دانلود کتاب روش‌ های ایجاد انگیزه ی تحصیلی ویژه ی مدیران، مشاوران و معلّمان مدارس

  • از: محمد مصطفوی
  • ناشر: انتشارات ورای دانش
  • ۱۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب روش‌ های ایجاد انگیزه ی تحصیلی ویژه ی مدیران، مشاوران و معلّمان مدارس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب روش‌ های ایجاد انگیزه ی تحصیلی ویژه ی مدیران، مشاوران و معلّمان مدارس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب روش‌ های ایجاد انگیزه ی تحصیلی ویژه ی مدیران، مشاوران و معلّمان مدارس

هنگامی که صحبت از دوران نوجوانی و تحصیل می‌شود، برای بسیاری از ما دوره‌ای پُر از خاطرات است. امّا واقعیّت این است که بسیاری از دانش‌آموزان بنا به دلایل مختلف انگیزه‌ی لازم را جهت ادامه‌ی تحصیل ندارند. نه تنها دانش‌آموزانی با توانمندی‌های هوشی و استعداد متوسط، بلکه حتّی دانش‌آموزان مستعد و باهوش نیز از این قاعده مستثنی نیستند. نکته‌ی مهم آن است که این موضوع در کلّیه‌ی طبقات اجتماعی و اقتصادی صادق است. یعنی نوجوانانی که در خانواده‌های مرفّه زندگی می‌کنند و در مدارسی با امکانات مطلوب و کافی تحصیل می‌نمایند به اندازه‌ی دانش‌آموزان متعلّق به خانواده‌های ضعیف و محروم نیز از این مشکل رنج می‌برند.

تلاش برای برقراری ارتباط با دانش‌آموزانی که علاقه‌شان را به یادگیری ازدست داده‌اند، یا دانش‌آموزانی که بنا به دلایلی، دچار شکست تحصیلی و ترک تحصیل شده‌اند، برای تمامی معلّمان تجربه‌ای مأیوس‌کننده و بسیار معمول است.

نکته‌ی مهم آن است که مشکلات تحصیلی باعث می‌شود در دوره‌ی نوجوانی نه تنها آمار مشکلات اضطرابی، افسردگی، درماندگی آموخته‌شده و احساس حقارت بالا برود؛ بلکه آمار آسیب‌های روانی ـ اجتماعی مانند فرار از مدرسه، اعتیاد، بی‌بند و باری و خودکشی به طور محسوسی افزایش یابد، و این درحالی است که چنان‌چه تحت شرایط مطلوب، مهارت‌ها و فنون خاص تحصیلی به دانش‌آموزان آموزش داده‌شود، می‌توان از بروز چنین مشکلاتی پیش‌گیری نمود. یکی از انواع مهارت‌های تحصیلی، مهارت ایجاد انگیزه‌ی تحصیلی است.

 ۴۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-27-04-26-2 

چاپ ۱۳۸۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

فهرست مطالب

سخنی با مخاطبان عزیز
مقدّمه
ماهیّت انگیزه‌ی تحصیلی
انواع انگیزه‌ی تحصیلی
فعّالیّت اوّل
فعّالیّت دوم
فرایند بی‌انگیزگی تحصیلی
اثرات بی‌انگیزگی تحصیلی
اثرات روانی بی‌انگیزگی تحصیلی
عوارض اجتماعی بی‌انگیزگی تحصیلی
فعّالیّت سوم
منابع بی‌انگیزگی تحصیلی
راهبرد‌های افزایش انگیزه‌ی تحصیلی
فعّالیّت چهارم
فعّالیّت پنجم
مجموعه‌ فعّالیّت‌های نادرست در زمینه‌ی بی‌انگیزگی تحصیلی
فعّالیّت ششم
منابع جهت‌دهنده

راهنمای دانلود کتاب روش‌ های ایجاد انگیزه ی تحصیلی ویژه ی مدیران، مشاوران و معلّمان مدارس

برای دانلود کتاب روش‌ های ایجاد انگیزه ی تحصیلی ویژه ی مدیران، مشاوران و معلّمان مدارس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روش‌ های ایجاد انگیزه ی تحصیلی ویژه ی مدیران، مشاوران و معلّمان مدارس
sarbaz cyberi
۱۳۹۶/۲/۱۸
بنظرم این کتاب برای دبیرستانی ها و پشت کنکوری ها مفید میتونه باشه. حجم نسبتا کمی هم داره و دانش آموزان در مدت کمی میتونن از مطالبش استفاده کنند.
دانیال قیاسوند
۱۳۹۶/۱/۱۶
کتاب خیلی خوبیه هم قیمت پایینی داره هم مطالبش نسبتا ارزشمنده...
سید جلال خدایی
۱۳۹۵/۶/۱۷
کتابی فوق العاده ارزشمند ویژه ی دبیران و اولیای دانش آموزان
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)