دانلود کتاب راز بزرگ سیاوش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راز بزرگ سیاوش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راز بزرگ سیاوش

کتاب راز بزرگ سیاوش نوشته‌ی طیبه تلخابی، داستان زندگی دختری است که با مردی مسن‌تر از خود ازدواج می‌کند؛ مردی که علی‌رغم اصرار زیادش برای ازدواج، بعد از اینکه دخترک را به خانه‌اش می‌برد هیچ رغبتی برای زندگی مشترک با او نشان نمی‌دهد.

در این میان سیاوش نیز از همسر سابقش جدا شده است و یک دختر افسرده و بیمار دارد. هر سه نفر کنار هم زندگی سرد و بی‌روحی را می‌گذرانند در حالیکه هر کدام دنیای متفاوتی برای خودشان دارند.

در بخشی از کتاب راز بزرگ سیاوش می‌خوانیم:

با تردید کنار مبل راحتی رفتم در افکار مثبت و منفی و در میان کشمکش‌های ذهنی‌ام اسیر بودم. اما لحن پر از آرامش دکتر در من اثر می‌گذاشت. مثل اینکه جادویم می‌کرد.

چند لحظه بعد روی مبل دراز کشیده بودم. فضای اتاق از آرامش بی‌نظیری برخوردار بود. دکتر با فاصله کمی از من، روی صندلی نشسته، و منتظر بود، تا تمام در و دیوار اتاق را خوب ببینم. پرده‌های مخمل موج دار به رنگ دریا و آسمان جلوی پنجره را پوشانده بود. که شاید این راز آرامش حاکم در اتاق بود. چون آسمان خاکستری رنگ هر کسی را غمگین می‌کرد. چند تابلو که احتمالاً مدارک دانشگاهی بود با قابی ساده روی دیوار نصب شده بود وقتی‌ که نگاهم بعد از چرخشی کامل روی صورتش ثابت ماند خودم را جمع و جور کردم و منتظر بیرون آمدن اولین جمله از دهان دکتر شدم.

پرسید؛ الان آرومی؟ دوست داری شروع کنی من سراپا گوشم هر چی دلت می‌خواد تعریف کن. امروز روز خوبیه برای حرف زدن و خالی شدن، درسته؟ می‌تونی شروع کنی.

پرسیدم؛ چی باید بگم؟

گفت؛ چشماتو ببند چند تا نفس عمیق بکش بعد هر چی به ذهنت اومد بگو.

کاری را که او گفت انجام دادم.

از کجا بگم از بچگی خیلی چیزی یادم نیست فقط می‌دونم که نه دوستی داشتم نه همبازی، رفت و آمد فامیلی هم هیچ وقت نداشتیم فکر کنم ما اصلاً فامیل نداریم. پدرم کم میاد خونه هر وقت هم میاد بعد از یکی دو ساعت با مادرم دعواشون می‌شه. من از این دعواها خیلی خسته‌ام. مامانم حوصله‌ی منو نداره. طوری که فکر می‌کنم اصلاً من، دختر اونا نیستم مادرم تا حالا منو نبوسیده مگر فقط روز عید سر سفره‌ی هفت سین اونم وقتایی که بابام خونه بود اگر اون نمی‌اومد مادرم حال و حوصله نداشت. سفره‌ای در کار نبود و ما عید نداشتیم. حال خوب مادرم همیشه در گرو وضع و حال بابام بوده. بچگی‌های من شبیه هیچ کدوم از همکلاسی‌هام نبود هر وقت از خانواده خودم حرف می‌زدم کسی باور نمی‌کرد. همه می‌گفتن دروغگویی. توی دوران دبیرستان هم که همه به من بد نگاه می‌کردن و می‌گفتن بچه پولدار عوضی. هیچ وقت نتونستم بفهمم پولدار بودن من یا بی‌پولی اونا چرا همیشه باعث قضاوت خیلی از آدما بود. من هیچ وقت حتی یه دوست صمیمی هم نداشتم.

 ۳۷۵ صفحه، ۳۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8325-37-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب راز بزرگ سیاوش

برای دانلود کتاب راز بزرگ سیاوش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راز بزرگ سیاوش

نظرات کتاب راز بزرگ سیاوش

ketab khan
۱۴۰۰/۲/۲۲
کتابی پر از ضعف های داستانی، محتوایی، شخصیتی، نگارشی و املایی. پر از جزییات غیر ضروری. مثلا خاطراتش بیشتر از چهل صفحه طول کشید. باز هم داستانی کلیشه ای و تکراری با یه سری تیپ. به خصوص دختر داستان واقعا روی اعصابه. بطری سرم؟ به بیمار لوله و شلنگ وصل کردن؟ مگه عروسی رو پدر عروس برگزار می کنه که زن و پدرش نگرانه خرج مخارجه؟ رفتار روانشناس خیلی عامیانه و پیش پا افتاده بود، اصلا انگار روانشناسی بلد نبود. روانشناس به خاطر شرایط بیمار باید فاصله اش رو حفظ کنه، نمی تونه انقدر باهاش صمیمی بشه و بهش بگه مریم جان. دو روزه هم عاشق بیمارش می شه و خیلی راحت ازدواج می کنن. دارین در مورد روانپزشکی حرف می زنین که می خواد با بیمارش ازدواج کنه. دختری که شرایط خاص و حساسی داره، روحیه اش با بقیه فرق داره. مگه الکیه؟ عاشق بشه، بره خواستگاری و بعدش ازدواج. این که انقدر راحت عاشق می شه و ازدواج می کنه، چرا به بیمارهای دیگه اش علاقمند نشده بود؟ اگر هم بحثه کمک و دلسوزی هست، بیمارهای دیگه ای هم بودن که شرایط خاص تر و حساس تری داشتن. خانم نویسنده در کمال احترام حرف قضاوت و انصاف می زنی ولی خودت مراعات نمی کنی. چطور برداشت کردی ۴۰ صفحه خوندم؟ چرا فقط جواب قسمتی از نقدم رو دادی؟ هیچ دلیل قانع کننده ای نیاوردی و حتی از غلط های املایی متوجه نشدی که صفحه ی ۴۰ کتاب رو نگفتم.
آتنا جعفری
۱۳۹۸/۶/۶
کتاب خوبی ولی در احمق نشون دادن و بی‌خیالی و بی‌اعتنایی مریم راجع به ادمای اطرافش از جمله خانواده و همچنین اومدن یاسر و خانواده همسرش به خونش خیلی اغراق آمیز و غیر قابل باور بود و بزرگنمایی شده بود. یه جاهایی مریم خیلی زرنگ بود ویه جاهایی خیلی بی‌تفاوت و نادون
مریم آرمیون
۱۳۹۹/۱/۳۰
داستان جذابی بود و خواننده را دنبال خود می‌کشاند. درونمایه داستان بیشتر این واقعیت را به ذهن متبادر می‌کرد که مادیات خوشبختی نمی‌آورند، بخصوص زمانی که از راه نادرستی کسب شده باشند و اینکه در زندگی هیچ چیز بجز راستی و درستی لذت بخش نیست.
مشاهد همه نظرات (۱۰)