دلار و احتمالاً نقش داشتن در شکل‌گیری کشور آمریکا می‌شوند و نمادها را به صورت صرفاً ملی‌گرایانه تفسیر می‌کنند. اما بسیاری از این نمادها چنان عجیب و رازآلودند که به سختی می‌توان ارتباطشان را با مجامع مخفی نفی کرد.

 ۵۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-6938-71-7 

چاپ ۱۳۸۸: ۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
تاریخچه‌ی دلار
رازهای دلار
فراماسونری
کمیته‌ی طراحی نشان ملی
روند طراحی مهر
کمیته‌ی اول
کمیته‌ی دوم
کمیته‌ی سوم
توضیحات چارلز تامسون درباره‌ی طرح نشان ملی
مهر رسمی ایالات متحده و نمادهای ماسونی آن
نحوه‌ی جای‌گرفتن نشان ملی بر روی دلار
نمادهای دلار از زبان یک ماسون
رسانه‌ها و موضوع دلار

راهنمای دانلود کتاب رازهای دلار

برای دانلود کتاب رازهای دلار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رازهای دلار
Ali Sotoodeh
۱۳۹۷/۱۱/۱۱
عالی بود خدا خیرتان دهد
shahram ramesht
۱۳۹۶/۱۰/۵
کتاب خوبی هست، به نظرم جزو اولین کتاب‌هایی هست که باید توی این سیر مطالعاتی خونده بشه. در کنار کتاب رازهای نگفته و پنهان آمریکا ترکیب خوبی هست برای درک برخی مطالبی که کمتر جایی بیان میشن...
Mahdi Ch
۱۳۹۶/۹/۱۸
این کتاب خیلی خوب بود و یکی از این دلایل مصور بودن آن بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)