دانلود کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری

کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری چگونگی توسعه تجارت و سرمایه‌گذاری در خارج از کشور و همچنین تعیین الویت‌ها برای بازارها، صنایع و مشتریان را برای دیپلمات‌های تجاری توضیح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری:

در یک چشم‌انداز تجاری که به سرعت در حال تغییر است، افرادی که کسب و کارها را برای تجارت حمایت می‌کنند به شیوه‌های و مهارت‌های جدیدی نیاز دارند. مرکز تجارت بین‌الملل (ITC)، از روند یادگیری و تغییر مداوم که مشخصه همه سازمان‌های موفق است، پشتیبانی می‌کند.

کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری (A guide to commercial diplomacy) از تلاش‌های دیپلمات‌های ارشد، کمیسرهای تجاری، کنسول‌های افتخاری، وابسته‌های تجاری، کارمندان اتاق‌های بازرگانی بین‌المللی و دوجانبه، شرکای ارائه‌کننده بخش خصوصی و هر کسی که می‌خواهد خدمات استراتژیک و عملیاتی ممتاز به کسب و کارهایی که به دنبال موفقیت در بازارهای خارجی هستند ارائه دهد، پشتیبانی می‌کند.

این راهنما یک مرجع بین‌المللی بی‌نظیر است و بینشی در مورد نقش ارزشمند دیپلماسی تجاری ملی ارائه می‌دهد. تغییر دیجیتال، تغییر آب و هوا، تغییر سیاست‌های جهانی تجارت و سرمایه‌گذاری همچنان تأثیر زیادی بر نحوه حرکت شرکت‌ها در بازارهای بین‌المللی و چگونگی حمایت بهتر از آن‌ها دارد. این راهنما فرایندها، ابزارها و صلاحیت‌هایی را برای ایجاد دانش و شبکه در بازارهای خارج از کشور و فرصت‌هایی که کسب و کارها از نیروهای جهانی شدن بهره‌مند می‌شوند را ارائه می‌دهد.

در واقع این کتاب با استفاده از تجربه میدانی دست اول، راهنمایی برای راه‌های شبکه‌سازی، ایجاد مشارکت، ایجاد هوش تجاری و ترویج تجارت و سرمایه‌گذاری است. مطالعات موردی و چک لیست‌های عملی نشان‌دهنده این است که زیرساخت‌های فعلی تجارت جهانی مانند سیستم‌های دیجیتال، ابزارهای شبکه‌های اجتماعی و نمایه‌های کسب و کار بین‌المللی در حال تغییر می‌باشند.

کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری برای چه کسانی مناسب است؟

این راهنما برای دیپلمات‌ها و نمایندگان تجاری وزارتخانه‌های امورخارجه یا بازرگانی، اعضای تشکل‌های توسعه تجارت و سرمایه‌گذاری، انجمن‌های تجاری و اتاق‌های بازرگانی، تجار و بازرگانان و آمزش در مدارس دیپلماتیک طراحی شده است.

در بخشی از کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری می‌خوانیم:

دولت ‌ها مجموعه‌ای از الویت‌ها را برای توسعه اقتصادی خود در نظر می‌گیرند. برنامه‌های ملی توسعه مشخص می‌کنند که چقدر تلاش و منابع در حوزه‌های مختلف فعالیت قرار خواهد گرفت. از آن جا که تجارت و سرمایه گذاری برای رشد اقتصادی مهم هستند، معمولا در این برنامه‌ها برجسته می‌شوند.

استراتژی‌های تجارت و سرمایه‌گذاری از برنامه توسعه اقتصادی مشتق شده‌اند. چنین برنامه‌های سطح بالایی نیاز به هماهنگی بین ادارات دولتی درگیر در برنامه‌های توسعه اقتصادی و همچنین دیپلماسی اقتصادی و بازرگانی دارد. این بدان معنی است که استراتژی کلی بین المللی سازی باید از طریق وزارتخانه‌های مختلف، آژانس‌های علاقمند و سازمان‌های همکار حمایت شود. بخش خصوصی به ویژه از طریق انجمن‌های صنفی و اتاق‌های بازرگانی درگیر در تهیه و اجرای این برنامه است. همانطور که توسط وزارت امور خارجه دانمارک ذکر شده، دیپلماسی اقتصادی یک فعالیت بین سازمانی متشکل از کل بخش خدمات خارجی، سایر وزارتخانه‌ها و مقامات و ذینفعان خصوصی است.

 ۲۱۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-867-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: فهم تصویر کلی
فصل اول: کار در تجارت
فصل دوم: برنامه‌ریزی استراتژیک
فصل سوم: انتخاب‌های استراتژیک
فصل چهارم: شرکای تجاری در کشور فرستنده و میزبان
بخش دوم: ارائه خدمات ممتاز
فصل پنجم: رویکرد به بازارهای جدید
فصل ششم: هوش بازاری: صادرکنندگان چه چیزی را باید بدانند؟
فصل هفتم: خدمات سفارشی برای شرکت‌ها
فصل هشتم: ارائه خدمات توسعه تجارت
فصل نهم: فعالیت‌های حمایتی تجاری
فصل دهم: ترویج سرمایه‌گذاری در داخل
فصل یازدهم: ایجاد یک تصویر ملی
بخش سوم: مدیریت حرفه‌ای و چالش‌های شخصی
فصل دوازدهم: مدیریت دفتر
فصل سیزدهم: بازدید از وطن
فصل چهاردهم: اتمام مأموریت
پیوست‌ها

راهنمای دانلود کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری

برای دانلود کتاب راهنمای دیپلماسی تجاری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای دیپلماسی تجاری