دانلود کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من

کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من اثر پرفروش کارول اس. پیرسون و هیو. کی. مار، به شما در کشف دیدگاهی درست و عمیق نسبت به ابعاد گوناگون زندگی‌تان یاری می‌رساند.

کارول اس. پیرسون (Carol S. Pearson) و هیو. کی. مار (Hugh K. Marr) در این کتاب صوتی به ابعاد مختلف زندگی هر انسانی اشاره می‌کنند: به موفقیت در کار، رهایی از احساس خسته کننده روزمره، نحوه‌ی لذت بردن از زندگی و ... .

کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من (What story are you living) بر اساس نظریه‌اى طراحی شده که هدف آن آشنایى شما با داستان‌هایى است که وقایع و چگونگی زندگى اشخاص را شکل مى‌دهند. این نظریه در آغاز توسط خانم کارول پیرسون بیان شد، سپس در کتاب «قهرمان درون» شرح داده شد و در نهایت در کتاب «بیدار کردن قهرمانان درون» گسترش یافت. پیرسون 12 کهن الگو که آشنایی با آن‌ها تاثیر به سزایی بر زندگی‌تان می‌گذارد را در این کتاب صوتی بیان کرده است. او برای این کار آزمونی را آماده و ارائه کرده تا میزان این 12 کهن الگو را در هر شخصی اندازگیری کند.

در واقع خانم پیرسون از آزمون مایرز بریگز ایده گرفت تا خود آزمونى را طرح کند که مردم بتوانند با داستان‌هاى ناخودآگاهى که رویدادها و تصمیم‌هاى زندگى آن‌ها را شکل مى‌دهند، بیشتر آشنا شوند. اینجا بود که روانشناسى به اسم هیو. کی. مار در این پروژه به خانم پیرسون کمک کرد.

ابتدا هدف پیرسون از نگارش «زندگى برازنده من» گردآوری یک کتاب کاربردی براى آشنایى با نتایج آزمون پى‌ام‌اى‌آى (PMAI) بود. اما در نهایت کارش بیشتر اوج گرفت و اطلاعات و دیدگاه‌هاى تازه‌‌تری را که تست این آزمون در طى چندین سال ایجاد کرده بود، با شما در میان گذاشت.

این کتاب صوتی دو هدف اصلى دارد، هدف اول ایجاد نوعى آگاهى و بیدارى درونى است تا شما بتوانید با استفاده از این اطلاعات باارزش درونى راه سعادت، شادی و موفقیت زندگى خود را پیدا کنید. بدون دستیابی به این آگاهى، انسان با هویت، ارزش‌هاى باطنى، و راه شادکامى و رضایت زندگى خود آشنا نمی‌شود و در نوعى گمراهی درونى به‌ سر مى‌برد.

هدف دوم کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من این است که به شما راهکارهایی ارائه دهد تا با استفاده از آن‌ها بتوانید از خود بپرسید: آیا این همان زندگی است که خود واقعاً می‌خواستید؟ و اگر جواب این پرسش مثبت باشد شما را در ادامه این راه زندگی تشویق مى‏‌کند. اما اگر جواب‌تان منفى است پس با شنیدن این کتاب صوتی زندگی خود را طورى تغییر دهید که هر چه بیشتر اسباب رضایت‏ خاطر شما و اشخاصى که در زندگى شما هستند را فراهم کند.

کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من به زبان ساده و روان روایت شده است و نوجوانان و بزرگسالان مى‌توانند آن را به‌ راحتى بشنوند. ضمناً مشاوران، مدرسان و تسهیل‌گران مى‌توانند از این کتاب صوتی براى کمک و آموزش به مراجعه کنندگان و دانشجویان خود استفاده کنند.

در بخشی از کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من می‌شنویم:

هر یک از ما روایت اسطوره‌اى، ارزشمند، و منحصر به‌فرد زندگى خود را پیگیرى مى‌کنیم. گاهى این داستان‌ها و جریانات آن گسترده‌تر از لحظات و وقایع مختلف زندگى ماست. هر کس سفر اسطوره‌اىِ یگانه و اسرارآمیزى را سیر مى‌کند. وقتى که به اهداف قلبى و مسیر اسطوره‌اى زندگى‌تان اهمیت مى‌دهید در حقیقت براى خود ارزش و احترام قائل مى‌شوید. در ضمن مى‌توانیم به کسانى که در جهت اهداف قلبى خود گام برمى‌دارند احترام گذاریم، حتى اگر با آن‌ها توافق کامل نداریم.

احترام گذاشتن به فرآیند زندگى از راه ارج نهادن به داستان‌هاى اسطوره‌اى و هدایا و مزایایى که با خود به ارمغان مى‌آورند میسر مى‌گردد. و گاهى باید آن روایت و اسطوره‌اى را که انگیزه و لذت را به زندگى‌مان باز مى‌گرداند بیابیم و دنبال کنیم. هر یک از ما براى انجام دادن کار و رسیدن به اهداف مهم و یگانه‌اى به این دنیا آمده‌ایم. اگر این کار را انجام دهیم و آن اهداف را دنبال کنیم موفقیت و رضایت خاطر چشمگیرى به‌دست خواهیم آورد. البته در مسیر این راه طبیعتا اشتباه مى‌کنیم و با موانع و معماهاى متفاوتى روبه‌رو مى‌شویم.

آشنایى ما با این چالش‌ها باعث مى‌شود که درک و گذشت بیشترى نسبت به دیگران داشته باشیم و البته کنترل و حدومرز زندگى خود را طورى تنظیم نماییم که کارهاى آن‌ها بى‌خود و بى‌جهت به ما آسیب نرسانند. هوش اسطوره‌اى (توانایى تشخیص دادن داستانى که یک فرد یا گروه دنبال مى‌کند) ما را در درک کردن روال و مسیر زندگى خود و دیگران و خوبى‌ها و بدى‌هاى آن یارى مى‌دهد.

شدت آسیب‌دیدگى درونى بعضى از افراد در حدى است که به کمک و خدمات حرفه‌اى یک مشاور نیازمندند. از طرف دیگر اغلب اشخاص سالم و عادى مى‌توانند حتى از سنین پایین دبستانى هشیارى اسطوره‌اى را مانند یک مهارت عادى زندگى تجربه کنند. آموزش این مهارت‌ها به افراد و گروه‌ها بسیار ارزشمند و مفید است. این توانایى‌ها ما را در حل کردن مشکلات، پیشگیرى از بروز اختلاف‌ها و ایجاد یک زندگى متعادل و سالم یارى مى‌دهند.

 ۶ ساعت و ۳۷ دقیقه، ۳۸۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۱۱۰۰۰ ت (۵۰%) - 3.5€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۲ دقیقه
پیشگفتار
۷ دقیقه
فصل 1: چگونه و چرا داستان‌ها زندگى را شکل مى‌دهند
۲۷ دقیقه
داستان موش کوچولو
۸ دقیقه
زندگی اینگونه معنا، هدف و ارزش زیستن پیدا می‌کند
۲ دقیقه
حکایت اسطوره‌ای استیون
۲ دقیقه
حکایت اسطوره‌ای جوآن
۴ دقیقه
فصل دوم: کهن الگوهای دوازده‌گانه
۱۰ دقیقه
در کدام نقطه‌ی زندگی‌تان هستید؟
۵ دقیقه
دستورالعمل آزمون پی ام ای آی
۵ دقیقه
کهن الگوی معصوم
۱ دقیقه
آزمون
۱۱ دقیقه
موضوع اسطوره‌ای داستان
۵ دقیقه
کهن الگوی یتیم
۱ دقیقه
آزمون
۱۳ دقیقه
موضوع اسطوره‌ای داستان
۴ دقیقه
جنگ‌جو
۱ دقیقه
آزمون
۱۳ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی جنگ‌جو
۴ دقیقه
حامی
۱ دقیقه
آزمون
۱۲ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی حامی
۴ دقیقه
جست‌و جوگر
۱ دقیقه
آزمون
۱۲ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی جست‌وجوگر
۵ دقیقه
عاشق
۱ دقیقه
آزمون
۱۱ دقیقه
موضوع اسطوره‌ای داستان
۴ دقیقه
نابودگر
۱ دقیقه
آزمون
۱۳ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی نابودگر
۴ دقیقه
آفرینش‌گر
۱ دقیقه
آزمون
۱۱ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی آفرینش‌گر
۴ دقیقه
حاکم
۱ دقیقه
آزمون
۱۳ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی حاکم
۴ دقیقه
جادوگر
۱ دقیقه
آزمون
۱۳ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی جادوگر
۴ دقیقه
فرزانه
۱ دقیقه
آزمون
۱۱ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی فرزانه
۲ دقیقه
دلقک
۱ دقیقه
آزمون
۱۲ دقیقه
ویژگی‌های کهن الگوی دلقک
۱۷ دقیقه
شناسایی کهن اتگوی شما و اطرافیان‌تان
۵ دقیقه
پیگیرى آگاهانه مسیر قهرمان
۱۳ دقیقه
سه مرحله‌ی سفر قهرمانی
۲ دقیقه
مسیر مارپیچ سفر قهرمانی
۳ دقیقه
رویارویی با چالش‌های زندگی مدرن از طریق درک مسیر قهرمانی
۳ دقیقه
در کجای سفر قرار دارید؟
۱۱ دقیقه
تجزیه و تحلیل آزمون کهن الگوهای شخصی شما
۱۰ دقیقه
گام سوم
۱۱ دقیقه
گام چهارم
۱۰ دقیقه
گام پنجم
۶ دقیقه
گام ششم
۷ دقیقه
فصل ششم: کاربرد کهن الگوها در بین خانواده، دوستان و همکاران
۷ دقیقه
تمرین سوم: چگونگی حل ریشه‌ای مشکلات روابط در زندگی و محل کار
۳ دقیقه
کاربردهای دیگر: رشد معنوی
۷ دقیقه
فصل هفتم: جوانب اخلاقی استفاده از آزمون
۸ دقیقه
فصل هشتم: سوال‌های رایج

راهنمای دانلود کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من

برای دانلود کتاب صوتی زندگی برازنده‌ی من و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زندگی برازنده‌ی من
علی اسمعیل نیا
۱۳۹۸/۱۱/۵
عالی عالی عالی هم گوینده هم موسیقی هم خود کتاب
سیده ساره درددل
۱۳۹۹/۱/۲
برای شناخت شخصیتهای متفاوت درونیمان بسیار کمک میکنه. عالی بود
faranak mp
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
خیلی کتاب خوبی هستش
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)