دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت بی برای عموم


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع هپاتیت بی برای عموم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع هپاتیت بی برای عموم

کتاب راهنمای جامع هپاتیت بی برای عموم نوشته سید موید علویان، به شیوع، راه‌های انتقال، پیشگیری و درمان هپاتیت‌ بی اشاره کرده است.

کبد عضوی است که در بسیاری از فعالیت‌های حیاتی بدن، مانند مقابله با عفونت‌ها، متوقف کردن خونریزی، پاک کردن خون از سموم و داروها، و ذخیره انرژی در بدن نقش دارد. هپاتیت به معنای التهاب کبد است که فعالیت‌های آن را مختل می‌سازد این بیماری به علت‌های مختلفی ایجاد می‌شود. یکی از این علت‌ها آلودگی به ویروس هپاتیت «بی» است.

ویروس هپاتیت «بی» عامل بروز بیماری هپاتیت «بی» در انسان است. این ویروس در کبد انسان جایگزین شده و تکثیر می‌نماید. مواد تولید شده توسط این ویروس‌ها به گردش خون می‌ریزند. بخش فعال ویروس در قسمت مرکزی آن قرار دارد. آنتی ژن استرالیایی یا همان آنتی ژن سطحی ویروس هپاتیت «بی» (HBsAg) در سطح ویروس قرار گرفته است. هر کسی که این ذرات سطحی کوچک (HBsAg) در خون او وجود داشته باشد، فرد آلوده تلقی می‌شود. انجام آزمایشات خونی حساس، تکثیر ویروس در بدن را مشخص می‌نماید.

در بخشی از کتاب راهنمای جامع هپاتیت بی برای عموم (comprehensive guideline for hepatitis B) می‌خوانید:

در تعدادی از افرادی که ویروس نهفته می‌شود، ممکن است ویروس فعال شده و سبب التهاب کبد گردد. در این جریان آنزیم‌های کبدی (AST و ALT) در خون افزایش یافته و علائم و شواهد بالینی و آزمایشگاهی دال بر وجود التهاب در کبد ظهور می‌یابند. در ایران از میان ناقلین عیانیت «بی» حدود ۱۰ درصد، یعنی ۲۰۰ هزار نفر دچار مشکل کبدی شده و ویروس هپاتیت بی» در کبد آن‌ها تکثیر پیدا می‌کند و موجب التهاب می‌شود. این افراد نیاز به تشخیص شدت التهاب در کبد و فعالیت ویروس در خون و احیانا درمان دارند.

سیروز یا تنبلی کبد یک بیماری پیش‌رونده کبدی است که با التهاب و تشکیل بافت جوشگاه در کبد مشخص می‌شود. عده کمی از ناقلین هپاتیت به این مرحله از بیماری مبتلا می‌شوند. در صورت پیگیری، تشخیص به موقع و درمان مناسب از بروز بیماری سیروز جلوگیری می‌شود.

 ۳۳ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-91299-6-9 

چاپ ۱۳۹۲، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت بی برای عموم

برای دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت بی برای عموم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای جامع هپاتیت بی برای عموم
آیدین تقی زاده
۱۳۹۹/۴/۱۲
واقعا جز تقدیر و تشکر از دکتر علویان و نیز کتابراه که امکان انتشار رایگان این کتاب رو فراهم می‌کنند، حرف دیگه‌ای ندارم.
علی رهدار
۱۳۹۹/۶/۹
کتاب خوبیه. توضیح دادنش قابل فهم ومفیده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)