دانلود کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد

کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد نوشته‌ی مهدی انصاری زاده، رویکردهای جدید مبتنی بر روان‌درمانی، علوم پزشکی، روانپزشکی و اعصاب را در ترک اعتیاد بررسی می‌کند. 

با توجه به اینکه بیماری اعتیاد بیماری جسمی و روانی است که همه‌ی کارکردهای اساسی فرد را دچار اختلال می‌کند و به جامعه آسیب می‌رساند، نیاز به همراهی و همفکری برای غلبه بر این مسئله بزرگ عصر امری ضروری است. پزشکان با کشف روش‌های نوین درمان طبی و مهندسان پزشکی با ابداع ابزارهای نوین درمانی، روانشناسان با ایجاد و خلق نظریه‌های نوین روان‌درمانی، جامعه‌شناسان با بررسی آسیب‌های اجتماعی و ارائه‌ی راهکارهای مناسب، سعی در غلبه بر یکی از چالش‌های بزرگ این عصر دارند. 

در کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد (New addiction treatment methods)، روش‌های نوین برای درک بهتر و آسان‌تر به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند؛ دسته‌ی اول رویکردهای روان درمانی می‌باشند که از نظریه‌ها و مکاتب بزرگ روان‌درمانی استخراج شده‌اند. نظریه‌هایی که بر اصول مشاوره و روان‌درمانی پایه‌گذاری شده‌اند و اصل اساسی در آن‌ها ایجاد تغییر در رفتار، شخصیت و روان افراد با استفاده از همدلی و ارتباط مراجع و درمانگر از طریق گفتمان و ساختار درمانی مشخص است. این رویکردها شاید از نظر تاریخچه‌ی رویکرد اصلی که از آن اقتباس شده‌‌اند و یا خود مکتب نوین نباشند. در این مبحث نوین به معنای معرفی رویکردهایی است که کمتر مورد توجه روان‌درمانگران قرار گرفته است و آشنایی کمتری با آن‌ها وجود دارد. به بیان دیگر نیازمند نگاهی نوین می‌باشند. رویکردهایی مانند: انگیزه‌آفرینی در سوء مصرف مواد برای ورود به درمان (کرافت)، مشاوره رفتاری مواد اعتیادآور و کاهش خطر آن، مداخله جانسون و مصاحبه انگیزشی در اعتیاد.

دسته دوم رویکردهای درمانی می‌باشند که بیشتر به اقتضای علوم پزشکی، روانپزشکی و علوم اعصاب به کمک ابزار و تجهیزات درمانی سعی در درمان این اختلال دارند. ابزار و تجهیزاتی که با تاریخچه و روش درمان مشخص برای درمان بیماری‌ها و اختلالات مشخص به کار برده می‌شوند ودر درمان بیماری اعتیاد نیز تاثیرگذار و کارا بوده‌اند. روش‌هایی مانند: TDCS و نوروفیدبک. 

در بخشی از کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد می‌خوانیم:

کرافت رویکردی نوین در درمان بیماری اعتیاد می‌باشد که مختص درمان سوء مصرف مواد و الکل می‌باشد و به همین منظور طراحی و تدوین شده است. 

در ساختار کرافت سه ضلع درمان وجود دارد. (خانواده بیمار یا مراقب – درمانگر – بیمار) که هر کدام دارای نقش‌ها و ویژگی‌های متفاوتی نسبت به سایر رویکردهای درمانی می‌باشند. 

در این رویکرد نگاه و دریچه متفاوتی برای ورود به درمان ارائه شده است. در کرافت بیمار نقش و جایگاه خاصی در درمان دارد ولی این جایگاه و نقش توسط خانواده و کسی که مراقب در این درمان نامیده می‌شود تعریف خواهد شد. 

با توجه به خصایص افراد مصرف‌ کننده مواد یا الکل (‌انکار بیماری اعتیاد – عدم پذیرش کمک برای درمان)  همواره یکی از مسائل مهم خانواده‌های آن‌ها وارد کردن این افراد به درمان مناسب با حفظ کرامت انسانی آن‌ها می‌باشد. هدف نهایی کرافت ورود بیمار به درمان از طریق راغب‌سازی می‌باشد. 

رویکرد درمانی کرافت با محوریت ورود بیمار به درمان و انگیزه‌آفرینی برای این مسئله مهم، اقدام خود را از خانواده شروع می‌کند و سعی در ایجاد محیطی مناسب و ارائه تقویت‌ کننده‌های سالم و پایدار برای تغییر رفتار‌های اعتیادگونه و مخرب بیمار اعتیاد می‌نماید.

 ۹۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-289-815-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه کلی روش نوین
نوروفیدبک در اعتیاد
نوروفیدبک
مراحل کار نوروفیدبک و بیوفیدبک
فیزیولوژی مغز و سیستم اعصاب
EEG
فاکتورهای اساسی در پروتوکل‌های درمانی نوروفیدبک
تحریک مغز از روی جمجمه با استفاده از جریان الکتریکی
منطق و فرایند علمی دستگاه TDCS
انگیزه‌آفرینی در سوءمصرف‌گنندگان مواد برای ورود به درمان کرافت
درمانگران در کرافت
مراقبان در کرافت
تحلیل کارکردی رفتار مسأله‌ساز
مصاحبه انگیزشی
BDRC
مشاوره رفتاری مواد اعتیادآور و کاهش خطر آن
فلسفه درمان رفتاری مواد و کاهش خطر آن
منابع

راهنمای دانلود کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد

برای دانلود کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روش‌های نوین ترک اعتیاد

نظرات کتاب روش‌های نوین ترک اعتیاد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.