دانلود کتاب راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان

کتاب راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان، مسیر پیشرفت خودآگاهی را از طریق بیان داستان زندگی عجیب و حیرت‌انگیز رابرت الکس جانسون نشان می‌دهد.

رابرت الکس جانسون (Robert A Johnson) پیوسته نزدیک به خودآگاه جمعی زندگی کرده است که هم برایش مفید بوده و هم نه. داستان او سفری درونی می‌باشد که رؤیاها و دیدگاه‌های قوی در حال هدایت آن می‌باشد. دیگران هم در مورد این چیزها مطالب زیادی نوشته‌اند، اما کمتر کسی وجود دارد که تعهدی اخلاقی نسبت به این نیروهای قدرتمند و مرموز داشته باشد.

زندگی رابرت نشان دهنده‌ی این است که چگونه می‌توان در دوران پست مدرنیسم با یک دیدگاه مذهبی زندگی کرد. منظور از دیدگاه مذهبی پیروی از یک راه، برای رسیدن به رستگاری یا رهایی یا حتی لزوماً عضویت در یک نهاد مذهبی نمی‌باشد، بلکه نگرش مذهبی به تهذیب نفس مربوط می‌شود. منظور از تهذیب نفس؛ پذیرا شدن حیرت، شکوه و عظمت، با احترام به آن نیروهای اسرارآمیز مقدسی است که بیرون از کنترل خودآگاه شما قرار دارند. این نیروها را گاهی تقدیر، سرنوشت یا دست خدا یا به نقل از رابرت جانسون؛ رشته‌های باریک نامیده‌اند.

زندگی رابرت را واقعاً رشته‌هایی نازک هدایت کرده‌اند، در حالیکه مردمان دل‌ مشغول عصر مدرن بیش از هر چیز دنبال به دست آوردن و خرج کردن هستند و پیوسته نگرانند و می‌کوشند واقعیت بیرونی را دست‌کاری کنند تا به دلخواه‌شان تبدیل شود. فرایند مطالب ارائه شده در کتاب راهبری زندگی با شهود درونی (Balancing heaven and earth: a memoir) توسط رابرت، جریانی متفاوت را در پیش می‌گیرد. او منتظر این رشته‌های نازک می‌ماند، دیده‌بانی می‌کند، با دقت گوش می‌کند، با ناخودآگاه گفت‌وگو می‌کند و صرفاً زمانی دست به عمل می‌زند که یک الگوی بزرگ‌تر آشکار شده باشد.

زندگی رابرت؛ ماجراجویی، نمایش و طنز کم ندارد. گروه بازیگران او در طول مسیرهای زندگی‌اش؛ کارل یونگ، جیدو کریشنامورتی و گروهی از حکما، قدیسین و گناهکاران هستند. تجارب او بارها نگرانی‌های جمعی جامعۀ غرب را پیش‌بینی کرده‌ است. درگیری با افسردگی و احساس بیگانگی، آرزوی همراهی و احساس تعلق، جست‌ و جوی ارزش‌ها و معنا در یک فرهنگ غیر مذهبی، مواجهۀ فلسفه‌های غرب و شرق، میل به اتصال به چیزی وسیع‌تر از زیر ساخت شخصیتی‌تان از جمله‌ی این نگرانی‌ها هستند. اما جانسون، مانند مرشد خود کارل یونگ، جنبه‌های بیرونی زندگی خود را ضمنی و جزیی می‌داند، در حالیکه فرایندهای درونی، جوهره و ارزش تعیین‌کننده را فراهم می‌کنند.

زندگی جانسون را با متر دنیا نمی‌توان اندازه‌گیری کرد. کتاب‌های پرفروش، سفرهای ماجراجویانه، شاگرد یونگ شدن و تعاملاتش با کریشنامورتی و دالایی لاما و ده‌ها چیزی که شاید نامش را موفقیت بگذارید، از دید رابرت تنها سفری بوده که او به آن دعوت شده و او بدون محاسبات عقلانی در حرکت است.

وقتی اولین کتاب رابرت در سال 1974 چاپ شد، عموم مردم در حال کشف مجدد قدرت و خرد بی‌زمان اسطوره‌ها و افسانه‌ها بودند. رابرت یکی از اولین کسانی بود که نظریه‌های پربار، اما پیچیدۀ دکتر یونگ را با ظرافت و لطافتی ساده نشان داد. هر که در عمق بیست جلد کتاب یونگ شنا کرده باشد می‌داند که این کار ساده نیست و مستلزم درکی عمیق است تا بتوان چنین نظریۀ روانشناختی را قابل هضم ساخت.

در بخشی از کتاب راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل کردن زمین و آسمان می‌خوانیم:

همه چیز با تصادف یک ماشین با یک دیوار آجری و گیر کردن زانوی یک پسر بچۀ یازده ساله، بین آن‌ها آغاز شد. به دیدار پدرم رفته بودم و در راه بازگشت به خانه با اسکیت داشتم از یک بعدازظهر زیبای اواخر تابستان لذت می‌بردم. والدینم سه مایل دور از هم در پرتلند و ارگان؛ زندگی می‌کردند و من در آن روز بعدازظهر در نیمۀ راه بین این دو قطب زندگی‌ام، در نیمۀ راه خانه‌های پدر و مادرم بودم. مسلماً این شکاف که بین والدینم ایجاد شده بود مکانی خطرناک بود.

تصمیم گرفتم از یک فروشگاه محلی، کوکاکولا بخرم و در حالی‌که پنج سکۀ یک پنی را در مشتم گرفته بودم و داشتم از در فروشگاه وارد می‌شدم، دو ماشین در خیابان تصادف کردند. پای چپ من داشت از در عبور می‌کرد، اما پای راستم هنوز کمی با پیاده‌رو تماس داشت و اینجا بود که آهن و آجر به هم برخورد کردند. در همین لحظه آدرنالین و هم‌ زمان احساس بیمار کننده‌ای که می‌گفت دیگر دیر شده، در من بالا گرفت.

پای من بین آجر و کروم گیر کرد؛ در آن زمان گویی همه چیز آهسته حرکت می‌کرد. اگر این اتفاق یک ثانیه زودتر می‌افتاد، هر دو پایم گیر می‌کرد و اگر یک ثانیه دیرتر، آن‌گاه هر دو پایم صحیح و سالم به داخل فروشگاه رفته بود. اما در آن لحظه، درست در آن لحظه بود که همه چیز با هم هماهنگ شد تا ضربه‌ای مهلک بر من وارد شود، اما در عین حال مانع از مرگم نیز بشود.

در پیاده‌رو به هوش آمدم، گیج بودم و دردی احساس نمی‌کردم. پایم به‌ شدت خونریزی داشت، زیرا رگ اصلی آن آسیب دیده بود. آن پنج سکه هنوز در مشتم بود. گروهی از مردم در اطرافم حلقه زده بودند. کسی آدرسم را پرسید و موفق شدم شماره تلفن خانه‌مان را برایش زمزمه کنم.

یک پرستار کشیک که در همان حوالی زندگی می‌کرد با سرعت خود را برای انجام کمک‌های اولیه رساند و با شریان‌بند کار خود را آغاز کرد. بعد یک آمبولانس مرا به بیمارستان امانوئل در آن نزدیکی برد و یک متخصص استخوان برای انجام جراحی فراخوانده شد. وقتی مرا به درون اتاق اورژانس بردند، برانکارد با چهارچوب در برخورد کرد، برخوردی که هم‌چون جان کندن‌های قبل از مردن بود. سپس بی‌خبری ناشی از مواد بی‌هوشی از راه رسید.

 ۲۴۶ صفحه، ۹۶۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6268-88-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۹۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
پیشگفتار: رشته‌های نازک
1: دنیای طلایی
زیستن با بینش‌های الهی
2: یافتن خانوادۀ حقیقی‌ام
نیاز به پدر و مادرخوانده، به منظور پرورش رشد روحی و معنوی
3: صلیب سرخ و برج دیده‌بانی
وحشت‌های تنهایی، لذت‌های عزلت‌نشینی
4: اولین ملاقات با شرق - کریشنا مورتی
بازپس‌گیری طلای کیمیاگری
5: فریتز کانکل زندگی مرا نجات می‌دهد
کار با رؤیاها
6: دوستی‌های غیرمنتظرهه، نعمت‌های پیش‌بینی نشده
رشته‌های نازک در کارند
7: عشق به موسیقی، فراخوانده شدن به روانشناسی
شغل را ما انتخاب می‌کنیم، رسالت ما را انتخاب می‌کند
8: ملاقات با دکتر یونگ
تولد و تولد دوبارۀ قهرمان / منجی درون
9: روزهای خانه‌داری
درس‌های مرد یک به دو
10: آموزش در کنار تونی ساسمن
یافتن یک زندگی مذهبی در دنیای مدرن
11: بازگشت مار بزرگ
رؤیاها و بینش‌های تحول
12: صومعه‌ها، قرون وسطی و عصر مدرن
جست‌ و جوی جام مقدس
13: ظهور دوباره جهان طلایی
سفر به شرق
14: هند عزیز من
توسل به حلول یا تجسم‌های خداوند
15: حلقۀ دوستان
درس‌هایی از سرهای جابجا شده

راهنمای دانلود کتاب راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان

برای دانلود کتاب راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان

نظرات کتاب راهبری زندگی با شهود درونی: متعادل‌ کردن زمین و آسمان

Saba Farzanyar
۱۳۹۸/۸/۳۰
من این کتاب رو به صورت کاغذی خوندم. و واقعاً دوستش دارم. برای کسانی که دغدغه‌ی معنوی (نه مذهبی) دارن واقعاً مناسب هست. چون رابرت همه‌ی همه‌ی زندگیش رو در جستجوی معنوی بوده. و به چیزهای بزرگی هم رسیده. شاگرد کارل یونگ بوده، یعنی که خودکاوی با شیوه‌ی یونگی انجام می‌داده، اما راه معنویش از درونش بوده و از کودکیش شروع شده. یک یا دو پاش رو (کتاب به درستی نگفته بود، من هم در Search هام پیدا نکردم) در کودکی از دست می‌ده، اما با وقار تمام و مثل یک آدم کاملاً سالم زندگی می‌کنه، نشونه‌اش این که تو کل این کتاب که بایوگرافیش هست، شاید فقط یک بار به این مسئله اشاره می‌کنه. در حالی که هممون می‌دونیم که این اتفاق چقدر توی زندگی یک نفر و نوع دست و پنجه نرم کردنش با مسائل زندگی تاثیر گذاره. روحش پرُِ نور. امیدوارم نوری که در جهان روشن کرده و همه‌ی تلاش هائی که روی زمین کرد تا به ابد بدرخشه.
جدای از مطلب کتاب، ‌ ترجمه‌اش ۴ ستاره می‌گیره. ولی به نسبت خوبه.
Sepehr Javadi
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
این کتاب که هم یک راهنمای شخصی و هم یک شرح‌حال است، به ما می‌آموزد تا همانند جانسون نشانه‌های ظریف رویاها، بینش‌ها و حتی عمیق‌ترین رنج‌های خود را دنبال کنیم تا بتوانیم هماهنگ با خود معنوی‌مان زندگی کنیم و این‌گونه نهایت لذت را از زندگیمان ببریم. در دنیای امروز، اگر کسی در جستجوی ساختن زندگی پرشور و بامعنا است، بهتر است فرصت خواندن این کتاب را برای لحظه‌ای از دست ندهد.
جانسون عقیده دارد که نیروهای مرموزی که ما آن‌ها را دست تقدیر یا دست خدا می‌نامیم زندگی ما را هدایت می‌کنند و کیستی ما را شکل می‌دهند و الگوهایی هستند که به تجربیات ما معنا می‌دهند. او معتقد است که زندگی‌اش توسط یک‌نهاد منسجم و هوشمند مدیریت می‌شود که می‌توان آن را یکدست هدایتگر یا حامی مقدس نامید. درواقع دکتر جانسون در آثار خود، تصویری از زندگی با معنویت و مذهب در دوران پست‌مدرن را به تصویر کشیده است. دکتر جانسون جزو اولین افرادی است که نظریات پربار و پیچیده دکتر یونگ را بالطافت و ظرافت بسیار ساده‌ای نشان داد که این کار مستلزم درک عمیقی از این نظریات و دنیای روانکاوی است.
هانی اصغری
۱۳۹۹/۳/۱۶
بنظرم برای درک مطالب نیاز به یکسری پیش زمینه هست و انسان باید آمادگی قبلی داشته باشه. ولی در کل یه قدم بزرگ رو به جلو هست برای کسانی که میاندیشند...
مشاهد همه نظرات (۱۲)