دانلود کتاب راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال

کتاب راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال نوشته‌ی نفیسه سادات جلادتی، به تمام مادرانی که فرزندانی نوپا یا بزرگ‌تر دارند کمک می‌کند تا بهترین تغذیه را برای کودکان خود تهیه نمایند.

کودکان در سال‌های اولیه زندگی خود بیش از هر زمانی به رسیدگی و توجه والدین نیاز دارند. همان طور که بیشترین رشد کودک در دو سال اول زندگی صورت می‌گیرد، بیشترین توجه را نیز در این دو سال نیاز دارد. یکی از ابعاد این توجه همه جانبه، رسیدگی به غذای کودک است.

در شش ماه اول، غیر از شیر مادر هیچ چیز دیگری نباید به کودک داده شود، زیرا شیر مادر تمامی نیازهای تغذیه‌ای کودک و حتی نیاز به آب را برآورده می‌کند، اما با رشد کودک و فعال‌تر شدن او به سنی می‌رسد که تنها شیر مادر جوابگوی نیازهای تغذیه‌ای او نیست. در واقع بین انرژی مورد نیاز کودک و انرژی موجود در شیر مادر یک فاصله یا شکاف ایجاد می‌شود. این شکاف که در مورد ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و سایر مواد مغذی نیز وجود دارد، با افزایش سن کودک عمیق‌تر خواهد شد.

غذاهای کمکی که در کتاب راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال ارائه شده می‌توانند این شکاف‌ها را پر کرده و نیازهای غذایی شیرخوار را در حد کافی تأمین کنند. شروع تغذیه تکمیلی، زمان بسیار مهمی برای ایجاد عادت‌های غذایی صحیح و آمادگی کودک برای مصرف غذای سفره خانواده بعد از یک سالگی است.

در بخشی از کتاب راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال می‌خوانیم:

تا پایان 12 ماهگی هم چنان غذای اصلی کودک شیر مادر است؛ بنابراین باید شیر مادر به طور مکرر و برحسب میل شیرخوار در تمام مدت شبانه روز ادامه یابد؛ به خصوص قبل از هر وعده غذای کمکی؛ زیرا اگر معده کوچک وی را با غذای کمکی پر کنید شیر کمتری می‌خورد. در نتیجه تولید شیر مادر نیز کمتر شده و به مرور زمان دریافت شیر از سوی کودک کاهش می‌یابد و به دنبال آن دچار سوء تغذیه خواهد شد.

 ۱۲۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-238833-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1: تغذیه تکمیلی چرا و چگونه
2: تغذیه کودک 12 - 6 ماهه
3: تغذیه کودک 2 - 1 سال
4: تغذیه کودک 6 - 2 سال
5: رفتارهای تغذیه‌ای
6: تغذیه در بیماری
7: تغذیه کودک 8 - 7 ماهه
8: تغذیه کودک 9 -8 ماهه
9: تغذیه کودک 10 - 9 ماهه
10: تغذیه کودک 11 - 10 ماهه
11: تغذیه کودک بعد از یک سال
12: میان وعده‌ها
13: صبحانه‌های کودکان
ضمائم
فهرست منابع
نمایه

راهنمای دانلود کتاب راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال

برای دانلود کتاب راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای تغذیه تکمیلی به همراه تغذیه کودکان 6 - 2 سال
Asie Yavari
۱۳۹۹/۹/۲۷
عالی بود. واقعا کاربردی است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)