دانلود کتاب رمان قمارباز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رمان قمارباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رمان قمارباز

"قمار باز (The Gambler)" یکی از آثار جذاب و درعین‌حال ممتاز داستایوسکی و ادبیات روس به شمار می‎رود. داستایوسکی این رمان را در شرایطی خاص در سن 45 سالگی  و در مدت‌زمانی کوتاه (حدود 26 روز) نوشته است؛ اما خلاقیت بی پایان و هنرمندانه او در این مدت اندک به خلق اثری جاودان انجامیده است.

راوی رمان قمارباز، آلکسی ایوانویچ، معلم جوان سرخانه فرزندان یک ژنرال است که با آن‌ها زندگی می‎کند. ژنرال هر وقت به خارج از کشور سفر می‎کند در شهری با عنوان رولتن‎بورگ اقامت می‌کند.

ماجرا از آنجا آغاز می‎شود که شخصیت‎های رمان در انتظار رسیدن خبر مرگ پیره‎زنی هستند که قرار است میراثش به ژنرال برسد. ژنرال با این ثروت می‌خواهد دل زنی فرانسوی بنام مادام بلانش را به دست آورد.
راوی در طول این اقامت‎ها در دام عشق پولینا، خواهرزن ژنرال، می‎افتد. زنی بوالهوس که به آلکسی مقداری پول قرض داده و او را سر میز قمار می‎فرستد. برد‎های اولیه کام آلکسی را شیرین می‎کند اما اندک زمانی بعد باخت‎ها و تلخ‌کامی‌ها از راه می‎رسند.

داستایوسکی در قمارباز به جنون سیری‌ناپذیر انسان برای دست‎یابی به منافع مادی زندگی پرداخته و همچون اغلب آثارش با زبردستی شخصیت‎های چند بعدی داستانش را به لحاظ روان‌شناختی کالبدشکافی می‎کند. او به شکلی تأثیرگذار احساسات متغیر یک قمارباز را در لحظات بردوباخت ترسیم می‎کند.

زندگی در نظر داستایوفسکی همچون یک بازی قمار است که انسان در آن هست تا فقط انتخاب کنی و گردانه را بچرخانی، و اینکه «این انتخاب آیا موفقیت و پیروزی دربردارد یا خیر؟» چیزی فرای دستان قدرت بشریت است.

در بخشی از متن این رمان می خوانید:

دانستن این‌که، سود و استفاده به خودی خود چیزهای بد و کثیفی هستند مسأله دیگری است و من در این‌جا درصدد نیستم که از آن نتیجه‌ای بگیرم؛ اضافه بر این‌که من در خودم میل سرشار به بردن را حس می‌کردم.
این حرص عمومی، این ناپاکی و ننگ و پول‌پرستی و طمع، وقتی که به سالن قمار وارد می‌شدم در نظر من خودمانی و عادی شده بود.
در سالن قمار هیچ چیز زیباتر از این نیست که هیچ تشریفاتی وجود ندارد و می‌شود بدون ترس و با دست و دلِ باز عمل کرد. از این‌ها که بگذریم راستی به خود فریفته شدن، به چه درد می‌خورد؟ آیا این اشتغال ذهنی پست و بیهوده و از روی بی‌فکری نیست؟ آن‌چه به‌خصوص در اولین برخورد با این انبوه قماربازان، ناخوشایند به نظر می‌رسد شیوه رفتار احترام‌آمیز آن‌ها و نزاکت و ادب آن‌ها، دور میز قمار است. به همین جهت حد مشخص‌کننده دقیق وجود دارد که میان بازی به‌اصطلاح «ناپسند» و آن‌چه به مرد لایق اجازه آن داده می‌شود، فرق می‌گذارد. دو نوع قمار هست: یکی قماری که مختص جنتلمن‌هاست و دیگری قماری که مختص طبقه سوم است. این یکی پست و لئیم و درخور مردم فقیر است. این امتیاز و تفکیک در سالن قمار چه‌قدر صریح و روشن و راستی که چه‌قدر پست و زشت است!

 ۲۳۷ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-391-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رمان قمارباز

برای دانلود کتاب رمان قمارباز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رمان قمارباز

نظرات کتاب رمان قمارباز

محمد روشن اصل
۱۳۹۸/۶/۲۸
کتاب عالی هستش وقتی لحظه‌های قمار کردن توی کتاب رو میخونی از هیجان نفست بند میاد جالب‌ترین جای کتاب به نظرم اومدن مادر بزرگ و قمار کردنش درشب اول برنده شدن تاریخی و در شب دوم پاکباخته شدنش بودو بامزه‌ترین جای کتاب اومدن مادر بزرگ و وارد اتاق شدنش با آلکسی بود و آلکسی خیلس خوب فرانسوی هارو تعرف میدم میکرد پیشنهاد بخونینش. تموم نویسنده‌ها بعد از بیرون دادن کتاب دوباره کتاب رو ویرایش و تصحیح میکنند اما داستایفسکی کسی هست که کتاب رو یک بار مینویسه و ویرایش نمیکنه این نشون دهنده دقت داستایفسکی هنگام نوشتن کتاب است
soroush asoodeh
۱۳۹۹/۱/۱۱
این نظر بخش‌هایی از داستان کتاب را فاش میکند به نظرم یکی از جالب‌ترین بخش‌های رمان جایی است که شخصیت اصلی برای به دست آوردن پول برای بدهی پولینا قمار میکند اما اعتراف میکند که در طول قمار حتی لحظه‌ای به معشوقه‌اش فکر هم نکرده و تمام فکر و ذکرش متوجه هیجان بی‌حد و حصر قمار بوده که حس زنده بودن بهش و میداده استدر آخر هم باز تصمیم میگیرد تا برای رسیدن به پولینا از راه قمار پول به دست بیاورد ولی باز هم در شور اشتیاق حیات بخش قمار گم میشود
وحید فرد
۱۳۹۶/۹/۱۶
داستان جذاب و گیرا، تصویر سازی‌های بسیار عالی مخصوصا از لحظه ورود مادربزرگ تا لحظه خروج او نقطه اوج داستان است، اما بعضی فرود‌ها «که البته کم است» خوب در نیامده است که البته روی روند کلی داستان تاثیر گذار نیست
مشاهد همه نظرات (۱۲)