دانلود کتاب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در اداره امور ایرانیان خارج از کشور


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در اداره امور ایرانیان خارج از کشور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در اداره امور ایرانیان خارج از کشور

کتاب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در اداره امور ایرانیان خارج از کشور نوشته حمید یزدانیان، به بررسی سیاست‌های دولت در قبال ایرانیان خارج از کشور، قوانین و مقررات مهاجرت و فعالیت‌های سیاسی مهاجران ایرانی می‌پردازد. همچنین جنبه‌های اقتصادی مهاجرت را نیز مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

در عصر کنونی پدیده مهاجرت به دلیل جهانی شدن، به عنوان یک پدیده اجتماعی شناخته می‌شود که در همه نقاط وجود دارد و همگانی شده است. آمار و اطلاعات دقیق نشان می‌دهد که روند آن روز به روز در حال افزیش است. امروزه مهاجرت بستگی به عوامل مختلفی از جمله ارزان‌تر شدن هزینه‌های حمل و نقل، توسعه سیستم‌های ارتباطی، نابرابری در میزان دستمزدها در کشورهای مختلف و نیاز به نیروی کار و فرو ریختن مواضع سیاسی در زمینه جابه‌جایی دارد.

جهانی شدن، شامل مهاجرت نیز شده و مهاجرت نیز جهانی شده است. جهانی شدن باعث زیاد شدن جابه‌جایی مردم هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور شده و این موضوع به دلیل تفاوت سطح اقتصادی و اجتماعی است که از اصل پدیده جهانی شدن ناشی می‌شود.

ایران نیز طی چهار دهه گذشته با این موضوع مواجه بوده و در سال‌های مختلف به دلایل گوناگون، بخشی از جمعیت کشور، اقدام به مهاجرت و ترک وطن نموده‌اند.

در همه این سال‌ها، اقشار مختلف ایرانی مقیم خارج، بخشی از منافع ملی کشور تلقی و دستگاه‌های مختلف اجرایی، تقنینی و قضایی بخشی از توان خود را به حل مشکلات و رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور اختصاص داده‌اند.

در بخشی از کتاب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در اداره امور ایرانیان خارج از کشور می‌خوانیم:

این مهاجرت، مهاجرت افرادی است که غیرمتعهدند، مسئولیت اجتماعی ندارند. فرار برای نجات خود و ایمان خود و انسانیت خود است. در این شرایط، اصحاب کهف چنین رسالتی را ندارند. متعهد نیستند که برگردند و جامعه دقیانوسی را عوض کنند؛ اما می‌دانند اگر آن جا بمانند، باید ابزار دست بشوند؛ بنابراین چون نمی‌خواهند ابزار دست بشوند، به مهاجرت می‌پردازند تا بمانند و ایمان و انسانیت‌شان بماند و دیدیم که ماند. این مهاجرت را انسان پس از ایمان در مرحله خاصی است که در پیش می‌گیرید. آن جا جهاد هم دارند، اما جهاد غیرمتعهد (از نظر تعهد اجتماعی). این‌ها با خویشتن و وضع زندگی‌شان جهاد می‌کنند.

 ۳۹۱ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-085-1 

چاپ ۱۳۹۸: ۷۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: تاریخچه و مفاهیم
فصل دوم: گفتمان ولایت فقیه در حوزه ایرانیان خارج از کشور
فصل سوم: مبانی حقوقی و قانونی در حوزه ایرانیان غیرمقیم
فصل چهارم: تجارب جمهوری اسلامی ایران در حوزه ایرانیان غیرمقیم
فصل پنجم: مطالعه تطبیقی
فصل ششم: نتیجه‌گیری
منابع و مأخذ
ضمائم و پیوست‌ها

راهنمای دانلود کتاب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در اداره امور ایرانیان خارج از کشور

برای دانلود کتاب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در اداره امور ایرانیان خارج از کشور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهبرد جمهوری اسلامی ایران در اداره امور ایرانیان خارج از کشور