دانلود کتاب راهنمای کامل کبد چرب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای کامل کبد چرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای کامل کبد چرب

کتاب راهنمای کامل کبد چرب به قلم امیرحسین رحمانپور و محمدرضا اصفهانی، ابتدا فعالیت کبد در بدن، بیماری‌های کبدی و علائم و نشانه‌های کبد چرب را شرح داده و سپس راه‌های درمان آن را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

بهبود بخشیدن سلامت کبد با دفع سموم از بدن بخشی از طب پزشکی چینی است که از هزاران سال پیش صورت می‌گرفته است. امروزه می‌دانید که بدون داشتن کبد سالم غیر ممکن است که متابولیسم مناسب، تعادل هورمون‌ها، خون تمیز و گوارش قدرتمندی داشته باشید. نشانه‌هایی مانند خستگی، دردهای شکمی، نفخ و عدم تعادل هورمون‌ها را تجربه کرده‌اید؟ این‌ها می‌توانند نشانه‌ای از عدم عملکرد صحیح کبد باشند.

کبد به عنوان بزرگ‌ترین ارگان درونی در بدن فعالیت می‌کند که با دیگر ارگان‌های گوارشی در ارتباط است و اطلاعاتی را در مورد سطح مواد مغذی در دسترس و یا تهدیدهایی همچون داروهای پزشکی، فلزات سنگین و... ‌را دریافت می‌کند. این ارگان به عنوان ارگان اصلی سم زدا، مواد سمی‌ را شناسایی کرده و آن‌ها را به مواد بی‌ضرر تبدیل می‌کند.

آنچه کبد را به یک ارگان منحصر به فرد تبدیل کرده توانایی آن جهت ترمیم و بازسازی بعد از آسیب است. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت که کبد این کار را بهتر از هر ارگان دیگری در بدن انجام می‌دهد و بافت‌های زخمی ‌یا آسیب دیده را با بافت‌های سالم و رشد یافته جایگزین می‌کند.

در بدترین شرایط و زمانی که فقط 25 درصد از کبد شما باقی مانده باشد، باز هم کبد به ساخت مجدد بافت‌های خود ادامه می‌دهد. هنگامی که آسیب‌دیدگی کبد به قدری شدید باشد که دیگر نتواند خود را بازسازی کند، کبد کاملا از بین خواهد رفت.

در بخشی از کتاب راهنمای کامل کبد چرب می‌خوانیم:

گریپ فروت حاوی آنتی اکسیدان‌هایی می‌باشد که به طور طبیعی از کبد شما مراقبت می‌کند. دو آنتی اکسیدان اصلی موجود در گریپ فروت نارینجین و نارینجنین هستند. چندین آزمایش انجام شده بر روی حیوانات نشان می‌دهند که این دو ماده از کبد شما در برابر آسیب‌ها محافظت می‌کند.

گریپ فروت با کاهش التهاب و محافظت از سلول‌ها فایده‌های خود را نشان می‌دهد. مطالعات نشان داده‌اند که آنتی اکسیدان‌های گفته شده از پیشرفت فیبروز هپاتیک جلوگیری می‌کند. این مسئله یک وضعیت خطرناک است که بافت‌های ارتباطی بیش از حد در کبد ساخته می‌شود. فیبروز هپاتیک معمولا نتیجه التهاب مزمن است.

آزمایش انجام شده بر روی موش‌ها نشان داد موش‌هایی که رژیم با چربی بالا داشتند آنتی اکسیدان نارینجنین مقدار چربی کبد را کاهش داد و باعث افزایش آنزیم‌های ضروری برای چربی سوزی شد که به پیشگیری از انباشته شدن چربی کمک می‌کند.

در آزمایش انجام شده بر روی گروهی موش‌ها مشخص گردید که نارینجین باعث بهبود توانایی برای سوخت و ساز الکل می‌شود و برخی اثرات منفی الکل را بی‌اثر می‌کند. بیشتر مطالعه‌های انجام شده بر روی آنتی اکسیدان‌های موجود در گریپ فروت در موش‌ها بوده است و باید در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام شود. با این حال شواهد جاری اشاره می‌کنند که خوردن گریپ فروت یک روش خوب برای حفظ سلامت کبد است زیرا که با آسیب‌ها و التهاب‌ها مبارزه می‌کند.

 ۴۵ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

کبد؛ سخت کوش‌ترین ارگان بدن!
کبد چه کارهایی در بدن انجام می‌دهد؟
بازسازی کبد
بیماری‌های کبدی و نشانه‌ها
رایج‌ترین بیماری‌های کبدی
نشانه‌های بیماری‌های کبدی
نشانه‌های ابتدایی مشکلات کبدی چیست؟
عوامل آسیب‌های کبدی
5 قدم برای بهبود عملکرد کبد
بیماری کبد چرب چیست؟
انواع کبد چرب
کبد چرب غیر الکلی
کبد چرب الکلی
آیا بیماری کبد چرب خطرناک است؟
نشانه‌های کبد چرب
فاکتورهای ابتلا به کبد چرب
عوارض کبد چرب
درمان‌های مرسوم کبد چرب
رژیم کبد چرب و مکمل‌های لازم
پاکسازی کبد
6 گام تا پاکسازی کبد
بهترین مواد غذایی برای کبد
مکمل‌های بهبود دهنده کبد چرب غیر الکلی
نقش انسولین و مقاومت انسولین در کبد چرب
چگونه مقاومت انسولین را کاهش دهیم؟
رژیم‌های لوکارب برای بهبود کبد چرب غیر الکلی
برنامه غذایی رژیم لوکارب
نقش التهاب
نشانه‌های التهاب مزمن چیست؟
عوامل التهاب مزمن چیست؟
التهاب مزمن چگونه بر بدن اثر می‌گذارد
رژیم غذایی چه تاثیری بر التهاب مزمن دارد
سوپر غذاهای ضد التهابی
بهترین منابع آنتی اکسیدانی
بهبود دیابت و پیشگیری از دیابت برای بهبود کبد چرب غیر الکلی
منابع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای کامل کبد چرب

برای دانلود کتاب راهنمای کامل کبد چرب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای کامل کبد چرب
shahrooz zargham
۱۳۹۹/۵/۳۰
بسیار کتاب مفید و سودمندی بود
حمیده بخشی
۱۳۹۹/۵/۱۶
بسیار عالی مفید بود توصیه میکنم ب دوستان
احمد ت
۱۳۹۹/۳/۱۹
فکر می‌کنید توی ۴۵ صفحه میشه حق مطلب رو ادا کرد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)