دانلود کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی

  • از: محمدباقر عبدالرحیمی
  • ناشر: نشر هاوژین
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی

کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی نوشته‌ی محمدباقر عبدالرحیمی در جهت کاهش تخلفات و افزایش کارایی اتحادیه‌ها به رشته‌ی تحریر درآمده تا آن‌ها را به جایگاه واقعی خود که پشتیبانی از اعضای اتحادیه و توسعه کسب و کارهای خرد و متوسط است، برساند.

اتحادیه‌های صنفی تاثیر بسیاری در روند بهبود و توسعه محیط کسب و کارهای مختلف دارند، به شرط آن که اشراف کاملی به وظایف و اختیارات قانونی خود داشته باشند و در چارچوب قوانین کشور بتوانند ایفای نقش نمایند.

یکی از اساسی‌ترین معضلات بعضی از اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌های صنفی عدم اطلاعات و آشنایی با وظایف قانونی خود است. به خصوص که اخیرا مشکلات بسیاری برای اتحادیه‌ها در ادارات کار و بیمه تامین اجتماعی و همچنین امور مالیاتی ایجاد شده و خیلی از اتحادیه‌های صنفی با جریمه‌های سنگینی رو به رو شده‌اند.

آنچه معمولا در تحقیقات صورت گرفته از اتحادیه‌ها و در بررسی عملکرد آنان از سوی بسیاری از اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌ها و ناظران مربوطه طرح می‌شود، عدم برگزاری دوره‌های آموزشی و نبود یک مجموعه آموزشی کامل برای شرح وظایف قانونی به این عزیزان است.

این کتاب راهنمایی است برای اعضای هیئت مدیره و بازرسان اتحادیه‌های صنفی جهت اداره امور اتحادیه‌های خود، با بهره‌گیری از جدید‌ترین روش و به صورت جامع و کامل به گونه‌ای که تمامی قوانین و بخشنامه‌های مورد نیاز آن‌ها اعم از: قانون نظام صنفی، قانون مالیات، قانون کار وبیمه تامین اجتماعی و سایر قوانین مرتبط را پوشش داده است.

در این اثر سعی گردیده تمامی وظایف و اختیارات قانونی شما بررسی گردیده و تمامی نیازمندی‌هایتان از صورت جلسات هیئت مدیره تا نمونه مکاتبات مورد نیاز در هر زمینه و بابت هر وظیفه ارائه گردد.

در بخشی از کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی می‌خوانیم:

اولین وظیفه و در واقع یکی از مهم‌ترین وظایف هیأت مدیره پس از اعتبار قانونی و تحویل اتحادیه، تشکیل جلسه هیأت مدیره و برگزاری منظم این جلسات بوده که در اولین جلسه با جلسات نیز تصمیمات مهمی باید توسط آنان اتخاذ گردد. به موجب ماده 22 قانون نظام صنفی اداره امور اتحادیه با تمامی اعضای هیأت مدیره است که باید طی جلسات هیأت مدیره صورت پذیرد. یعنی همه اعضای هیأت مدیره در اداره اتحادیه مشارکت داشته و این امر در جلسات هیأت مدیره تحقق می‌یابد.

در اولین قدم ضمن تشکیل جلسه هیأت مدیره اتحادیه، چند مورد مهم برای شروع اقدامات قانونی برای مدیریت صحیح اتحادیه در جلسه یا جلسات اولیه مصوب نمایید. در این بخش شیوه تشکیل صحیح جلسات هیأت مدیره و نکات قانونی مربوط به آن توضیح داده شده است.

 ۴۸۷ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6991-04-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۹۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰۰ ت - 21.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: وظایف و اقدامات منتخبین از انتخابات تا دریافت اعتبارنامه و تحویل اتحادیه
فصل دوم: وظایف و اقدامات اولیه اعضای هیأت مدیره اتحادیه
فصل سوم: وظایف و اقدامات زمان‌دار اعضای هیأت مدیره اتحادیه
فصل چهارم: وظایف اعضای هیأت مدیره اتحادیه در خصوص پروانه کسب
فصل پنجم: وظایف مهم و مورد بررسی اتحادیه‌ها در بازرسی‌ها و نظارت‌های قانونی
فصل ششم: سایر وظایف و اقدامات مندرج در قانون نظام صنفی برای اعضای هیأت مدیره اتحادیه
فصل هفتم: برخی اختیارات هیأت مدیره اتحادیه‌ها مندرج در قانون نظام صنفی
فصل هشتم: وظایف اداری اعضای هیأت مدیره اتحادیه مندرج در قانون نظام صنفی
فصل نهم: وظایف اتحادیه‌ها در امور مالی
فصل دهم: اقدامات لازم جهت دریافت حق‌الزحمه توسط اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌ها
فصل یازدهم: وظایف هیأت مدیره اتحادیه‌ها در ارتباط با امور مالیاتی
فصل دوازدهم: الزامات اتحادیه‌ها درخصوص قانون کار و قانون بیمه تأمین اجتماعی
فصل سیزدهم: شرح وظایف تخصصی بازرس اتحادیه
فصل چهاردهم: تخلفات اداری اعضای هیأت مدیره و بازرس اتحادیه و برخی ممنوعیت‌های آنان
فصل پانزدهم: کمیسیون‌های تخصصی اتحادیه‌ها

راهنمای دانلود کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی

برای دانلود کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی

نظرات کتاب راهنمای جامع مدیریت اتحادیه‌های صنفی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.