دانلود کتاب زناشویی و اخلاق

  • از: برتراند راسل
  • ۲۶۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زناشویی و اخلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب زناشویی و اخلاق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زناشویی و اخلاق

راسل به سال ۱۹۲۹ کتاب «زناشویی و اخلاق» را نوشت. در این کتاب او عقایدی تازه مطرح کرده بود که به نظر همگان خوشایند نبود، ولی به سبب جدایی از همسر دوم و طرح طلاق در دادگاه این کتاب موفقیت فراوانی کسب کرد. به عقیدۀ او هرگونه اخلاق نظری زاید است و برای زندگی قواعد اخلاق عملی لازم است، ولی متأسفانه قسمت عمده این قواعد از قبیل اخلاق جنسی براساس اندیشه های خرافی و متأثر از ترس و نگرانی بی اساس است. در حالی که اگر آدمی واقعاً بخواهد از زندگی خوب و شایسته ای که در میان همسایگانش پذیرفته شده اند را فراگیرد، چرا که اعمالی از قبیل قربانی کردن انسان در نتیجه اعتراض به عقاید اخلاقی مرسوم بوده که از بین رفته اند. و بدیهی است که انتقال از سیستمی کهنه به نو، مثل هر تغییر و تحولی متضمن دشواری و مشکلات است.

کتاب حاضر در سال ۱۳۴۷ توسط مترجم توانا دکتر ابراهیم یونسی با قلمی شیوا و دقیق به فارسی برگردانده و از طرف نشر اندیشه منتشر شده است.

 ۱۷۹ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۴۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
جوامع مادر تباری
نظام های پدر سالاری
ریاضت و گناه
اخلاق مسیحی
عشق رمانتیک
آزادی زنان
تابوی معرفت جنسی
جای عشق در زندگی آدمی
زناشوئی
فحشا
زناشوئی آزمایشی
خانواده امروزی
نقش خانواده در روحیات فرد
خانواده و دولت
طلاق
نفوس
اصلاح نژاد
مساله جنسی و آسایش فرد
جای عشق در میان ارزش های انسانی
نتیجه

راهنمای دانلود کتاب زناشویی و اخلاق

برای دانلود کتاب زناشویی و اخلاق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زناشویی و اخلاق

نظرات کتاب زناشویی و اخلاق

شینا یوسفی
۱۳۹۸/۴/۲۲
کتاب جامعی بود دیدگاهم رو تا حدود زیادی تغییر و ارتقا داد
خصوصا مطالبی که در چند فصول اول کتاب عنوان شده بود رو اولین بار تو این کتاب باهاش آشنا شدم و بسیارتامل برانگیز بود که ریشه تمام عقاید و حتی خرافاتی که باهاشون زندگی کردیم از کجا ناشی میشه
در خلال خواندن کتاب از نظر من نمیشد برخی مسائل گفته و
شده رو با شرایط فرهنگی در ایران وفق داد اما وقتی کتاب را تا آخر مطالعه کنین به نتیجه فصل آخر برسین بحثش متقاعدکننده تر به نظر میرسه
حسین 6
۱۳۹۹/۹/۱۷
با این که تقریبا قرنی از نگارش این کتاب میگذرد، اما بسیار قابل استفاده و روزآمد و تامل‌انگیزه. من اکثرش را خواندم و بسیاری چیزها آموختم که از جاهای دیگر به ندرت به دست میاد، غیر از چشم‌های تیزبین و دقیقِ فیلسوفی مثلِ راسل که این نکات را دیده و نگاشته. هیچ کس از خواندن این کتاب بی‌نیاز نیست.
حسین حسین
۱۳۹۶/۱۰/۱
این کتاب تو سن بلوغ خوندم من.. اون موقع واسم بعضی جاهاش نا مفهوم بود یکم سنگین ولی تاثیر زیادی روم داشت.. در کل کتاب خوبیه و خوندنش توصیه میشه بخصوص که تو کشور ما مطالب جنسی اموزش داده نمی‌شه و حتی بعضی جاها مطالب غیر علمی و نادرست رو اموزش میدن.
مشاهد همه نظرات (۷۴)