دانلود کتاب زبان اشارۀ کودک (زبان من)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زبان اشارۀ کودک (زبان من) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زبان اشارۀ کودک (زبان من)

کتاب زبان اشارۀ کودک (زبان من) نوشته‌ی مونتا براینت، می‌تواند به شما و فرزندتان در آغاز راهی به سوی برقراری ارتباط و کشفیات جدید کمک کند؛ کشف یکدیگر و دنیای جدیدی که در کنار هم خواهید داشت. 

اگر به تازگی بچه‌دار شده‌اید یا به زودی صاحب فرزندی خواهید شد، شاید فکر کنید برقراری ارتباط از طریق علائم با فرزندتان فکر خوبی است، ولی احتمالاً از سوی دیگر فکر می‌کنید فرزند جدیدتان همۀ وقت شما را خواهد گرفت. بنابراین کارهایی مثل عوض کردن بچه و از این قبیل دیگر زمانی برای یادگیری زبان اشاره برایتان باقی نخواهد گذاشت. 

کتاب زبان اشارۀ کودک (Baby Sign Language Basics)، مبانی زبان اشارۀ کودک را به شکلی کاملاً کاربردی و آسان آموزش داده و شامل همۀ چیزهایی است که برای شروع به آن‌ها نیاز دارید. لزومی ندارد برای برقراری ارتباط با فرزندتان حتماً این زبان را به ‌طور کامل یاد بگیرید. این کتاب شامل علائمی است که کودک از طریق آن‌ها می‌تواند حرف بزند؛ بنابراین اگر یک کودک شش‌ ماهه می‌تواند این کارها را انجام دهد پس شما هم می‌توانید. 

مونتا براینت (Monta Briant) از علائم زبان اشارۀ آمریکایی (ایی. اس. ال) در این کتاب استفاده کرده است. شما علاوه بر 60 مورد از پر استفاده‌ترین علائم همراه با تصویر که در ضمیمه به آن‌ها اشاره شده است، می‌توانید از اطلاعات مربوط به رشد، روش‌های جلب ‌توجه و شعرهای مخصوص کودک بهره‌مند شوید. 

در بخشی از کتاب زبان اشارۀ کودک می‌خوانیم:

اگر کودک شما گرسنه است، یا نیاز به تعویض پوشک دارد، تنها کاری که انجام می‌دهد گریه کردن است، شما هم فهرست کوتاه احتمالات ممکن را مرور می‌کنید و علت گریه را تشخیص می‌دهید. حالا فرض کنید کودک‌تان را برای قدم زدن به اطراف خانه برده‌اید و در همین حال به گربۀ همسایه بر می‌خورید. برخورد گربه دوستانه است و کودک شما از دیدن و دست زدن به گربه لذت می‌برد. 

چند روز بعد، کودک شما دلش می‌خواهد دوباره گربه را ببیند یا مطالب بیشتری دربارۀ گربه بشنود. او چه طور می‌تواند این موضوع را مطرح کند؟ هر قدر هم گریه کند، مادر هرگز نمی‌تواند حدس بزند که دلیل گریۀ او این است که می‌خواهد دوباره گربه را ببیند. استفاده از علائمی که ایجاد انگیزه می‌کنند، امکاناتی را که کودک‌تان می‌تواند از آن برخوردار شود به او می‌آموزد و به این ترتیب، به همۀ علائمی که به او می‌آموزید علاقه‌مند می‌شود. 

والدین زیرک می‌توانند استفاده از این دو دسته علائم را در حین بازی با کودک، با هم ادغام کنند. اگر کودک‌تان به خرس عروسکی‌اش علاقه دارد آن را بردارید و بگویید، «خرست گرسنه است. می‌خواهی کمی غذا (خوردن) به او بدهیم؟» یا «باید پوشک خرست را عوض کنیم!» 

با استفاده از علائم هنگام بازی، عملاً می‌توانید هر علامتی را تبدیل به علامتی کنید که بیشترین انگیزه را در او ایجاد کند و از وقت مفیدی که با کودک‌تان سپری می‌کنید حداکثر بهره را ببرید!

 ۳۳۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8554-56-0 

چاپ ۱۳۸۴، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
بخش اول: دربارۀ زبان اشارۀ کودک
فصل 1: زبان اشارۀ کودک
فصل 2: زبان اشارۀ کودک چیست؟
فصل 3: مزایا
فصل 4: سؤالاتی که زیاد پرسیده می‌شوند
بخش دوم: چه طور آغاز کنیم
فصل 5: از چه زمانی می‌توانید آغاز کنید؟
فصل 6: چگونه به فرزندتان علامت دهید؟
فصل 7: انتخاب اولین علائم
بخش سوم: حالا آماده‌اید که علامت بدهید!
فصل 8: علائم حیاتی
فصل 9: روش‌های جلب‌ توجه
فصل 10: واکنش مثبت
فصل 11: علامت دادن اشتباهات
فصل 12: علائم ابداعی
فصل 13: اعمال محدودیت
فصل 14: علائم ترکیبی
فصل 15: موانع موجود
فصل 16: گنجاندن افراد دلسوزِ کودک، خانواده و دوستان در برنامه
فصل 17: آیا کودک بعد از حرف زدن هم به استفاده از علائم ادامه می‌دهد؟
فصل 18: بزرگ‌ترین موهبت
بخش چهارم: استفاده از علائم برای تفریح
فصل 19: بازی و اشاره
فصل 20: وقت قصه
فصل 21: نغمه‌های کودکانه و علائم
واژه‌نامۀ علائم
دربارۀ نویسنده

راهنمای دانلود کتاب زبان اشارۀ کودک (زبان من)

برای دانلود کتاب زبان اشارۀ کودک (زبان من) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زبان اشارۀ کودک (زبان من)