دانلود کتاب زندگینامه شهید خلبان علیرضا یاسینی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگینامه شهید خلبان علیرضا یاسینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگینامه شهید خلبان علیرضا یاسینی

کتاب زندگینامه شهید خلبان علیرضا یاسینی، داستان زندگی این خلبان شجاع و نابغه را از آغاز جوانی و حضور در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ و زمان شهادتش به تصویر می‌کشد.

علیرضا یاسینی در سال 1330 در آبادان متولد شد. او در سال 1348 به دانشگاه خلبانی نیروی هوایی رفت و بعد از سپری کردن دوره مقدماتی پرواز با هواپیمای اف - 33 جهت گذراندن دوره پیشرفته به آمریکا سفر کرد. بعد از بازگشت به ایران با درجه ستوان دومی در پایگاه ششم شکاری بوشهر مشغول به فعالیت شد.

شهید یاسینی در طول عمر خود غیر از خلبانی هواپیمای اف 4 در زمینه‌های دیگری نیز از جمله فرمانده عملیات پایگاه سوم شکاری همدان، افسر هماهنگ کننده آموزش خلبانان ایرانی در پاکستان، فرمانده پایگاه‌های شکاری همدان و چابهار، مدیریت جنگ الکترونیک، فرمانده منطقه هوایی شیراز و رئیس ستاد نیروی هوایی ارتش فعالیت داشت.

او در زمان جنگ ایران و عراق موفق شد سخت‌ترین عملیات‌های جنگی را به سرانجام برساند و به کابوسی برای نیروهای عراقی تبدیل شود. پروازهای پرشمار جنگی او در اواخر سال 1359 و اوایل سال 1360 موجب شد دو سال ارشدیت برایش به ارمغان بیاورد و به درجه سرگردی ارتقا پیدا کند. شهید یاسینی سرانجام در دی ماه 1373 به شهادت رسید.

در بخشی از کتاب زندگینامه شهید خلبان شهید علیرضا یاسینی می‌خوانیم:

او در پایگاه هوایی بوشهر در عملیات‌های هوایی زیادی در پهنه خلیج فارس تا عمق حکومت بعثی صدام عملیات‌های زیادی را با موفقیت به انجام رساند. وی به علت شایستگی‌های نشان داده در 10 اسفند 1372 به سمت رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش ایران منصوب شد و تا هنگام شهادت این سمت را بر عهده داشت.

شهید یاسینی مهارت خاصی در هدایت هواپیمای «اف- 4» داشت. در یکی از ماموریت‌ها هواپیمای وی در هنگام بازگشت از عملیاتی برون مرزی مورد تعقیب یک فروند «میگ- 23» عراقی قرار می‌گیرد که در اروندرود مورد اصابت موشک قرار می‌گیرد.

 ۱۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-66-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب زندگینامه شهید خلبان علیرضا یاسینی

برای دانلود کتاب زندگینامه شهید خلبان علیرضا یاسینی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زندگینامه شهید خلبان علیرضا یاسینی

نظرات کتاب زندگینامه شهید خلبان علیرضا یاسینی

محمود هارونی
۱۳۹۹/۶/۱۶
تشکر بابت چاپ این کتاب ارزشمند از این شهید بزرگوار امید بر اینکه بتوان در صورت وجود خاطرات از این شهید والا مقام کتابی پر محتوا چاپ شود.
محمد رودی
۱۴۰۰/۱/۱۱
چه قهرمانهایی داریم که کمترین چیزها رو هم ازشون نمیدونیم.
واقعا جالب بود.
مهدی یاسینی
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
روحش شاد
همیشه بیادتم
مشاهد همه نظرات (۴)