دانلود کتاب زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت

  • از: افشین فلاحیان
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت

در کتاب زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت اثر افشین فلاحیان سعی شده است با تبیین مبانی مدیریت و برنامه‌ریزی چمن فوتبال و ارائه نمونه‌های عینی در مورد دستور کارهای نگهداری و احداث، گامی هر چند مختصر در این زمینه برداشته شود.

زمین‌های چمن ورزشی، نقشی محوری در ورزش‌های میدانی و فضای باز بویژه در سطوح حرفه‌ای و بین المللی دارند. از آن جمله یک زمین چمن فوتبال با کیفیت مناسب، علاوه بر جلب رضایت ورزشکاران و افزایش کیفیت فنی بازی‌ها، جذابیت چشم‌انداز تماشاگران را نیز تامین می‌نماید. افزون بر آن مجموعه‌های چمن ورزشگاه‌ها همواره در رویارویی با بازپرسی و ارزیابی‌های فنی مرتبط با آسیب دیدگی‌های ناشی از طراحی ضعیف یا احداث نامطلوب و یا تجهیزات ناکافی و غیر‌ استاندارد قرار دارند و بدیهی است که همه این موارد بر عهده و مسئولیت آن‌ها می‌باشد.

در ایران تاریخچه زمین‌های چمن فوتبال مملو از کاستی‌ها و بی برنامگی‌هایی بوده است که در سه دهه اخیر تمامی دست‌اندرکاران، ذینفعان و بهره برداران و هواداران را درگیر خود کرده است. دلیل آن هم بی‌برنامگی و بهره نبردن از رویکردهای تخصصی چند جانبه در این بخش مهم، تاثیر‌گذار و پر‌مخاطب تفریحی – تفرجی بوده است که در ابعاد دیگر خود، توانسته یا می‌تواند جنبه‌های گوناگون و حتی بنیادی فرهنگی را در کنار خود در گیر یا همسو نموده یا در مقابل خود دچار چالش نماید.

در بخشی از کتاب زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت می‌خوانیم:

خاک‌هایی که در معرض ترافیک بازی و تمرینات قرار دارند، طبیعتاً آمادگی بیشتری برای فشرده شدن خواهند داشت. فشردگی خاک در زمین‌های فوتبال، بیشتر در محوطه جریمه و شش قدم، خط میانی و امتداد خطوط طولی رخ می‌دهد. یعنی مکان‌هایی که تردد و درگیری‌ها بیشتر اتفاق می‌افتند. شیوه اصلاح فشردگی خاک تهویه کردن بستر چمن است و موثرترین روش تهویه و هوادهی، تیمار حفره زنی است که توسط آن قالب‌های استوانه‌ای شکلی از خاک فشرده توسط دستگاه حفره زن خارج می‌شوند. از نظر اندازه، قطر این قطعات استوانه‌ای 5/2 سانتیمتر تا 8/1 سانتیمتر و ارتفاع یا عمق حفره زنی نیز بایستی 5/7 تا 10 سانتیمتر باشد.

 ۱۱۶ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6838-53-3 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل 1: ویژگی‌ها و مدیریت زمین چمن فوتبال
فصل 2: مدیریت پایش و نگهداری
فصل 3: افزایش ماندگاری زمین چمن فوتبال
فصل 4: بذر چمن و مخلوط‌های بذری
فصل 5: رویکردها و روش‌های کاربردی
فصل 6: تاکیدی بر مبانی پایه، دستورکارهای بنیادی
پیوست‌ها
طرح زهکشی و لایه بندی خاک بستر چمن فوتبال
منابع

راهنمای دانلود کتاب زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت

برای دانلود کتاب زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زمین چمن فوتبال، برنامه‌ریزی و مدیریت