دانلود کتاب راز آیینه کیمیاگر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راز آیینه کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راز آیینه کیمیاگر

کتاب راز آیینه کیمیاگر نوشته افشین آزادفر، مباحث عرفانی را مطرح و کمک می‌کند تا شما به طلای درون خودتان آگاه شوید و آن را بیابید و مس وجودی خود را به طلا تبدیل کنید.

آغاز سخن از انتهاست. انتها همان جایی است که دوباره باید آغاز کرد. آغاز هر تحولی از انتهاست، انتها یا درون هر موضوعی محل شروع مجدد آن موضوع است. اصلاً در آفرینش و خلقت انتها یا پایانی وجود ندارد. ساعت از عدد 1 شروع می‌شود و به 24 ختم می‌شود و دوباره از یک شروع می‌شود و نتیجۀ این امر هوشمندانه منجر به حرکتی جدید می‌شود، پس پایانی وجود ندارد و نتیجه این فرآیند و پایان مقطعی آغاز روزهای جدید و ادامه حیات و زندگی است. این خود تفسیر بسیاری می‌طلبد و با کمی دقت و تفکر عمیق درک می‌کنیم پایان، انتها و بن‌بستی وجود ندارد، بلکه شروع مجدد و آغازی جدید است.

به عقیده افشین آزادفر انتها و بن‌بست مقطعی در هر موضوعی نعمت بسیار بزرگی است، برای دسترسی به حرکت و تحول تازه و رسیدن به هر خواسته و هدفی احتیاج به ابزار انتهایی آن را دارد. هر شخصی نسبت به باورهایش، پایان و بن‌بستی را برای خودش تعریف می‌کند، به عنوان مثال باید چیزی خراب و ویران شود تا دوباره و بهتر و کامل‌تر از قبل ساخته شود. مثلاً تا بیمار نشوید دنبال درمان نمی‌روید و... پس به درستی که آغاز سخن از انتهاست. چه جایگاه باشکوهی است این انتها و شروع و آغاز کردن، انرژی و لذت بی‌حسابی را همراه دارد که واقعاً بی‌نظیر است. چون تازه متوجه می‌شوید که چقدر تجربه، آگاهی، علم، بصیرت و حکمت را کسب کرده‌اید. چقدر راه‌ها را شناخته‌اید.

این یعنی باعظمت‌ترین خرد، حکمت و تجربه. در هر امری اگر خوب و با دقت تفکر کنید می‌توانید از همه راه‌هایی که به انتها رسیده آغازی موفق را شروع کنید. شروعی که خود سرآغاز موفقیت و رفتن از انتها به اوج است. اصلاً باید به انتها رسید تا متوجه شد که دیگر مسیر را درست انتخاب خواهید کرد و انتخاب درست؛ یعنی موفقیت صددرصد. اینجاست که با علم به عملکردهای اشتباه و برگشت از همان مسیر راه رسیدن به موفقیت هموار می‌شود و بس.

شناخت و فهم و درک مسیر اشتباه که به انتها منجرشده؛ یعنی تکرار نکردن آن همه عملکردهای غلط که پیروزی و موفقیت را تضمین می‌کند.

جملات برگزیده کتاب راز آیینه کیمیاگر:

- موفقیت زمانی نمایان می‌شود که ایمان داشته باشیم، خداوند انسان را برای موفقیت آفریده است و ذات بیکران هستی که در درون انسان متجلی شده، هرگز شکست را نمی‌پذیرد، همواره در صدد زدودن شکست از پردۀ ذهن خویش باشیم و واژۀ موفقیت را در ضمیر ناخودآگاه‌مان حک نماییم.

- بزرگ‌ترین عوامل شکست عبارتند از: افکار نامنظم، عدم کنترل عاطفی و هیجانی، ترس، حسادت، خشم و نا‌امیدی.

- زندگی و سرنوشت انسان از دنیای مادی و ظاهری شکل نمی‌گیرد، بلکه از دنیای درون و عمق تفکر و ذهنیت دنیای درون شکل می‌گیرد.

- دنیا و زندگی آیینه است که همواره خود آیینه به ما می‌نگرد.

- همواره در این تفکر باش که: «چه کار نکنم، نه اینکه چه کار بکنم!»

- در هر کاری امید به آینده، فاصلۀ زمانی را ایجاد می‌کند، حال آنکه ایمان راسخ فاصلۀ امید به آینده را از بین می‌برد و آن را پیشاپیش برایت مهیا می‌سازد.

- در هر لحظۀ زندگی و هر لحظۀ حیات باید یار همدیگر باشیم نه بار همدیگر.

در بخشی از کتاب راز آیینه کیمیاگر می‌خوانیم:

روزگار غریب و ناآشنایی است، این روزها، روزگاری که ظلم ستیزی، بی‌عدالتی و بی‌معرفتی، منجر‌ به از دست رفتن ایمان شده است. باید برای فردایمان کاری کنیم، برای لحظۀ دیدار خالقمان، بالاخره همه به دیدار خدا خواهیم رفت بدون شک و تردید، متأسفانه شیطان‌پرستی، بی‌ایمانی‌، دَجال‌بازی خیلی از انسان‌ها را به سمت خودشان جلب کرده‌ و با وسوسه و لذت‌پرستی، آن‌ها را به راه‌های بن‌بست و تاریک یعنی هیچ و پوچ می‌کشاند. حال وظیفۀ ماست که به کمک و یاری هم‌نوعان خویش بشتابیم. این یک تعهد اخلاقی، فطری و باطنی است.

بله، همه می‌دانیم در دنیا خیلی‌ها به اسم دین و خدا و اسلام به مردم خیانت می‌کنند، آدم می‌کشند، ظلم می‌کنند و درنهایت نتیجۀ ظلم و خیانت خودشان را به دینداران و خرافه‌پرستان نسبت می‌دهند. درصورتی‌که راه درون، راه عشق، راه خدا و راه انسانیت، مخالف ظلم و خیانت به بشریت و انسان‌هاست و در لباس شریعت، به جای خداپرستی، شریعت‌پرستی را رواج می‌دهند، در لباس حق‌طلبی ناحقی می‌کنند، شریعت را تبدیل به خرافه‌پرستی کرده‌اند، چون با شیطان بیعت کرده‌اند، راه دین و خداپرستی راه عدالت است، راه حق و حقیقت است، راه عشق و مهربانی است، امروز روز مقاومت و ایستادگی در برابر پلید‌ها است، امروز روز رفتن به سمت حق و حقیقت است. امروز روزی است که باید در راه دین خدا ثابت قدم باشیم و باید راه‌هایی که خیلی سخت جلوه داده‌اند را کنار بگذاریم و اول از آسان‌ترین راه به معرفت و معنویت برسیم، دوم نورالهی خود هدایت خواهد کرد و خودشان با احترام و ادب می‌برند انسان‌ها را به سمت خودشان، به سمت نور، عشق، بخشندگی، ثروت، اخلاق و همۀ خوبی‌ها و نعمت‌هایی که خدا برای ما انسان‌ها خلق کرده است.

 ۲۰۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-9870-98-1 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

معرفی نویسنده
آغاز سخن
هر لحظه به نام و یاد حق
نگاه به آئینۀ درون و کیمیاگر شدن
تولد زیبایی‌ها
راز آئینۀ کیمیاگر
مرگ واژه است یا؟
هر دم غنیمتی است...
تفکر در عالم خلقت
اگر بی‌معنی هستم...
مفهوم آئینۀ کیمیاگری
دریافتِ نور عشق الهی
تحفۀ سبز
تولد دوباره
انسان خدایی یا اَبر انسان
تولد دوباره
مرگ پایان رویداد زندگی نیست
سخنان کوتاه (زمزمه‌های دل)

راهنمای دانلود کتاب راز آیینه کیمیاگر

برای دانلود کتاب راز آیینه کیمیاگر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راز آیینه کیمیاگر