دانلود کتاب روانشناسی اختلالات شخصیت نوجوان: تشخیص تا درمان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی اختلالات شخصیت نوجوان: تشخیص تا درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب روانشناسی اختلالات شخصیت نوجوان: تشخیص تا درمان

کتاب روانشناسی اختلالات شخصیت نوجوان: تشخیص تا درمان در مورد مباحثی مانند انواع تیپ‌های شخصیتی، تعریف شخصیت از دیدگاه‌های مختلف، عوامل مهم در شکل‌گیری شخصیت و روش‌های بیماریابی اطلاعات جالبی را ارائه می‌دهد.

با وجود اینکه بیماری‌های روانی در جوامع مختلف از قرن‌ها پیش شناخته شده بود، اما در طول قرن بیستم، روش‌های آماری برای برآورد حجم این مشکلات به کار گرفته شد. در گذشته بررسی‌های اپیدمیولوژی اختلالات روانی، با مراجعه به پرونده‌ی بیماران و اطلاعات به دست آمده از افراد کلیدی انجام می‌شد؛ اما امروزه حجم بیماری‌های روانی در جهان تا حد زیادی با تهیه و تدوین پرسشنامه‌های غربالگری و مصاحبه‌های بالینی استاندارد، شناخته شده است.

مطالعات اپیدمیولوژی اختلالات روانی تا به امروز با اهداف مختلفی صورت گرفته‌اند. برخی از محققین، از این مطالعات برای ردگیری مؤلفه‌های ژنتیکی رفتارهای بهنجار و نابهنجار و گروهی دیگر برای بررسی اثرات با تعاملات عوامل محیطی در شکل‌گیری اختلالات روانی استفاده کرده‌اند.

گروهی با استفاده از این مطالعات، صرفاً به توصیف شیوع اختلالات پرداخته و گروهی دیگر ضمن توصیف و توجیه پیش یافته‌ها، راهکارهایی را جهت حل این مشکلات ارائه نموده‌اند. گروهی معتقدند مطالعات اپیدمیولوژی اختلالات روانی، به بررسی علائم و وضعیت روانی افراد جامعه و عواملی که در ایجاد آن دخالت دارند، می‌پردازد. به نظر آن‌ها این مطالعات می‌تواند در سه سطح توصیفی، تحلیلی و تجربی انجام گیرند.

در بخشی از کتاب روانشناسی اختلالات شخصیت نوجوان: تشخیص تا درمان می‌خوانیم:

روانشناسان کوشش نموده‌اند وجود تفاوت و تشابه شخصیت‌های مردم را بررسی کنند و به علاوه هر روان‌شناسی سعی نموده از جهت و جنبه‌های ویژه‌ای انواع شخصیت را بررسی کند برخی بر اساس خصوصیات جسمی و برخی بر اساس خصوصیات روانی. در قرآن مردم بر اساس عقیده و اعتقادشان به سه نوع تقسیم شده‌اند: 1- مؤمنان 2- کافران و 3- منافقان.

هر یک از این انواع سه گانه خصوصیات اصلی و عمومی ویژه خود را دارند که شخصیت هر کدام را از دو نوع دیگر مجزا می‌کند. این تقسیم‌بندی نشان دهنده اهمیت عقیده در ساختار شخصیت انسان و تشخیص خصوصیات متمایز کننده هر کدام است و هم رفتار انسان را به شکلی خاص و مشخص که موجب تمایز او از دیگران شود جهت می‌دهد. به علاوه این تقسیم‌بندی نشان می‌دهد عامل اصلی ارزشیابی شخصیت از نظر قرآن عقیده و اعتقاد است.

 ۱۱۲ صفحه، ۹۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6774-02-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۵۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب روانشناسی اختلالات شخصیت نوجوان: تشخیص تا درمان

برای دانلود کتاب روانشناسی اختلالات شخصیت نوجوان: تشخیص تا درمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روانشناسی اختلالات شخصیت نوجوان: تشخیص تا درمان
بهناز رمضانی
۱۳۹۸/۹/۱۶
واقعا کتاب بیخودی بود و پراز حاشیه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)