دانلود کتاب راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران

  • از: امیرحسین پورعلی
  • ناشر: نشر رستان
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران

کتاب راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران نوشته‌ی امیرحسین پورعلی، ابتدا مفاهیم دارایی ثابت و قوانین مرتبط با آن را شرح داده و سپس اثرات مالی و اسناد حسابداری مرتبط با آن را بیان می‌کند تا تطبیق نیازمندی واقعی در دنیای کسب و کار با عملیات سیستمی به بهترین شکل انجام شود.

با ارزش‌ترین سهم از دارایی‌های یک سازمان دارایی‌های ثابت است. چرخه‌ی اقتصادی بسیاری از سازمان‌ها از طریق ارزش‌آفرینی همین دارایی‌ها محقق می‌شود. اطلاع به موقع از آخرین وضعیت دارایی‌های ثابت در تصمیم‌گیری مدیران برای عملیات جاری و آتی شرکت بسیار تعیین کننده خواهد بود. انجام محاسبات پیچیده استهلاک، نگهداری جزئیات عملیات انجام شده بر روی دارایی‌ها و گزارش‌دهی به موقع از آن‌ها وجود یک فرایند سیستماتیک را اجتناب ناپذیر می‌کند.

کتاب پیش رو در هشت فصل تدوین شده است. در فصل اول تنظیمات عمومی و استانداردها توضیح داده می‌شود. در فصل دوم شرایط استقرار و اطلاعات پایه مورد نیاز سیستم و همچنین نحوه‌ی ثبت ورود دارایی به سازمان، که نقطه ورودی به نرم‌افزار محسوب می‌شود، توضیح داده شده است.

فصل سوم تمامی جابجایی‌ها و نقل و انتقال‌های دارایی در سازمان و ارتباطات این سیستم با سیستم انبار را توضیح می‌دهد. در فصل چهارم با انواع روش‌های استهلاک و چگونگی محاسبه آن‌ها به صورت دستی و سیستمی آشنا خواهید شد.

فصل پنجم از مهم‌ترین فصل‌های کتاب است که به توضیح تمامی عملیات مالی مانند انجام تعمیرات، تجدید ارزیابی، اصلاح بها و تغییر نرخ و روش به تفصیل می‌پردازد و در هر بخش اثرات مالی این عملیات بر روی استهلاک به علاوه اسناد حسابداری مرتبط با آن‌ها توضیح داده شده است. در فصل ششم و هفتم اثرات خروج دارایی از سازمان و تنظیمات گوناگون صدور سند حسابداری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کتاب راهنمای کاربری نرم‌افزار دارایی ثابت راهکاران برای چه کسانی مناسب است؟

موضوعات کتاب به نحوی ساده بیان شده که می‌تواند برای مخاطبانی که علاقه‌مند به فعالیت در حوزه‌ی مالی هستند نیز مفید باشد و بتوانند به سطح خوبی از اطلاعات مرتبط با دارایی‌های ثابت دست یابند.

در بخشی از کتاب راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران می‌خوانیم:

یکی از وظایف جمع‌دار اموال، اطلاع از آخرین وضعیت دارایی‌ها در سازمان است. به همین جهت در بازه‌های زمانی اقدام به کنترل دارایی‌ها و تطبیق اطلاعات آن‌ها با سیستم می‌کند. به طور کلی هدف از صورت برداری دارایی‌های ثابت در هر سازمان، ردیابی آخرین وضعیت فیزیکی هر یک از دارایی‌هاست.

با توجه به اینکه دارایی‌های ثابت، بخش بزرگی از دارایی‌های بلندمدت سازمان‌ها را تشکیل می‌دهند و از طرفی به دلیل تعدد و پراکندگی این دارایی‌ها در سازمان‌ها ردیابی آن‌ها و اعمال آخرین وضعیت فیزیکی آن‌ها در دفاتر سازمان نیاز به مدیریت ویژه‌ای دارد، عملیات صورت برداری در هر سازمان این امر را میسر می‌کند که بتوان آخرین وضعیت دارایی‌ها را در بخش‌های مختلف سازمان به دست آورد و این وضعیت را در مواقع لازم در دفاتر سازمان‌ها نیز اعمال نمود.

 ۱۶۳ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8178-18-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تنظیمات عمومی و استانداردها
فصل دوم: اطلاعات پایه و فرایند ثبت ورود دارایی‌ها
فصل سوم: نقل و انتقال دارایی‌ها و ردیابی فیزیکی آن‌ها در سازمان
فصل چهارم: محاسبه استهلاک
فصل پنجم: مدیریت عملیات مالی
فصل ششم: خروج اموال
فصل هفتم: حسابداری دارایی ثابت
فصل هشتم: گزارش‌ها

راهنمای دانلود کتاب راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران

برای دانلود کتاب راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای کاربری نرم افزار دارایی ثابت راهکاران