دانلود کتاب زبان رازآلود رهبران: چگونه رهبران با استفاده از روایت دیگران را تشویق به عمل می‌کنند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زبان رازآلود رهبران: چگونه رهبران با استفاده از روایت دیگران را تشویق به عمل می‌کنند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زبان رازآلود رهبران: چگونه رهبران با استفاده از روایت دیگران را تشویق به عمل می‌کنند

کتاب زبان رازآلود رهبران: چگونه رهبران با استفاده از روایت دیگران را تشویق به عمل می‌کنند نوشته‌ی استفان دنینگ، راهنمایی هوشمندانه و مفیدی است که می‌تواند هر نوع رهبری را کمک کند تا به سازمان متبوع ارزش دهد.

زبان مخفی رهبران بهترین تحلیل برای توضیح این موضوع است که چرا و چگونه رهبران شکست می‌خورند. کتاب زبان رازآلود رهبران (The Secret Language of Leadership) نوشته‌ی استفان دنینگ (Stephen Denning) بسیار خواندنی و البته کاربردی است. هر کس که بخواهد وارد سازمانی با ایده‌های بزرگ شود باید این کتاب را بخواند و بداند که رهبران، با آن چیزی که می‌گویند زندگی می‏‌کنند و می‌‏میرند.

این کتاب نشان می‌دهد که تبدیل دنیا به مکانی بهتر، اغلب با پیشرفت شخصی افراد منافات دارد. کتاب حاضر برای کسانی که دنبال سلطه با ثروت آسان هستند یا در زندگی از چالش دوری می‌کنند، مناسب نیست. بلکه برای افرادی است که دنبال زندگی معناداری هستند.

کتاب زبان رازآلود رهبران نشان می‌دهد افراد الهام بخشی که می‌خواهند کاری متفاوت بکنند و رهبر شوند و ایجاد علاقه مستمر کنند، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند. این کتاب نظریات عمومی رهبری تحول‌گرا را به رفتارهایی قابل آموزش، اندازه‌گیری، قابل شناسایی و خاص بدل می‌سازد که می‌توان از آن‌ها برای انجام اقدامات علمی استفاده کرد. این امر در مورد اصل ارتباط رهبری است؛ زبان مخفی رهبری۔

نکوداشت‌هایی از کتاب زبان رازآلود رهبران:

- از بین انبوه راهبردهایی که به‌ منظور ایجاد تغییر در سازمان‌ها به رهبران ارائه می‌کنند، دنینگ از قوی‌ترین راهبرد استفاده و در خلال آن دلایل و شکل کارش را نشان می‌دهد.

- زبان مخفی رهبری نشان می‌دهد چرا هوش روایی در رهبری تحول‌گرا، نقشی محوری دارد و چطور قدرتش را تحت کنترل درمی‌آورد.

- نقش اصلی رهبران این است که معنای سازمان خود را بسازند. دنینگ به‌ وضوح نشان می‌دهد که ساختن معنا از داستان‌هایی می‌آید که روایت می‌کنیم.

جملات برگزیده‌ی کتاب زبان رازآلود رهبران:

- تعصبات گذشته آرام و بی‌دردسر برای زمان حال مملو از تلاطم کافی نیست... وقتی شرایط نو می‌شود، باید فکر و عمل خود را نیز نو کنیم. باید خودمان را از مرکز خارج نماییم. (آبراهام لینکلن)

- ارتباط انسانی قوانین بسیار غیرعادی و ضدشهودی خاص خودش را دارد. (مالکوم گلدول)

- در زندگی تنها یک لذت حقیقی وجود دارد؛ داشتن هدفی که از نظر شما بزرگ باشد و تلاش کردن برای آن؛ تا می‌توانید قبل از اینکه از کار افتاده شوید از توان خود بهره ببرید. خود را نیروی طبیعت بدانید به جای اینکه خودخواهانه غر بزنید و بگویید این دنیا است که من را شاد نمی‌کند. (جورج برنارد شاو)

در بخشی از کتاب زبان رازآلود رهبران: چگونه رهبران با استفاده از روایت دیگران را تشویق به عمل می‌کنند می‌خوانیم:

در سال 1983، جان اسکولی مدیرعامل رایانه اپل شد. انتصاب وی برای این بود که شرکت را در بی‌نظمی و شرایط نامطلوبی که حاصل بی‌تجربگی و زیرکی رئیس آن شرکت یعنی استیو جابز بود، یاری دهد. اسکولی در شرکت پپسی مدیر برجسته‌ای بود و وقتی استیو جابز در سال 1985 شرکت اپل را رها کرد، اسکولی خیلی زود توانست محصولات را عقلانی‌تر تولید کند و خدمات بهتری ارائه دهد. وی شرکت را به ثبات رساند. در اوایل دهه نود، احتمالات جدیدی برای اپل نمایان شد. اسکولی دید که شرکت اپل می‌تواند همانند شرکت دل رایانه‌های کم قیمت‌تر تولید کند. یا دستگاهی قابل حمل مانند پالم پایلوت را تولید کند. یا به‌ مانند مایکروسافت از فروش رایانه و سیستم عامل به شرکت‌های تجاری سود کلانی کسب کند. اگر اپل از این فرصت‌ها استفاده می‌کرد، می‌توانست آینده مالی روشن‌تری داشته باشد.

اسکولی سعی کرد چند روش مدیریتی مختلف را آزمایش کند تا تغییر استراتژی را در عمل به اجرا درآورد. او به اپل آمد تا این شرکت را بیشتر یک شرکت سنتی کند و معاونانی از شرکت‌های قدیمی رایانه استخدام کرد. تأکید شرکت را روی فروش محصولات گذاشت تا مستقیماً بتواند به بازار حمله کند. وی تغییرات ساختاری را معرفی کرد؛ تغییراتی در سیستم‌ها و فرایندها تا بتواند رضایت همه را برای تغییراتی که در نظر داشت ایجاد کند.

 ۳۴۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-023-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار 
قسمت اول: رهبری تحول‌گرا چیست؟
مقدمه: ده اشتباه که رهبران تحول‌گرا انجام می‌دهند
فصل اول: زبان مخفی رهبری
قسمت دوم: زبان رهبری، لوازم کلیدی رهبری
فصل دوم: بیان یک هدف روشن و الهام بخش
فصل سوم: داستان خود رهبر، تعهد به یک هدف
فصل چهارم: تسلط بر داستان مخاطب
فصل پنجم: فعال‌سازی هوش روایی
فصل ششم: روایت داستان‌های حقیقی
فصل هفتم: حضور رهبری؛ زبان بدن رهبر
قسمت سوم: زبان رهبری، مراحل کلیدی
فصل هشتم: جلب توجه مخاطب
فصل نهم: تحریک تمایلات
فصل دهم: تقویت با دلیل
فصل یازدهم: ادامه گفتگو
فصل دوازدهم: بخش پایانی
پیوست‌ها
پیوست یک: ارائه برای کمیته مدیریت تغییر بانک جهانی: آوریل 1996
پیوست دو: قالب‌ها و تمرین‌ها
پیوست سه: هوش روایی شما چیست؟
نکات 
قدردانی
در مورد نویسنده

راهنمای دانلود کتاب زبان رازآلود رهبران: چگونه رهبران با استفاده از روایت دیگران را تشویق به عمل می‌کنند

برای دانلود کتاب زبان رازآلود رهبران: چگونه رهبران با استفاده از روایت دیگران را تشویق به عمل می‌کنند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زبان رازآلود رهبران: چگونه رهبران با استفاده از روایت دیگران را تشویق به عمل می‌کنند